هزینه زندگی در اوکراین برای دانش آموزان پایین و مقرون به صرفه است. هزینه لازم برای پوشش هزینه محل اقامت، غذا، کتاب و غیره در حدود ۲۵۰ $ به ۴۰۰ $ تخمین زده شده است.

شهریه دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد.

هزینه تحصیل برای رشته مهندسی، علوم و رشته های مدیریت معمولا بین ۱۵۰۰ دلار تا $ ۳،۵۰۰ در هر سال است
هزینه تحصیل برای رشته پزشکی و رشته های مرتبط ۳۵۰۰ دلار به $ ۴۰۰۰ می باشد.

شرحی از هزینه های زندگی و تحصیل در اوکراین

شهریه سالانه: آموزش به زبان انگلیسی – ۳۲۵۰ $ دلار آمریکا
هزینه گرفتن نامه ویزا ۲۰۰ $ دلار آمریکا
هزینه های دعوت نامه ۳۰۰ $ دلار آمریکا
هزینه بیمه بهداشت و درمان ۲۰۰ $ دلار آمریکا
هزینه خوابگاه برای یک سال ۴۰۰ $ دلار آمریکا
پذیرش و ثبت نام ۳۰۰ $ دلار آمریکا
هزینه اسکان در خوابگاه ۲۰۰۰ $ دلار آمریکا، اجاره یک آپارتمان ۱۰۰۰ $ دلار آمریکا در ماه، اجاره کردن یک اتاق اشتراکی ۵۰۰ $ دلار آمریکا.

 

به منظور زندگی راحت در سراسر اوکراین، دانشجویان نیاز به حدود USD 1200$ – $ ۱۵۰۰ دلار آمریکا در هر سال برای پوشش هزینه های زندگی خود دارند. هزینه های زندگی در اوکراین نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان تر است. سبک زندگی دانشجویی نسبت به زندگی عادی هر فردی پس از مهاجرت به کشور دیگر دشوار تر است دشوار است.

هزینه های ثابت

هزینه های ثابت مورد نیاز برای دانشجویان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و کالاهای مورد نیاز در این کشور نسبتا ارزان هستند. دانشجو می تواند از کتاب های موجود در دانشگاه استفاده کند.

هزینه های غذا

غذایی در اوکراین بسیار ارزان است برای مثال ؛ با ۱٫۵ $ آمریکا دانش آموز می تواند ۴ کیلوگرم سیب زمینی بخرد، یا ۴ کیلوگرم پیاز یا ۳ لیتر از محصولاتی مانند شیر یا ماست که بسیار ارزان است.

هزینه های سفر در شهر

حمل و نقل دولتی و سفرهای دانشجویی معمولا با (مترو، اتوبوس برقی) انجام میگیرد که توسط دانشگاهها و تنها تا ۵ $ دلار آمریکا پرداخت شده است.

دانش آموزان دارای امتیاز تخفیف ۴۰٪ از قیمت کامل بلیط قطار، اتوبوس و غیره هستند.

کارت دانشجویی بین المللی که دانش آموزان پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه دریافت میکند، سبب می شود که دانش آموزان بین المللی از امتیاز تخفیف ۳۰٪ قیمت بلیط هواپیما بهره ببرد.

 

 

 

دیدگاه ها غیرفعال است