راه‌اندازی دانشگاه بین المللی علوم پزشکی مشهد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   17 بهمن 1390-06 February 2012بازدید 5515


راه‌اندازی دانشگاه بین المللی علوم پزشکی مشهد


تقاضاي پذيرش دانشجو از ساير کشورها رو به افزايش است و به همين سبب دانشگاه علوم پزشکي مشهد درصدد راه‌اندازي و بهره‌برداري دانشگاه بين‌المللي علوم پزشکي مشهد است که در برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده اين دانشگاه در سال آتي مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.

به گزارش خبرگزاري آريا از خراسان رضوي ، محمود شبستري رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در نشست خبري رياست دانشگاه علوم پزشکي مشهد در سالن اجتماعات مرکزي حوزه رياست واقع در شهرک دانش و سلامت در جمع خبرنگاران با معرفي دانشگاه علوم پزشکي مشهد به عنوان رتبه سوم کشوري در زمينه توليد علم در ميان ساير دانشگاه‌هاي کشور، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 138 دانشجوي خارجي از کشورهاي مسلمان جهان در دانشگاه علوم پزشکي مشهد مشغول به تحصيل هستند که نيمي از اين تعداد را خواهران تشکيل مي‌دهند و اين امر نشان‌دهنده اعتبار علمي اين دانشگاه و همچنين امنيت علمي و تحصيلي در استان  و کشور است.

محمود شبستري گفت:  دانشگاه علوم پزشکي مشهد در حوزه آموزشي پيشرفت‌هاي خوبي داشته است که محقق‌شدن پيش از موعد برنامه چشم‌انداز توسعه کشور در اين حوزه و همچنين داشتن تعداد زيادي از اساتيد با رتبه استاد تمام، اين دانشگاه را در رتبه يک کشوري در حوزه آموزش قرار داده است.
وي بيان کرد: همچنين افزودن و فعال‌سازي هفت دانشکده و آموزشکده در شهرستان‌هاي استان خراسان علاوه بر شهرستان‌هاي سبزوار، گناباد، نيشابور و تربت حيدريه از اقدامات مؤثر و مهم دانشگاه علوم پزشکي مشهد در راستاي حوزه آموزش و پژوهش است.
او با اشاره ويژه به تشکيل ستاد سلول‌هاي بنيادين در مشهد ابراز داشت: تشکيل ستاد سلول‌هاي بنيادين که به صورت جدي فعال شده است، از اقدامات ارزشمندي است که به شکل ستادي در دانشگاه علوم پزشکي مشهد آغاز به کار کرده است.
او استقرار نظام حاکميت باليني را در مشهد خوب ارزيابي کرد و گفت: استقرار نظام حاکميت باليني که استانداردسازي علمي امر درمان و نگاه به کيفيت درمان است، از پروژه‌هاي ابلاغي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است که اجراي آن در مشهد بسيار خوب و موفقيت آميز انجام شد.
شبستري ضمن اعلام بيمارستان امام رضا(ع) مشهد به عنوان بهترين بيمارستان کشور در حوزه ارتقاي خدمات درماني، ادامه داد: بازخورد استقرار نظام حاکميت باليني و اجراي کامل آن، برتر اعلام شدن 4بيمارستان شهر مشهد و معرفي بيمارستان امام رضا(ع) مشهد به عنوان بهترين بيمارستان کشور در زمينه استانداردسازي و حاکميت درمان است.
وي تصريح کرد: از بهترين اقدامات انجام شده در اين راستا در بيمارستان اما رضا(ع) مشهد، راه‌اندازي و فعال کردن رشته طب اورژانس در تمام رشته‌ها است که در حال حاضر حدودا 40 نفر دانشجو در اين رشته مشغول به تحصيل هستند.
وي دانشگاه علوم پزشکي مشهد را به عنوان نخستين دانشگاه کشور براي ايجاد و بهره‌برداري از شهرک دانش و سلامت معرفي نمود و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکي مشهد به عنوان يکي از پنج دانشگاه برتر کشور، نخستين دانشگاهي در کشور است که در حال شروع و به نتيجه رساندن شهرک دانش و سلامت در کشور است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد افزود: شهرک دانش و سلامت در يک سايت 102 هکتاري واقع در اراضي زکرياي مشهد در حال اجرا و بهره‌برداري است که اميدواريم با توجه به بودجه‌هاي اضافي که دانشگاه علوم پزشکي مشهد به سبب گرفتن رتبه‌هاي بالا در حوزه‌هاي مختلف دريافت کرده است، بتوانيم بهترين بازخورد و نتيجه را کسب کنيم.
شبستري در ارتباط با ديگر اقدامات روبه اتمام دانشگاه علوم پزشکي مشهد در سال جاري اظهار داشت: آغاز به کار بيمارستان پيوند و دياليز منتصريه در چند روز آينده در راستاي ارائه خدمات درماني به ويژه در زمينه پيوند کليه و مغز استخوان از بهترين پروژه‌هاي در حال اتمام دانشگاه علوم پزشکي مشهد است.
وي ضمن ابراز تشکر ويژه از استاندار خراسان رضوي، گفت: حمايت و نگاه ويژه استاندار خراسان رضوي در پيشبرد اهداف و کسب موفقيت‌هاي دانشگاه علوم پزشکي مشهد بسيار اثرگذار بوده است و در صورت نبود حمايت و مساعدت وي از بخش بهداشت و درمان استان، اجراي بسياري از اقدامات و ارتقاي کيفيت ارائه خدمات با مشکلات زيادي همراه مي‌شد.
وي ادامه داد: با توجه به فرمايش هاي ويژه مقام معظم رهبري و همچنين وظيفه دانشگاه علوم پزشکي در راستاي ارائه آموزش و توليد علم، دانشگاه علوم پزشکي مشهد موفق به کسب توفيقات علمي بسيار زيادي در زمينه‌هاي مختلف شد که اين امر سبب اخذ رتبه اول منطقه و همچنين رتبه هفدهم جهاني در بحث رنکينگ و درجه‌بندي علمي شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد ارائه مقالات علمي اين دانشگاه را يکي از دلايل کسب رتبه اول منطقه دانست و اظهار داشت: ارائه مقالات از جانب اين دانشگاه در مجامع بين‌المللي و مرجع و منبع قرار گرفتن آن‌ها به لحاظ عمق و کاربرد تحقيقات، سبب ايجاد وضعيت بسيار خوب اين دانشگاه در توليد علم و همچنين کسب رتبه اول منطقه شده‌است.
شبستري با اشاره به جايگاه معتبر دانشگاه علوم پزشکي مشهد در منطقه و جهان گفت: بيشترين ارجاعات به مقالات و پژوهش‌هاي انجام گرفته توسط اين دانشگاه به ترتيب مربوط به کشورهاي پيشرفته و توسعه يافته آمريکا، انگليس و ژاپن است که نشان‌دهنده جايگاه معتبر دانشگاه علوم پزشکي مشهد در دنيا است.


دانشگاه بین المللی علوم پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها