قوانین ازدواج در کانادا

حداقل سن قانونی برای ازدواج ۱۸ سال می‌باشد. با این وجود افرادی که دارای ۱۶ تا ۱۷ سال هستند و نیز قصد ازدواج دارند، تنها در صورتی با ازدواج آن‌ها موافقت می‌شود که مجوز کتبی از طرف والدین خود به دادگاه ارائه دهند. همچنین ازدواج مجدد در این کشور، در صورتی که فرد متأهل باشد، غیر قانونی می‌باشد. افرادی که از همسر خود طلاق گرفته‌اند و قصد ازدواج مجدد دارند، باید مدرک رسمی را به مراجع مربوطه ارائه دهند تا مجوز ازدواج آنان صادر شود. در صورتی که طلاق و جدایی از همسر در خارج از کانادا صورت گرفته باشد، باید قانونی بودن آن توسط کشور مورد نظر، تأیید شود. باید به این موضوع اشاره شود که در قوانین ازدواج کشور کانادا، عدم اجازه به افراد هم خون برای ازدواج با یکدیگر است. هم چنین در این قوانین عنوان شده است که در صورت عدم توانایی افراد در درک معنی ازدواج، ازدواج آنها از نظر قانونی قابل پذیرش نیست.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج:
ازدواج با شخصی مقیم و دارای اقامت کانادا، از جمله روش هایی است که امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت کانادا را برای فرد متقاضی فراهم می نماید.دولت کانادا بدلیل توجه ویژه به کانون خانواده، همواره تعداد متقاضیان بسیاری را از طریق ازدواج مورد پذیرش قرار می دهد. مگر اینکه نسبت به ازدواج آنها دچار شک و تردید شود.

ازدواج با تبعه کانادا
در صورتی که اتباع کانادایی قصد ازدواج با اتباع غیر کانادایی را داشته باشند لازم است دارای صلاحیت‌های خاصی باشند. از جمله اینکه در صورت عدم توانایی همسر در تأمین نیازهای خود اعم از مسکن، خوراک، پوشاک، نیازهای بهداشتی و پزشکی و … تبعه‌ی کانادایی باید توانایی تهیه و تأمین آن ها را داشته باشد و این امر را به صورت مکتوب، نشان دهد. هم چنین لازم است که تبعه کانادایی به عنوان اسپانسر همسر خود، به دولت کانادا تعهد دهد که در مدت زمان مشخصی، ملزومات همسر خود را تأمین می‌کند. با توجه به این موضوع باید مدارک ارسالی برای اثبات ازدواج اتباع کانادایی با غیر کانادایی، کامل قانع کننده باشد.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج:
ارائه پاسپورت و شناسنامه معتبر زوجین
ارائه کارت شهروندی زوجین از کشورهای مبدا
ارائه مجوز و سند ازدواج با اعتبار ۹۰ روزه از زمان صدور
برخورداری فرد اسپانسر کننده از سابقه اقامتی کانادا

آیا کانادا ازدواج در سایر کشورها را به رسمیت می شناسد؟
با توجه به ورود اتباع متعدد از کشور های مختلف، هر یک ممکن است، در کشور خود با تبعیت از قوانین خاص هر کشور، اقدام به ازدواج و ثبت آن نموده باشند. اغلب این ازدواج ها در کشور کانادا نیز به رسمیت شناخته می شوند. مواردی مانند چند همسری در کانادا غیر قانونی به شمار می رود

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج امکان پذیر است؟
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از راه های دریافت اقامت دائم محسوب می شود. البته این فرآیند نیز همانند دیگر روش های مهاجرتی نیازمند داشتن شرایط ویژه ای است که فرد متقاضی باید جهت ایجاد تابعیت کانادایی برای همسر خود آن را فراهم نماید.
داشتن سن حداقل ۱۸ سال
داشتن کارت شهروندی و یا تابعیت کانادا
برخورداری از تمکن مالی جهت تامین نیازهای همسر به مدت حداقل ۳ سال (لازم به توجه است که در صورت جدایی بین زوجین و عدم داشتن رابطه، فرد اسپانسر موظف به پرداخت هزینه های زندگی همسر تا پایان تاریخ مشخص شده می باشد.)

موارد احتمالی جهت رد مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چیست
وجود اختلاف سنی بسیار زیاد بین زوجین
ازدواج زوجین از فرهنگ، زبان و دین مختلف
عدم وجود ارتباط بین زوجین پس از ازدواج
عدم ارائه مدارک لازم جهت اثبات روابط بین زوجین
ازدواج غیرقانونی و یا ناگهانی
ازدواج بدون اجازه والدین در موارد خاص

دیدگاه ها غیرفعال است