برخی از شغل‌های پاره وقت برای دانشجویان در کانادا

طبق سازمان آمار کانادا، متوسط هزینه شهریه دانشجویی برای سال تحصیلی ۲۰۲۱/۲۰۲۲ به ۶۶۹۳ دلار رسیده است و دانشجویان بیشتری به دنبال راه‌هایی برای پرداخت هزینه‌های افزایش یافته خود هستند.
در اینجا برخی از مشاغل جانبی پردرآمد آورده شده است که فرصتی عالی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی فراهم می‌کند تا همگام با تحصیلات خود، درآمد جانبی کسب کنند.

۱٫ متصدی بار یا سرور
اگر در یک شهر متوسط تا بزرگ در کانادا زندگی می‌کنید، می توانید به عنوان یک بارمن یا سروری که در یک رستوران کار می‌کند، درآمد مناسبی کسب کنید. طبق گفته Indeed، بارمن‌های کانادایی حدود ۱۵ دلار در ساعت برای دستمزد پایه دریافت می‌کنند.

۲٫ خدمات فریلنسری آنلاین
اگر برایتان کار با کامپیوتر در طول روز خسته کننده نیست، می‌توانید فرصت‌های پردرآمد «کار فریلنسری» را به صورت آنلاین پیدا کنید. برخی از محبوب‌ترین فرصت‌های فریلنسری عبارتند از:

▪️ویراست آنلاین
▪️وبلاگ نویسی آزاد
▪️طراحی گرافیک
▪️ویراش ویدیو
▪️بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی

اگر نویسنده خوبی هستید، ویرایشگر عکس/فیلم هستید، یا حس ذاتی بازاریابی دارید، همه اینها می‌توانند فرصت‌های خوبی باشند تا از مهارت‌های خود درآمد کسب کنید. هنگامی که مدرک خود را دریافت کردید، می‌توانید هر یک از این حرفه‌ها را انتخاب کنید و آنها را حتی بیشتر دنبال کنید، حتی احتمالاً آنها را به یک تجارت آنلاین تمام وقت تبدیل کنید.

۳٫ راننده سرویس‌های اشتراک سفر (rideshare driver)
طبق گفته Indeed، اگر وسیله نقلیه چهار در مدل بالا (بالاتر از سال ۲۰۱۴) دارید، می‌توانید تا ۲۳ دلار در ساعت یا بیشتر به عنوان راننده سرویس‌های اشتراک سفر درآمد کسب کنید. اوبر محبوب‌ترین سرویس در کانادا است. با این حال، Lyft پشت سر اوبر قرار دارد و حتی در مناطق خاصی محبوب‌تر است.
بسیاری از رانندگان اشتراک سفر ترجیح می‌دهند همزمان هم برای Uber و هم برای Lyft رانندگی کنند، زیرا هر سرویس به رانندگان اجازه می‌دهد تا هر زمان که می‌خواهند وارد و خارج شوند.

۴٫ پیک غذا
طبق گفته Indeed، تحویل وعده‌های غذایی برای خدماتی مانند DoorDash، UberEats یا SkipTheDishes می‌تواند تا ۲۵ دلار در ساعت یا بیشتر برای شما درآمد در پی داشته باشد. اگر می‌خواهید با نرخ بالاتری درآمد داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم در ساعات شلوغ سفارش غذا، مانند ناهار (۱۱ صبح تا ۱ بعد از ظهر) یا شام (۶ عصر تا ۹ شب) کار کنید.

۵٫ منشی مجازی (Virtual secretary)
طبق آمار سازمان آمار کانادا حدود ۲۹ درصد از همه کانادایی‌ها عمدتاً بین جولای ۲۰۲۰ و ژوئن ۲۰۲۱ به صورت آنلاین کار می‌کردند. با تغییر بیشتر مشاغل کانادایی به سمت مدل کسب و کار آنلاین، فرصت‌های بیشتری برای کار آنلاین نسبت به قبل وجود دارد. یکی از ساده‌ترین شغل‌هایی که می توانید به دست آورید، کار به عنوان منشی مجازی یا دستیار مجازی است. در واقع کانادا میانگین دستمزد یک دستیار مجازی را حدود ۲۲ دلار در ساعت اعلام کرده است. در این شغل می‌توانید برای بخش‌های مختلف از بخش‌های حقوقی/قانونی گرفته تا مالی کار کنید.

۶٫ با یک شرکت حمل و نقل کار کنید
بر اساس Indeed، حمل و نقل مانند حمل و نقل اثاثیه بین ۱۸ تا ۲۰ دلار در ساعت (گاهی بیشتر) درآمد دارد. با این حال، جابه‌جایی کار سختی است، هرچند که می‌توانید انتظار داشته باشید که در مقایسه با سایر مشاغل جانبی برای دانشجویان، درآمد بیشتری کسب کنید. این یک شغل انعطاف‌پذیرتر از کاری مانند صندوقدار است، و می‌توانید زمانی را که می‌خواهید کار کنید، خودتان انتخاب کنید.

دیدگاه ها غیرفعال است