تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو که یکی از معتبر ترین و پیشرفته ترین دانشگاه های کانادا است در سال ۱۸۲۷ تاسیس گردید.دانشگاه تورنتو اولین دانشگاه آموزش عالی در کانادای شمالی می باشد که توسط  کلیسای انگلیس مدیریت می شد.دانشگاه تورنتو را می توان به ۱۲ کالج تقسیم کرد که هر کدام ویژگی های خاص و دارای چیدمان اداری مختلفی می باشد.دانشگاه تورنتو رتبه یک دانشگاه های کانادا می باشد و همه ساله بهترین دانشجویان در این دانشگاه به تحصیل می پردازند.

بزرگ ترین و مهم ترین دانشگاه کانادا

رتبه جهانی:۳۴

رتبه جهانی در رشته هنر وعلوم انسانی:۲۲

رتبه جهانی در رشته تاریخ: ۱۴

تعداد دانش اموزان: ۶۹۴۲۸نفر

تعداد دانش اموزان بین المللی: ۲۰۲۴۲نفر

از نظر آکادمیکی، دانشگاه تورنتو به علت تحقیقات و برنامه های هدفمند و دوره هایی در نقد ادبی و تئوری ارتباطات بسیار مورد توجه قرار گرفت. تحقیق راجع به انسولین و سلول های بنیادی برای اولین بار در این دانشگاه انجام شد و دانشگاه مقر تحقیقاتی اولین میکروسکوپ الکترونی بوده است و در توسعه تکنولوژی مولتی تاج نیز نقش مهمی داشته است. دانشگاه همچنین مقر شناسایی Cygnus X-1 به عنوان یک سیاه چاله و مقر تحقیقاتی تئوری NP نیز بوده است. دانشگاه تورنتو در مقایسه با سایر دانشگاههای کانادا بیشترین بودجه تحقیقاتی (با تفاوت بسیار زیاد) را دریافت می کند. تعداد دو عدد از اعضای انجمن دانشگاههای امریکایی در خارج از ایالات متحده آمریکا واقع شده اند که یکی از از آنها، دانشگاه تورنتو است.

Varsity Blues، تیم های ورزشی دانشگاه هستند که به نیابت از دانشگاه در مسابقات لیگ بین دانشکده ای شرکت می نمایند. تیم های ورزشی دانشگاه سابقه درخشانی در رشته های ورزشی هاکی روی یخ و فوتبال آمریکای شمالی دارند. مجتمع هارت هاوس (Hart House) دانشگاه، یکی از مراکز دانشجویی جدید آمریکای شمالی، ساختمان های وسیعی با سبک معماری گوتیک دارد و در آن به طور همزمان خدمات فرهنگی و تفریحی ارائه می شود.

دانشگاه تورنتو در رتبه بندی آکادمیکی دانشگاههای جهان، رتبه اول را در کانادا و رتبه بیست و هفتم را درجهان کسب نموده است; در رتبه بندی جهانی آموزش عالی تایمز، رتبه اول را در کانادا و رتبه هفدهم جهان را به خود اختصاص داده است; در رتبه بندی دانشگاههای جهان QS، رتبه دوم را در کانادا و رتبه بیست و سوم جهان را کسب نموده است; در رتبه بندی موسسه برتر خارج از ایالات متحده آمریکا نیوزویک، رتبه اول را در کانادا و رتبه سوم جهان را کسب نموده است. دو نفر از استانداران و چهار نفر از نخست وزیران کانادایی، چهار نفر از مدیران و رهبران خارجی و چهارده قاضی دیوان عالی کشور کانادا تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه تورنتو کسب نموده اند.

کتابخانه بزرگ دانشگاه تورنتو کانادا

کتابخانه تورنتو کتابخانه تورنتو۱

خوابگاه دانشجویان در داشنگاه تورنتو کانادا

خوابگاه تورنتو خوابگاه تورنتو۱

سالن غذاخوری در دانشگاه تورنتو کانادا

سالن غذاخوری تورنتو سالن غذاخوری تورنتو۱

دیدگاه ها غیرفعال است