راه‌اندازی دانشگاه بین المللی علوم پزشکی مشهد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   16 بهمن 1390-05 February 2012بازدید 5255


راه‌اندازی دانشگاه بین المللی علوم پزشکی مشهد


تقاضاي پذيرش دانشجو از ساير کشورها رو به افزايش است و به همين سبب دانشگاه علوم پزشکي مشهد درصدد راه‌اندازي و بهره‌برداري دانشگاه بين‌المللي علوم پزشکي مشهد است که در برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده اين دانشگاه در سال آتي مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري آريا از خراسان رضوي ، محمود شبستري رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در نشست خبري رياست دانشگاه علوم پزشکي مشهد در سالن اجتماعات مرکزي حوزه رياست واقع در شهرک دانش و سلامت در جمع خبرنگاران با معرفي دانشگاه علوم پزشکي مشهد به عنوان رتبه سوم کشوري در زمينه توليد علم در ميان ساير دانشگاه‌هاي کشور، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 138 دانشجوي خارجي از کشورهاي مسلمان جهان در دانشگاه علوم پزشکي مشهد مشغول به تحصيل هستند که نيمي از اين تعداد را خواهران تشکيل مي‌دهند و اين امر نشان‌دهنده اعتبار علمي اين دانشگاه و همچنين امنيت علمي و تحصيلي در استان  و کشور است.

محمود شبستري گفت:  دانشگاه علوم پزشکي مشهد در حوزه آموزشي پيشرفت‌هاي خوبي داشته است که محقق‌شدن پيش از موعد برنامه چشم‌انداز توسعه کشور در اين حوزه و همچنين داشتن تعداد زيادي از اساتيد با رتبه استاد تمام، اين دانشگاه را در رتبه يک کشوري در حوزه آموزش قرار داده است.
وي بيان کرد: همچنين افزودن و فعال‌سازي هفت دانشکده و آموزشکده در شهرستان‌هاي استان خراسان علاوه بر شهرستان‌هاي سبزوار، گناباد، نيشابور و تربت حيدريه از اقدامات مؤثر و مهم دانشگاه علوم پزشکي مشهد در راستاي حوزه آموزش و پژوهش است.
او با اشاره ويژه به تشکيل ستاد سلول‌هاي بنيادين در مشهد ابراز داشت: تشکيل ستاد سلول‌هاي بنيادين که به صورت جدي فعال شده است، از اقدامات ارزشمندي است که به شکل ستادي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد آغاز به کار کرده است.
او استقرار نظام حاکميت باليني را در مشهد خوب ارزيابي کرد و گفت: استقرار نظام حاکميت باليني که استانداردسازي علمي امر درمان و نگاه به کيفيت درمان است، از پروژه‌هاي ابلاغي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است که اجراي آن در مشهد بسيار خوب و موفقيت آميز انجام شد.
شبستري ضمن اعلام بيمارستان امام رضا(ع) مشهد به عنوان بهترين بيمارستان کشور در حوزه ارتقاي خدمات درماني، ادامه داد: بازخورد استقرار نظام حاکميت باليني و اجراي کامل آن، برتر اعلام شدن 4بيمارستان شهر مشهد و معرفي بيمارستان امام رضا(ع) مشهد به عنوان بهترين بيمارستان کشور در زمينه استانداردسازي و حاکميت درمان است.
وي تصريح کرد: از بهترين اقدامات انجام شده در اين راستا در بيمارستان اما رضا(ع) مشهد، راه‌اندازي و فعال کردن رشته طب اورژانس در تمام رشته‌ها است که در حال حاضر حدودا 40 نفر دانشجو در اين رشته مشغول به تحصيل هستند.
وي دانشگاه علوم پزشکي مشهد را به عنوان نخستين دانشگاه کشور براي ايجاد و بهره‌برداري از شهرک دانش و سلامت معرفي نمود و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکي مشهد به عنوان يکي از پنج دانشگاه برتر کشور، نخستين دانشگاهي در کشور است که در حال شروع و به نتيجه رساندن شهرک دانش و سلامت در کشور است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد افزود: شهرک دانش و سلامت در يک سايت 102 هکتاري واقع در اراضي زکرياي مشهد در حال اجرا و بهره‌برداري است که اميدواريم با توجه به بودجه‌هاي اضافي که دانشگاه علوم پزشکي مشهد به سبب گرفتن رتبه‌هاي بالا در حوزه‌هاي مختلف دريافت کرده است، بتوانيم بهترين بازخورد و نتيجه را کسب کنيم.
شبستري در ارتباط با ديگر اقدامات روبه اتمام دانشگاه علوم پزشکي مشهد در سال جاري اظهار داشت: آغاز به کار بيمارستان پيوند و دياليز منتصريه در چند روز آينده در راستاي ارائه خدمات درماني به ويژه در زمينه پيوند کليه و مغز استخوان از بهترين پروژه‌هاي در حال اتمام دانشگاه علوم پزشکي مشهد است.
وي ضمن ابراز تشکر ويژه از استاندار خراسان رضوي، گفت: حمايت و نگاه ويژه استاندار خراسان رضوي در پيشبرد اهداف و کسب موفقيت‌هاي دانشگاه علوم پزشکي مشهد بسيار اثرگذار بوده است و در صورت نبود حمايت و مساعدت وي از بخش بهداشت و درمان استان، اجراي بسياري از اقدامات و ارتقاي کيفيت ارائه خدمات با مشکلات زيادي همراه مي‌شد.
وي ادامه داد: با توجه به فرمايش هاي ويژه مقام معظم رهبري و همچنين وظيفه دانشگاه علوم پزشکي در راستاي ارائه آموزش و توليد علم، دانشگاه علوم پزشکي مشهد موفق به کسب توفيقات علمي بسيار زيادي در زمينه‌هاي مختلف شد که اين امر سبب اخذ رتبه اول منطقه و همچنين رتبه هفدهم جهاني در بحث رنکينگ و درجه‌بندي علمي شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد ارائه مقالات علمي اين دانشگاه را يکي از دلايل کسب رتبه اول منطقه دانست و اظهار داشت: ارائه مقالات از جانب اين دانشگاه در مجامع بين‌المللي و مرجع و منبع قرار گرفتن آن‌ها به لحاظ عمق و کاربرد تحقيقات، سبب ايجاد وضعيت بسيار خوب اين دانشگاه در توليد علم و همچنين کسب رتبه اول منطقه شده‌است.
شبستري با اشاره به جايگاه معتبر دانشگاه علوم پزشکي مشهد در منطقه و جهان گفت: بيشترين ارجاعات به مقالات و پژوهش‌هاي انجام گرفته توسط اين دانشگاه به ترتيب مربوط به کشورهاي پيشرفته و توسعه يافته آمريکا، انگليس و ژاپن است که نشان‌دهنده جايگاه معتبر دانشگاه علوم پزشکي مشهد در دنيا است.


دانشگاه بین المللی علوم پزشکی
نمونه سوالات دکتري ارشد
موسسه سپهرسخن
مدرسان شریف
MBA مجازی
مسیح خواه
حصیل در خارج
محصولات آموزش زبان
آموزش مديريت
تیتر خبرگزاری ها
نمونه سوالات آزمون دکتری 92
سئوالات کارشناسی ارشد
فلش کارت ارشد و دکتری
فارسروید | دانلود بازی و برنامه اندرویدد
دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
نمونه سئوالات کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 90
دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
آموزش دروس دانشگاهی پیام نور
سئوالات امتحانی دانشگاه پیام نور
اجاره سالن همایش و سمینار
محصولات آموزشی مدیریتی
محصولات آموزشی بازاریابی و فروش
محصولات آموزشی فنی مهندسی
محصولات آموزشی زبان انگلیسی
کتاب مدیر ویژه مدیران
MBA مجازی
پکیج های آموزشی دکتر صحت
مجموعه نمونه قراردادهای آماده جهت استفاده مدیران شرکت ها
آموزش ICDL
طرح توجیهی وکارآفرینی
آموزش تعمیر لپ تاپ
آموزش تعمیرات موبایل
آموزش مقاله نویسی ISI
دانلود مقاله ISI
سوالات عمومی آزمونهای استخدامی با پاسخنامه
master GRE 2009
فلش کارت آمادگی آزمون GRE برای موبایل با فرمت جاوا
اندرویدینا | دانلود بازی اندروید
طراحی سایت های دانشگاهی و خبری
پرتال دانش آموزی کشور
پرتال خبری همگان
پرتال مدیریت
پرتال تجارت
پرتال مهندسی
پرتال پزشکی
پرتال روانشناسی
پرتال کارآفرینی
پرتال تبلیغاتی کشور
ژورنال آموزشی کشور
خدمات نظافت منزل و محل کار
سایت املاک
آموزش نرم افزار های مهندسی
اعزام دانشجو
مترجم 20 زبانه
تبلیغات popup پاپ آپ
سیستم همکاری در فروش
دانلود آهنگ جدید
برنامه های سینما
برنامه های تئاتر
دانلود آهنگ جدید
سامانه پیام کوتاه
تندیس جشنواره
دانلود نوار ابزار سایت
Get our toolbar!pagerank