معرفی روش اکسپرس اینتری کانادا

معرفی روش اکسپرس اینتری کانادا

روش اکسپرس اینتری یکی از برنامه های مهاجرتی نیروی متخصص کاناداست.

این روش از زمان دریافت دعوتنامه تا ویزا شش ماه طول می کشد.و در واقع سریعترین روش مهاجرتی درحال حاضر می باشد.

در این روش فرد با توجه به فاکتور هایی نظیر سن، زبان، سابقه کار، تحصیلات و … می بایست حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ را کسب کند تا حائز شرایط محسوب شود.

کسب امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ پایان راه نیست بلکه صرفا شرط ورود به پول اکسپرس اینتری است. بخش سخت و رقابتی سیستم امتیاز بندی دیگری است که به سی ار اس (CRS) معروف است و حداکثر آن ۱۲۰۰ است.

اداره مهاجرت کانادا تقریبا هر دو هفته یک بار تعدادی دعوت نامه برای افرادی که بیشترین امتیاز را دارند صادر میکند. در سال ۲۰۱۸ حداقل امتیازی که موفق به اخذ دعوتنامه شد ۴۵۰ بود که این حداقل امتیاز در سال ۲۰۱۷ بسیار کمتر (۴۱۳) بوده است.

لذا از زمان ورود به پول اکسپرس اینتری درصورتیکه حائز حداقل امتیاز باشید میتوان امیدوار بود که در بازه یک ماهه دعوتنامه دریافت کنید.

متقاضیان پس از دریافت این دعوت نامه میتوانند وارد مرحله ویزا و ثبت درخواست اقامت دائم شوند که شش ماه بطول میانجامد. (این زمان با توجه به چک امنیتی و پزشکی در هر پرونده میتواند طولانی تر شود.)

حداقل شرایط برای امکان استفاده از این روش سطح زبان انگلیسی یا فرانسه سی ال بی ۷ ، حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت، حداقل تحصیلات لیسانس می باشد. (حداقل به معنی کسب امتیاز لازم نیست)

اولین قدم برای این روش محاسبه امتیاز فدرال (۶۷ از ۱۰۰) و سپس محاسبه امتیاز سی ار اس میباشد.

برای ورود به این روش مدرک زبان شما میبایست آماده باشد.

قدم ضروری دیگر ارزیابی مدرک تحصیلی توسط یکی از سازمانهای مورد تایید دولت کانادا بعنوان مثال WES میباشد.

پس از طی مراحل فوق و درصورت احراز امتیاز قابل رقابت (بالای ۴۰۰) میتوانید در پول اکسپرس اینتری پروفایل بسازید و امیدوار به اخذ دعوتنامه باشید.

لازم به ذکر است امتیاز ۴۰۰ با توجه به حداقل امتیاز فعلی ۴۵۰ چندان قابل رقابت محسوب نمیشود و صرفا در بعضی برنامه های استانی و یا استریم ویژه فرانسه زبانان استان انتاریو میتواند شانس داشته باشد.

Share