بورسیه تحصیلی دانشگاه Mext  ژاپن

مقطع: کارشناسی ارشد

ملیت: برای کشورهایی که روابط دیپلماتیک با ژاپن دارند

هدف بورسیه: پرورش منابع انسانی که باعث ایجاد پل دوستی بین کشورخود و ژاپن از طریق مطالعه در ژاپن خواهد شد.

زمینه های مطالعاتی ممکن است به زمینه های خاص توسط سفارت / سرکنسولگری ژاپنی در کشوری که متقاضی (از این پس به عنوان “ماموریت دیپلماتیک ژاپنی” نامیده می شود) محدود شود.

به دانش آموزانی که به مطالعه پزشکی، دندانپزشکی یا علوم رفاهی  مشغول شوند اجازه داده نخواهد شد تا در آموزش بالینی از قبیل مراقبت های پزشکی و جراحی شرکت نمایند. تا زمانی مجوز مربوطه از وزیر بهداشت، کار و رفاه تحت قوانین قابل اجرا ژاپنی که به دست آوردند

کسانی که به مطالعه هنر سرگرمی های سنتی مانند کابوکی و رقص های کلاسیک ژاپنی مشغول شوند و یا افراد که نیاز به آموزش های عملی در فن آوری و یا تکنیک های مورد نیازدر کارخانه یا شرکت خاصی دارند از این محدودیت حذف میشوند.

کمک هزینه: ۱۴۳،۰۰۰yen (تحقیقات دانشجویی )، ۱۴۴،۰۰۰yen (دانش آموزان به طور منظم در دوره های کارشناسی ارشد یا دوره های تحصیلات تکمیلی حرفه ای)، و یا ۱۴۵،۰۰۰yen (دانش آموزان به طور منظم در دوره های دکتری) در هر ماه (در صورتی که تحقیقات گیرنده ی بورسیه  در یک زمینه تعیین شده باشد، ۲۰۰۰ و یا ۳۰۰۰ ین در هر ماه اضافه خواهد شد.

سن: متقاضیان به طور کلی باید در یا پس از ۱۹۸۳ آوریل ۲ متولد شده باشند.

سلامتی: متقاضیان باید عاری از هر گونه معلولیت جسمی و روانی که به دنبال مطالعه در مقطع تحصیلات تکمیلی ژاپنی مانع است.
داشتن مدرک زبان و متقاضیان باید مایل به یادگیری زبان ژاپنی باشند.

مهلت درخواست: با توجه به هر کشور فرق داردو برای اطلاعات بیشتر به لطفا با سفارت ژاپن یا سرکنسولگری در کشور خودتان تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر :
http://scholarship-positions.com/2015-japanese-government-monbukagakushomext-scholarships-foreign-research-students-japan/2014/04/30/

ادرس سایت دانشگاه mext :

http://www.mext.go.jp/a_menu/koutou/ryugaku/1384501.htm

 

application form :

http://www.mext.go.jp/component/a_menu/education/detail/__icsFiles/afieldfile/2016/04/22/1369740_03.doc

دیدگاه ها غیرفعال است