پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / شهر الكترونيك          30 خرداد 1391 - 19 June 2012


راه اندازی نیروگاه بزرگ خورشیدی در ایتالیا


نیروگاه خورشیدی


کار ساخت نیروگاه بزرگ تولید انرژی با استفاده از سلولهای خورشیدی فتوولتائیک در ایتالیا به پایان رسید.

یک شرکت فرانسوی متخصص تولید مواد نیمه رسانا برای صنایع الکترونیکی و انرژی اعلام کرد که ساخت یک شبکه از بزرگترین نیروگاه انرژی خورشیدی فتوولتائیک را به پایان رسانده است.
این اعلام در نمایشگاه تجارت اینترسولار اروپا که طی روزهای 11 تا 15 ژوئن (22 تا 26 خرداد ماه) برگزار شد صورت گرفت.

این نیروگاه خورشیدی در شهر سیسیل ایتالیا می تواند انرژی 300 خانه را فراهم کند و انتظار می رود که با فعالیت این نیروگاه از انتشار 125 تن دی اکسید کربن در هر سال جلوگیری شود.نیروگاه خورشیدی فتولتائیک راه موثری برای تبدیل نور خورشید به الکتریسیته است و این تولید با کمک اتصال چندین سلول خورشیدی و سیستم ردگیری دو محوری که بهترین زاویه را با خورشید فراهم می کند به حداکثر می رسد.

این نیروگاه برای مناطقی در ایتالیا و اسپانیا که به سادگی از نورخورشید بهره مند می شوند بسیار سودمند است چرا که این تولید انرژی در شرایط ابری امکان پذیر نیست.

انرژی فتوولتایک تبدیل نور خورشید به الکتریسیته از طریق یک سلول فتو ولتاتیک (pvs) می‌باشد که بطور معمول یک سلول خورشیدی نامیده می‌شود. سلول خورشیدی یک ابزار غیر مکانیکی است که معمولاً از آلیاژ سیلیکون می‏شود.

نور خورشید از فوتونها یا ذرات انرژی خورشیدی ساخته شده‌ است. این فوتونها که مقادیر متغیر انرژی را شامل می‌شوند، درست مشابه با طول موجهای متفاوت طیفهای نوری هستند.

وقتی فوتونها به یک سلول فتوولتاتیک برخورد می‌کنند، ممکن است منعکس شوند، مستقیم از میان آن عبور کنند و یا جذب شوند. فقط فوتونهای جذب شده انرژی را برای تولید الکتریسیته فراهم می‌کنند. وقتی که نور خورشید کافی یا انرژی توسط جسم نیمه رسانا جذب شود، الکترونها از اتم‌های جسم جدا می‌شوند.

این نیروگاه که از آن با عنوان نیروگاه بلپاسو یاد می شود با 74 سلول فوتوولتائیک سواتک مجهز شده است. این نیروگاه انرژی برق شرکت " انل" ایتالیا را به عنوان بزرگترین شرکت انرژی این کشور را تأمین می کند.

براساس اظهارات گاتان بورجرس نایب رئیس بخش انرژی خورشیدی شرکت سواتک، این پروژه تأثیر سلولهای فتوولتائیک ئ توانایی آنها را برای تولید انرژی بلند مدت بدون مصرف میزان قابل توجهی از زمین و آب را به نمایش می گذارد.


منبع:کنجکاو


تگ ها نیروگاه خورشیدی ایتالیا

خبرنامه - شبکه های اجتماعی