پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / نجوم          09 دی 1391 - 29 December 2012
اولین تماس با بیگانگان فضایی طی 12سال آینده با کمک رادیو تلسکوپ


انسان با کمک بزرگترین رادیو تلسکوپ جهان می تواند تا 12 سال آینده با بیگانگان فضایی ارتباط برقرار کند.

یکی از مهمترین مسایل در مورد اینکه آیا حیات فرازمینی وجود دارد یا خیر می تواند تا سال 2024 با ساخت یک رادیو تلسکوپ ابربزرگ 1.3 میلیارد پوندی پاسخ داده شود.

نیک پوپ متخصص ارشد پروژه یوفو می گوید: ساخت تلسکوپ آرایه کیلومتر مربعی (SKA) می تواند امکانات جدید و هیجان انگیزی را فراهم کند.

وی که 21 سال از عمر خود را صرف مطالعه یوفوها کرده است، اظهار داشت: من با طرح این موضوع بحث انگیز خواهم بود و به شما سال دقیقی از زمانی را ارائه می دهم که معتقدم نخستین تایید تماس با بیگان فضایی درآن سال یعنی سال 2024خواهد بود؛ سالی که در آن اگر همه چیز طبق برنامه صورت گیرد، تلسکوپ آرایه کیلومتر مربع عملیاتی شده است.

ساخت تلسکوپSKAدر سال 2016 آغاز می شود و قرار است بزرگ ترین رادیو تلسکوپ جهان شود و به بسیاری از مسایل بنیادی و بدون پاسخ کائنات،جواب دهد.

این رادیو تلسکوپ که از هزاران گیرنده امواج رادیویی ساخته می شود، فضایی معادل چهار هزار و 921 کیلومتر مربع از سطح زمین را در استرالیا می پوشاند.

دانشمندان معتقدند این تلسکوپ می تواند در مشاهده بخش هایی از جهان که در حال حاضر با تلسکوپ های اوپتیکی رصد می شود، به کار گرفته شود.

دانشمندان حاضر در ساخت این تلسکوپ می گویند:  SKAنسبت به دیگر تلسکوپ ها 50 برابر حساس تر است و می تواند آسمان را 10 هزار برابر سریع تر کاوش کند.

این رادیو تلسکوپ به ستاره شناسان کمک می کند شکل گیری و تکامل نخستین ستاره ها و کهکشان را پس از انفجار بزرگ، نقش مغناطیس کیهانی، ماهیت گرانش و احتمال حیات در محیط فرازمینی را بررسی و مطالعه کنند.

پوپ با اشاره به اینکه ما دائما در حال جستجو برای یافتن سایه ای از زمین هستیم، افزود: اگر تمدنی در بین 100 سال نوری وجود داشته باشد این تلسکوپ می تواند آن را بیابد.تگ ها فضا تماس بیگانگان فضایی رادیو تلسکوپ

خبرنامه - شبکه های اجتماعی