Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/global-function.php on line 278

Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 پس چرا زمین نابود نشد؟
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / نجوم          25 آذر 1391 - 15 December 2012


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41


پس چرا زمین نابود نشد؟

دانشمندان ناسا که در مورد عدم صحت شایعات مضحک اخیر درباره «پیشگویی مایاها مبنی بر پایان جهان در روز ۲۱ دسامبر!» کاملا مطمئن هستند، ویدیوی خود با عنوان «چرا جهان دیروز تمام نشد؟» را زودتر از موعد مقرر منتشر کرده اند.

نابودی زمین


دانشمندان ناسا که در مورد عدم صحت شایعات مضحک اخیر درباره «پیشگویی مایاها مبنی بر پایان جهان در روز ۲۱ دسامبر!» کاملا مطمئن هستند، ویدیوی خود با عنوان «چرا جهان دیروز تمام نشد؟» را زودتر از موعد مقرر منتشر کرده اند.

کارشناسان نجومی و سیاره ای با ترسیم نکته به نکته افسانه های موجود در مورد پایان تقویم مایاها، هرگونه داستان درباره تحت تابش خورشید قرار گرفتن جو یا برخورد یک سیاره بیگانه با زمین را بی ارزش خوانده اند.

ساده لوحان بر این باورند که در روز ۲۲ دسامبر کسی وجود نخواهد داشت تا به ناسا درمورد اشتباه آنها بخندد! اما دانشمندان این سازمان که قطعا کمترین تردیدی در مورد دروغ بودن این شایعات ندارند این فیلم را بسیار زودتر از موعد منتشر کرده اند.

این ویدئو با این جمله آغاز می شود: «اگر شما در حال تماشای این ویدئو هستید به معنی یک چیز است... جهان دیروز پایان نیافته است!»

پیشگویی پایان جهان بر اساس یک تعبیر غلط از تقویم باستانی مایاهاست که مدعی پایان جهان در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ (اول دی ماه ۹۱) است.

با نزدیک شدن به ساعت صفر، نظریه های بی پایه مختلفی درمورد چگونگی پایان عمر زمین مطرح شده که البته همگی آنها در فیلم جدید ناسا رد شده اند.

یکی از ادعاها این است که سیاره نیبیرو که توسط تمدن سومری کشف شده، در این روز با زمین برخورد کرده و همه انسانها را از بین می برد!

این در حالی است که دانشمندان تاکید دارند که اساسا چنین سیاره ای وجود ندارد.

در فیلم ناسا گفته شده که تمام نظریات خرافه بر اساس یک سوء تعبیر عظیم ایجاد شده اند.

دکتر جان کارلسون، رییس مرکز باستان ستاره شناسی اظهار کرده که تقویم مایاها در ۲۱ دسامبر پایان نخواهد یافت.

کارلسون که پدیده ۲۰۱۲ را ۳۵ سال پیش بررسی کرده است، گفت: هیچگونه پیشگویی مایا در مورد پایان جهان وجود ندارد. مفهوم زمانی مورد استفاده این قوم به مراتب بیشتر از ستاره شناسان مدرن بوده است.

وی افزود: بر اساس دانش ما، انفجار بزرگ حدود ۱۳.۷ میلیارد سال پیش رخ داده اما تاریخهای مایایی این زمان را میلیاردها میلیارد سال عقب تر می داند.

دکتر کارلسون اظهار کرد: تقویم شمارش طولانی مایاها برای پیگیری این فواصل زمانی طراحی شده و یکی از پیچیده ترین سیستم های تقویم ساخته شده تاکنون است.

قوم مایا بر این باور بودند که یک دوره ۲۱۵۲ ساله موسوم به شمارش بلند در روز ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ به پایان می رسد.

کارشناسان تخمین زده اند که این سیستم که از دوره های ۳۹۴ ساله موسوم به «باکتون» ساخته شده، در ۳۱۱۴ قبل از میلاد آغاز شده و حدود ۲۱ دسامبر به باکتون ۱۳ یا ۵۱۲۵ سالگی وارد می شود.

به گفته کارشناسان عدد ۱۳ بسیار برای مایاها مهم بوده و پایان این دوره یک مرحله برجسته به شمار می رود اما پایان جهان نیست.

دکتر کارلسون در توضیح اینکه تقویم مایاها مانند کیلومتر شمار خودرو بوده، در این ویدیو می گوید که تقویم در زمان رسیدن به یک نقطه معین دوباره برمی گردد و خود را تکرار می کند.

یک نظریه پوچ دیگر بر این اساس است که در ۲۱ دسامبر میدان مغناطیسی زمین برعکس شده و عواقب وخیمی را مانند گردابهای عظیم و از بین رفتن تمام سیستم های ارتباط الکترونیکی در پی دارد!

ساده لوحانی دیگر هم گول این نظریه مضحک را خورده اند که زمین به طور ناخواسته به سوی یک سیاه چاله در مرکز راه شیری می افتد که بشریت را در خود فرو خواهد برد!

به گفته محققان، هیچ سیارک و دنباله دار شناخته شده ای در مسیر برخورد با زمین نیست.

در حقیقت اگر هرگونه سیاره یا دنباله دار در مسیر برخورد با زمین باشد، باید اکنون در آسمان کاملا قابل مشاهده باشد.

لیکا گوهاتاکورتا، یک کارشناس دیگر ناسا و رئیس برنامه «زندگی با یک ستاره» این سازمان وجود هرگونه تهدید از سوی خورشید را رد کرده است.

گوهاتاکورتا اظهار کرد: اگرچه اکنون خورشید در حال نزدیک شدن به بیشینه فعالیت خود در دوره ۱۱ ساله است اما این دوره در ۵۰ ساله گذشته یکی از ضعیفترین ها بوده است.
Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44
تگ ها نابودی زمین زمین شایعه نابودی جهان آخر زمان

خبرنامه - شبکه های اجتماعی