جزئیات استخدام واجدین شرایط دانشگاه شهید بهشتی در قوه قضاییه

مجموعه  آگهی استخدام سراسری / استخدام دولتیارسال شده در   31 امرداد 1390-22 August 2011بازدید 5174


جزئیات استخدام واجدین شرایط دانشگاه شهید بهشتی در قوه قضاییه
قوه قضاییه به منظور تأمین نیروی قضایی خود 500 نفر از واجدان شرایط دانشگاه شهید بهشتی را از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه های تخصصی و گزینش به صورت رسمی آزمایشی استخدام می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، شرایط پذیرش دانشجو در امر تصدی قضا از سوی قوه قضائیه و در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد.

در یکی از شرایط عمومی استخدام امر تصدی قضا تاکید شده داوطلبان استخدام نباید کارمند رسمی و پیمانی سایر قوا، نیروهای مسلح، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی و یا بازخرید خدمت باشند. در خصوص کارکنان قوه قضائیه و سازمانهای تابعه نیز نباید سابقه خدمت آنان تا آخرین روز مهلت ثبت نام بیشتر از 15 سال باشد.

شرایط اختصاصی استخدام

داشتن حداقل سن 25 سال و حداکثر سن 40 سال تمام تا آخرین روز مهلت ثبت نام، نخستین شرط اختصاصی استخدام از سوی قوه قضائیه اعلام شده است.
تبصره: داوطلبان دانش آموخته کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری 4 سال به حداکثر سن آنها اضافه خواهد شد.
داوطلبان باید حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های گروه حقوق در تمام گرایشها و رشته الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی و مقاطع بالاتر را به دست آورده باشند.
داوطلبان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید دانش آموخته رشته حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی باشند.
همچنین، شرکت در آزمون کتبی و کسب حد نصاب نمره قبولی در آن، موفقیت در مصاحبه علمی، مراحل گزینش و آزمون شخصیت، موفقیت در اختیار توسط هیئت احراز صلاحیت داوطلبان تصدی منصب قضا، تعهد خدمت به مدت 10 سال در مناطق مورد نیاز قوه قضاییه و سپری کردن دوره کارآموزی قضایی و موفقیت در آزمون جامع پایان دوره کارآموزی از دیگر شرایط اختصاصی استخدام داوطلبان قضا اعلام شده است.

اولویتهای استخدامی
داوطلبان در صورت داشتن یکی از این ویژگیها در شرایط یکسان اولویت استخدام قرار می گیرند: دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر، تأهل در زمان ثبت نام، داشتن تجربه و سابقه کار حقوقی به ازای سالهای سابقه از مهمترین اولویتهای استخدامی است.
سازوکار نخبه گزینی و جذب استعدادهای برتر
داوطلبانی که یکی از شرایط نخبگی را داشته باشند از مزایای ویژه ای برخوردار می شوند.
این داطلبان از معافیت در آزمون کتبی برخوردار می شوند و فقط در مصاحبه علمی و گزینش رقابت خواهند کرد.
کاهش طول دوره کارآموزی قضایی و لحاظ امتیاز خاص نخبگی برای تعیین محل خدمت پس از کارآموزی قضایی از دیگر شرایط در نظر گرفته شده برای نخبگان خواهد بود.
واجدان شرایط این بند از پذیرش در قوه قضائیه عبارتند از: اعضای بنیاد ملی نخبگان و آن دسته از دارندگان معدل 17 و بالاتر که در یکی از دانشگاههای شهید بهشتی، تهران، علامه، شهید مطهری، تربیت مدرس، امام صادق (ع) و علوم اسلامی رضوی تحصیل کرده باشند.
همچنین، افرادی که یکی از شرایط استعدادهای برتر را کسب کنند از شرکت در آزمون کتبی معاف بوده و صرفاً در مصاحبه های علمی و گزینشی رقابت خواهند کرد.
نفرات اول کارشناسی یا کارشناسی ارشد دانشگاههای مورد تأیید وزارت علوم در طول دوره فارغ التحصیلی و دارندگان معدل 18 و بالاتر از یکی از دانشگاه­های مورد تأیید وزارت علوم، می توانند داوطلب این استخدام باشند.
زمان ثبت نام و ارسال مدارک

ثبت نام داوطلبان تصدی امر قضا فقط از طریق سایت اینترنتی انجام می­شود. داوطلبان با دریافت آگهی از طریق روزنامه، خبرگزاری و یا سایت اینترنتی به نشانی www.lawtraining.ir شرایط استخدامی را بررسی و پس از اطمینان از دارا بودن شرایط آن نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
ثبت نام به مدت 15 روز از اول تا 15 شهریورماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی به نشانی www.lawtraining.ir انجام می شود و زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.
مدارک تحصیلی دانش آموختگان دانشگاه­ها در صورت پذیرفته شدن در آزمون (حداکثر 5 ماه پس از اعلام نتیجه) باید به تأیید سازمان مرکزی مذکور برسد.

زمان و محل توزیع کارت ورود به جلسه و آزمون

آزمون کتبی روز جمعه 20 آبان ماه به صورت متمرکز در تهران برگزار و زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون عمومی و تخصصی حداقل 10 روز قبل از برگزاری آزمون از طریق پایگاه اینترنتی به آدرس www.lawtraining.ir اعلام می شود.
نحوه انتخاب داوطلبان (شرایط قبولی)

داوطلبان باید حداقل 60 درصد از نمره کل هر یک از آزمونهای عمومی و تخصصی را کسب کنند و انتخاب آنان برای مراحل بعدی، حداقل به میزان 2 برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی است که به تفکیک حد نصاب نمره آزمون عمومی و تخصصی را کسب کرده اند.
پس از کسب نمره لازم در آزمونهای عمومی و تخصصی، موفقیت در آزمونهای مصاحبه علمی، روانشناختی و گزینش، شرط ورود به مرحله کارآموزی قضایی خواهد بود.
انتخاب محل خدمت بعد از دوره کارآموزی براساس اولویتهای دستگاه قضایی و معدل نمرات دوره کارآموزی داوطلبان خواهد بود.


جزئیات استخدام واجدین شرایط دانشگاه شهید بهشتی قوه قضاییه
مقاله نویسی ISI
پکیج مدیریت
حصیل در خارج
محصولات آموزش زبان
تدریس خصوصی
آموزش مديريت
تیتر خبرگزاری ها
نمونه سوالات آزمون دکتری 92
سئوالات کارشناسی ارشد
فلش کارت ارشد و دکتری
پذیرش بدون کنکور ارشد
دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
آموزش دروس دانشگاهی پیام نور
سئوالات امتحانی دانشگاه پیام نور
اجاره سالن همایش و سمینار
محصولات آموزشی مدیریتی
محصولات آموزشی بازاریابی و فروش
محصولات آموزشی فنی مهندسی
محصولات آموزشی زبان انگلیسی
فارسروید | دانلود بازی و برنامه اندرویدد
کتاب مدیر ویژه مدیران
MBA مجازی
آموزش ICDL
آموزش تعمیر لپ تاپ
آموزش تعمیرات موبایل
آموزش مقاله نویسی ISI
دانلود مقاله ISI
اندرویدینا | دانلود بازی اندروید
اخبار دانش اموزی
پرتال خبری همگان
مقالات مدیریت
طراحی سایت های دانشگاهی و خبری
اخبار تجارت
اخبار و مقالات فنی مهندسی
محصولات آموزشی
دانلود آهنگ جدید
خدمات نظافت منزل و محل کار
مشاوره کاشت مو
سایت املاک
مقالات روانشناسی
فرصت های کارآفرینی
کمپین تبلیغاتی
خرید تجهیزات مخابراتی
اخبار فرهنگ و هنر
پرتال توریسم
دانلود آهنگ جدید
آموزش نرم افزار های مهندسی
اعزام دانشجو
مترجم 20 زبانه
تبلیغات popup پاپ آپ
سیستم همکاری در فروش
دانلود آهنگ جدید
برنامه های سینما
برنامه های تئاتر
آریاپیکس | بازیگران ، هنرمندان ، سریال
سامانه پیام کوتاه
تندیس جشنواره
دانلود نوار ابزار سایت
Get our toolbar!pagerank