پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / شهر الكترونيك          23 آذر 1391 - 13 December 2012

 

دریافت SMS روی لنز چشم!!!!!!

 

لنز


هر روز تعداد اختراعاتی که تداعی‌گر فضای فیلمهای علمی تخیلی هستند بیشتر می‌شود، در همین راستا می‌توان امیدوار بود که به زودی پیامهای متنی و تصویری را روی لنزهای تماسی دریافت کرد.

دانشمندان فناوری جدیدی تولید کرده‌اند که این امکان را برای ما فراهم می‌کند که پیامهای الکترونیکی که از تلفنهای همراه ارسال می‌شود به طور مستقیم روی لنزهای تماسی که روی چشم گیرنده قرار دارد قابل دریافت خواهد بود.

نمایشگر LCD کروی شکل که توسط محققان بلژیکی در دانشگاه گنت ساخته شده توانست تصاویری را با استفاده از فناوری بی‌سیم نمایش دهد.

ممکن است به نظر برسد که این نوع فناوری حتی از تصور فیلمهای علمی تخیلی نیز فراتر رفته است اما خواندن پیامهای متنی در لنزهای تماسی به زوی به یک حقیقت تبدیل می‌شود.

محققان لنزهای تماسی که تولید کرده‌اند، با توجه به تصویر بالا که در آن علامت دلار به نمایش در آمده است، می‌تواند پیامهای متنی و تصویری را به گیرنده پیام نشان دهد.

محققان دردانشگاه گنت نشان می‌دهد که یک علامت دلار در لنزهای تماسی مشاهده شده است و آنها دست خود را پشت لنز قرار داده‌اند تا ثابت کنند که این تصویر به صورت الکترونیکی منتقل شده است.

قابلیت‌های این لنز توسط دانشمندان با نشان دادن یک علامت دلار به تصویر کشیده شده است.

گفته می‌شود که این قدم اول برای ارائه تصاویر کاملا پیکسلی در لنزهای تماسی با همان جزئیاتی است که در صفحه‌های تلویزیونی مشاهده می‌کنیم و قرار است روزی به طور کامل شیوه ارتباط برقرار کردن ما را متحول کند.

هربرت دی اسمت استاد دانشگاه گنت اظهار داشت: امروز ما پایه این فناوری را ارائه کردیم. می‌توانیم با کاربردهای ساده آغاز کنیم و احتمالا این فناوری ظرف چند سال آینده پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

این فناوری جدید به این معنای است که تمام سطح لنزهای تماسی می‌تواند برای نمایش تصاویر و پیامها مورداستفاده قرار گیرد.

محققان به دنبال بررسی احتمال استفاده از این لنزها به عنوان عینک آفتابی هستند که بتواند با سطح نور خورشید خود را منطبق کند.

جل دی اسمت رئیس این گروه تحقیقاتی اظهار داشت: این موضوع علمی تخیلی نیست و هرگز نمی‌توان آن را به صفحه نمایش فیلمهای سینمایی تبدیل کرد، اما برای کاربردهای خاص می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، برای مثال این لنزها می‌توانند پیامهای متنی و تصویری را از تلفنهای هوشمند ما به چشمانمان منتقل کنند.

 

 

 

تگ ها دریافت SMS دریافت SMS روی لنز چشم

خبرنامه - شبکه های اجتماعی