مهاجران یک چهارم جمعیت کانادا را تشکیل داده‌اند

آخرین داده‌های سرشماری کانادا نشان می‌دهد که مهاجران تقریباً یک چهارم کل مردم کانادا را در سال ۲۰۲۱ تشکیل داده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۴۱ این سهم به یک سوم افزایش یابد.
اکنون ۲۳ درصد از جمعیت کل کشور یا بیش از ۸٫۳ میلیون نفر مهاجر استند که بیتشرین نسبت در طول تاریخ کانادا از ۱۸۶۷ به این سو است. به گفته سازمان آمار کانادا مهاجرت اکنون بزرگترین عامل رشد جمعیت در این کشور است.
دولت فدرال متعهد شده است که تعداد بی‌سابقه‌ای از مهاجران را برای جبران کمبود نیروی کار بپذیرد و مصمم است در سال جاری پذیرای ۴۳۱۶۴۵ تازه‌وارد باشد.
مهاجران در کانادا بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ چهار نفر از هر پنج کارگر جدید را در نیروی کار تشکیل داده‌اند.
پیش از این، اکثریت مهاجران به کانادا از اروپا می‌آمدند، اما اکنون بیشتر مهاجران از آسیا از جمله خاورمیانه می‌آیند.
داده‌ها نشان می‌دهد از هر پنج نفری که به کانادا می‌آیند، یک نفر در هند به دنیا آمده است، و این کشور را به برترین کشور مبدأ برای تازه واردان به کانادا تبدیل می‌کند.
سهم کلی مهاجران از اروپا از دهه ۱۹۷۰ کاهش یافته است و از ۶۱٫۶ درصد در سال ۱۹۷۱ به ۱۰٫۱ درصد در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.
سهم کلی مهاجران از ایران در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است و از ۳٫۵ درصد به ۱٫۹ درصد رسیده است.
همچنین داده‌های سرشماری نشان می‌دهد که روند مهاجرت دو مرحله‌ای در کانادا بسیار رایج‌تر شده است. بیش از یک سوم از مهاجرانی که در پنج سال گذشته وارد کانادا شده‌اند، در مقایسه با تنها ۱۸ درصد از مهاجرانی که بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ پذیرفته شده‌اند، فرآیند دو مرحله‌ای را طی کرده‌اند، به این معنی که اول با ویزای تحصیلی و یا کاری وارد کانادا شده‌اند و سپس برای اقامت دائم اقدام کرده‌اند.
داده‌های مربوط به مهاجرت همچنین نشان می‌دهد تقریباً یک سوم کودکان در کانادا حداقل یکی از والدینشان در خارج از کشور به دنیا آمده است که نسبت به ۲۶٫۷ درصد در سال ۲۰۱۱ و ۲۹٫۲ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است.

دیدگاه ها غیرفعال است