ثبت‌نام فارغ‌التحصیلان ممتاز در شرکت نفت تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد

مجموعه  آگهی استخدام سراسری / استخدام دولتیارسال شده در   20 اسفند 1390-10 March 2012بازدید 19191
ثبت‌نام فارغ‌التحصیلان ممتاز در شرکت نفت تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد


شانا _ گروه نفت: رئیس طرح و برنامه‌های تامین نیروی وزارت نفت با بیان اینکه نکته مهم در جذب نخبه‌ها و ممتازان دانشگاه‌ها به ثمر رساندن این افراد در صنعت نفت است، افزود: لازم است واحدهایی به منظور پایش عملکرد این افراد و ادارات در سیستم ایجاد شود.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت، محمد صفارزاده با اشاره به برنامه جدی وزارت نفت برای استفاده از نیروهای متخصص و توانمند ممتاز دانشگاه در این صنعت افزود: این واحد می‌تواند به ازریابی اقدامات نخبه ها و ادارات مربوطه بپردازد.

وی با بیان اینکه معاونت منابع انسانی وزارت نفت فقط در پی جذب افراد ممتاز دانشگاه‌ها نیست، خاطرنشان کرد: این معاونت علاوه بر جذب افراد، عملکرد موفق آنان را نیز مدنظر قرار می دهد.

به گفته صفار زاده، از آنجا که افراد با توجه به تجارب و توانایی خود در شغل مرتبط فعالیت کنند، بر همین اساس در کمیته‌های مصاحبه، عملکرد فرد سنجیده می‌شود. برای نمونه در مرحله آزمون شغلی (روان‌شناختی)، واکنش داوطلب در مواجه با یک شرایط خاص در محیط کار آینده سنجیده می شود که دراین مرحله، دانش فرد همراه با تجارب و درایت وی درعمل محاسبه خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مرحله روانشناختی، با پاسخ به پرسش‌ها  و واکنش به موقعیت‌ها، یک پروفایل برای داوطلب تشکیل می‌شود، تصریح کرد: بر همین اساس هر پروفایل یک مورد را می‌سنجد.

رئیس طرح و برنامه‌های تامین نیروی وزارت نفت با بیان اینکه در مرحله روان‌شناختی هیچ داوطلبی رد نمی‌شود، افزود: در روز مصاحبه، این پروفایل بر نتیجه مصاحبه تاثیر می‌گذارد.

به گفته وی، سنجش ممتازان در مرحله مصاحبه با افرادی که از طریق آزمون وارد مرحله مصاحبه شده اند، متفاوت است. همچنین درمورد مزایا هم قانون مزایای ویژه‌ای مانند: تقلیل دوره کارآموزی را تعریف کرده برای مثال این مدت برای فوق دیپلم دوسال، ممتاز کارشناسی 6 ماه و کارشناسی ارشد 3 ماه تعریف شده است.

وی گفت: همچنین ممتازان دربدو ورود می‌توانند  پیمانی و رسمی شوند که دوره پیمانی بعد از آموزش کوتاه‌تر خواهد بود اما دوره آموزشی آنها مثل افراد عادی است. وام اتومبیل، وام مسکن خارج از سهمیه و زودتر از موعد و همچنین فوق‌العاده‌های ممتازان از جمله امتیازاتی است که به این افراد تعلق می‌گیرد.
به گفته وی، هر کدام از داوطلبان سه بار می‌توانند مصاحبه شوند که بعد از این سه بار دیگر امکان مصاحبه وجود ندارد. در مصاحبه پرسش‌های تخصصی، زبان و کامپیوتر و سابقه کار پرسیده می‌شود.

بر اساس این گزارش، دستورالعمل ممتازین  سال 79 برای اولین بار ابلاغ شد و طی سال‌های 81 تا 83 و 89 اصلاحاتی در روند آن صورت گرفت و شرکت‌ها بنا بر سیاست‌هایی که برای جذب نیروی ممتاز داشتند، اقدام به جذب افراد مورد نیاز می‌کردند.

از سال 87 و اوایل سال 88 با توجه به سیاست جدیدی که درجذب این افراد بود این گونه تصمیم گرفته شد که شاخص‌های ممتازی، به گونه‌ای اطلاع‌رسانی شود که همه ممتازین از آن مطلع باشند. به‌طوری که یک جامعه بزرگتری از ممتازین وجود داشته باشد.

برهمین اساس از مرداد ماه 89 بود که سامانه جذب فارغ‌التحصیلان ممتاز صنعت نفت راه‌اندازی شد که به صورت سه تا 4 برابر نیاز بر اساس اولویت‌هایی که در دستورالعمل سایت وجود دارد، به مصاحبه دعوت می‌کنند و نتایج نهایی به خود افراد اعلام می‌شود.

اولین گروهی که از این بانک اطلاعات جذب شده‌اند مربوط به پژوهشگاه صنعت نفت و درمقطع دکتری، مرحله دوم بهمن و اسفند 89 مربوط به شرکت گاز و نفت و مرحله بعد مربوط به شرکت‌های ملی نفت و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بود که براساس مجوز نزدیک به 1000 نفر از داوطلبان را جذب کرده است و درحال حاضر نزدیک به 7000 نفر متقاضی در سایت وجود دارد.ثبت‌نام فارغ‌التحصیلان ممتاز شرکت نفت تکمیل ظرفیت
موسسه سپهرسخن
مدرسان شریف
MBA مجازی
مسیح خواه
حصیل در خارج
محصولات آموزش زبان
آموزش مديريت
تیتر خبرگزاری ها
نمونه سوالات آزمون دکتری 92
سئوالات کارشناسی ارشد
فلش کارت ارشد و دکتری
فارسروید | دانلود بازی و برنامه اندرویدد
دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
نمونه سئوالات کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 90
دانلود نمونه سوالات کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
آموزش دروس دانشگاهی پیام نور
سئوالات امتحانی دانشگاه پیام نور
اجاره سالن همایش و سمینار
محصولات آموزشی مدیریتی
محصولات آموزشی بازاریابی و فروش
محصولات آموزشی فنی مهندسی
محصولات آموزشی زبان انگلیسی
کتاب مدیر ویژه مدیران
MBA مجازی
پکیج های آموزشی دکتر صحت
مجموعه نمونه قراردادهای آماده جهت استفاده مدیران شرکت ها
آموزش ICDL
طرح توجیهی وکارآفرینی
آموزش تعمیر لپ تاپ
آموزش تعمیرات موبایل
آموزش مقاله نویسی ISI
دانلود مقاله ISI
سوالات عمومی آزمونهای استخدامی با پاسخنامه
master GRE 2009
فلش کارت آمادگی آزمون GRE برای موبایل با فرمت جاوا
اندرویدینا | دانلود بازی اندروید
طراحی سایت های دانشگاهی و خبری
پرتال دانش آموزی کشور
پرتال خبری همگان
پرتال مدیریت
پرتال تجارت
پرتال مهندسی
پرتال پزشکی
پرتال روانشناسی
پرتال کارآفرینی
پرتال تبلیغاتی کشور
ژورنال آموزشی کشور
خدمات نظافت منزل و محل کار
سایت املاک
آموزش نرم افزار های مهندسی
اعزام دانشجو
مترجم 20 زبانه
تبلیغات popup پاپ آپ
سیستم همکاری در فروش
دانلود آهنگ جدید
برنامه های سینما
برنامه های تئاتر
دانلود آهنگ جدید
سامانه پیام کوتاه
تندیس جشنواره
دانلود نوار ابزار سایت
Get our toolbar!pagerank