انواع دعوتنامه آلمان

برای سفر به این کشور و گرفتن ویزای این کشور راه های مختلفی وجود دارد؛ اما اقامت در این کشور نیازمند وجود دعوتنامه آلمان است. دعوت نامه ها انواع گوناگونی دارد که مهم ترین آنها می توان به دعوت نامه خویشاوندی، دعوت نامه تجاری، دعوت نامه پزشکی جهت درمان، دعوت نامه کاری، دعوت نامه نمایشگاهی و دعوت نامه تحصیلی اشاره کرد.

دعوتنامه آلمان از نوع تجاری
دعوت نامه تجاری یک فایل پی دی اف است که شرکت میزبان برای شرکت میهمان از طریق پست یا ایمیل می فرستد. ظاهر و شکل دعوت نامه تجاری هیچ اهمیتی ندارد. چیزی که سفارتخانه آلمان به آن اهمیت می دهد این است که این دعوتنامه آلمان توضیحات کاملی درباره فرد یا افراد دعوت شده و علت دعوت آن ها و همچنین مهر و تاریخ و امضای شرکت میزبان را داشته باشد.

دعوت نامه آلمان از نوع کاری
در صورتی که کارفرمایی در کشور آلمان از رزومه کاری شما مورد توجهش قرار گیرد برای شما یک دعوت نامه رسمی ارسال می کند و شما را دعوت به کار می کند. فراموش نکنید که دعوت نامه کاری برای کارفرما کمی دوار و مهم است. چرا که کارفرما باید بتواند فرد دعوت شده را که استخدام می کند کاملا ضمانت کند و این ضمانت توسط کارفرما در کشور مقصد صورت می گیرد. به طور کلی سخت ترین دعوت نامه آلمان از نوع کاری می باشد و خیلی از افرادی که به دنبال دعوتنامه کاری هستند بعد از مدتی منصرف می شود چون هرکارفمایی به راحتی نمی پذیرد. چرا که کارفرما باید متقاضی را به صورت همه جوره ضمانت کند و هر تخلفی که متقاضی پس از ورود به کشور آلمان انجام دهد مسئولیت آن با دعوت کننده می باشد.

دعوت نامه آلمان از نوع توریستی
پرتقاضاترین دعوتنامه آلمان، دعوتنامه توریستی آلمان می باشد. دعوتنامه آلمان که به عنوان دعوت اقوام از طرف شهروندان آلمان صادر می گردد به دو شکل رسمی و غیر رسمی صادر می شود. اگر دعوت نامه آلمان که توسط خویشاوند شما برایتان ارسال می شود رسمی باشد، به این معنا است که دعوت کننده، مخارج و هزینه های سفر شما را برعهده دارد. دعوت کننده با ارائه یک تعهد نامه به سفارت آلمان هزینه های سفر خانواده خود را تقبل می کند. بعد از تعیین وقت سفارت کشور آلمان نیز بعد از بررسی شرایط و اطمینان از رابطه خویشاوندی دو طرف، پس از بررسی مدارکی مانند شناسنامه، گواهی تولد و … دعوتنامه را تأیید می کند.

دعوتنامه آلمان از نوع تجاری
دعوت نامه تجاری آلمان به منظور خرید و فروش و امور مشابه رد و بدل ارسال می گردد. در این نوع دعوتنامه آلمان، فرد دعوت کننده باید دقیقا هدف از دعوت خود و مدت آن را تعیین نماید. در بعضی موارد دعوت کنندگان هزینه های سفر فرد دعوت شده را پرداخت می کنند. چنانچه دعوت نامه شما تجاری باشد، نمی توانید برای هیچ یک از خانواده و بستگان خود را با آن درخواست ویزا کنید.

دعوت نامه آلمان از نوع نمایشگاهی
این کشور همه ساله میزبان نمایشگاه های بسیاری در سطح بین المللی است. از جمله این نمایشگاه ها می توان به نمایشگاه فرش، اتوموبیل، غذاهای گیاهی، مد و جواهرات و … اشاره کرد. به طور معمول برگزار کنندگان نمایشگاه ها از شرکت ها و افرادی که در زمینه های مرتبط در سراسر جهان به فعالیت مشغولند و کیفیت کاری قابل قبولی دارند برای شرکت در این نمایشگاه ها دعوت می کنند. از طرف برگزار کنندگان برای این افراد دعوت نامه این کشور ارسال می شود. این دعوت نامه شبیه به دعوت نامه تجاری است و قوانین کشور درباره آن تا حد زیادی سخت گیری دارند. مدت سفر و اهداف شرکت کنندگان از سفر و دعوت باید به طور دقیق در این نوع دعوتنامه آلمان ثبت شود.

دعوتنامه آلمان از نوع پزشکی
همانطور که می دانید این کشور از نظر پزشکی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. بسیاری از بیماران تمایل دارند برای دسترسی به امکانات بیشتر یا درمان هایی که در کشور خودشان وجود ندارد به این کشور سفر کنند. به این منظور باید مدارک بیماری برای پزشک و بیمارستان معالج ارسال شود و فرد توسط بیمارستان تایید شود. در دعوتنامه آلمان که به منظور درمان پزشکی ارسال می شود، مدت سفر و هزینه های سفر و خدمات نیز مشخص می شود.

دیدگاه ها غیرفعال است