پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / شهر الكترونيك          21 آذر 1391 - 11 December 2012سرعت جستجو در اینترنت به 100برابر خواهد رسید

شرکت رایانه ای IBM اعلام کرد تراشه ای تولید کرده که انتقال اطلاعات را از طریق امواج نور به جای سیگنالهای الکترونیکی تسهیل کرده است.

شرکت رایانه ای بین المللی IBM اظهار داشت که باید راهی برای انتقال میزان قابل توجهی از اطلاعات بین پردازشگرها در سرورهای رایانه ای با سرعت بالاتر از سرعت کنونی ارائه می شد.

این تراشه ها ارائه کننده قدرت محاسباتی بالایی است. یک کارشناس اظهار داشت که اهمیت این نوآوری در این است که این نوآوری درمیان دیگر گزینه ها بسیار کم هزینه تر بوده است.

جزئیات تولید این تراشه قرار است در همایش بین المللی دستگاه های الکترون که در فلوریدا برگزار می شود به صورت مشروح ارائه شود.

گروه تولید کننده این تراشه اظهار داشتند که استفاده از نور به جای جریان الکترونها برای انتقال اطلاعات دو مزیت مهم دارد. یکی این که این اطلاعات را می توان به فاصله های دورتر بین بخشهای مختلف یک مرکز سرور فرستاد بدون این که نگران از دست رفتن اطلاعات باشیم.

مزیت دوم این که سرعت انتقال اطلاعات سریع تر می شود؛ چرا که نور برای انتقال اطلاعات بیشتر و به طور همزمان به کار گرفته می شود.

مراکز اطلاعات تاکنون استفاده از کابلهای نوری را برای تبادل اطلاعات میان شبکه های تراشه های رایانه ای به جای کابلهای مسی آغاز کرده اند، اما در حال حاضر آنها نیازمند تجهیزات خاصی برای تبدیل اطلاعات رمزگذاری شده نوری به نسخه الکتریکی نیاز دارند تا این پردازشگرها بتوانند از آنها استفاده کنند.

شرکت IBM این امر را برای فرآیند تبدیل و تغییر فراهم کرده است تا این فراید روی یک تراشه رایانه که دربرگیرنده مولفه های نوری کنارهم با جریانهای الکتریکی در همان قطعه از سیلیکون است، صورت پذیرد و این تبدیل و تغییر برای تولید انبوه با هزینه اندک قابل انجام است.

دکتر سولمون آصف دانشمند نانواوپتیک در مرکز تحقیقات IBM در رابطه با علت سومند بودن این امر اظهار داشت: وقتی که می خواهید یک جستجوی اینترنتی انجام دهید، اطلاعات شما به یک مرکز داده ها و اطلاعات ارسال می شود که تنها روی یک تراشه نیست بلکه روی شبکه ای از تراشه ها منتقل می شود.

وی افزود: این اطلاعات ممکن است میان این مرکز داده های بزرگ توزیع شود. پرسش این است که چگونه این تراشه ها با هم ارتباط برقرار می کنند و این ارتباط چگونه می تواند با تمام سرعت ممکن صورت پذیرد، چرا که شما که در آن درحال جستجوی اینترنتی خود هستید خواستار به دست آوردن سریع نتایج جستجوی خود هستند.

دکتر سولمون آصف یادآور شد: با فناوری کنونی انتقال اطلاعات بسیار زیاد در شبکه منتقل می شود بسیار دشوار است. با فناوری جدید می توان این جستجو را سریع تر کرد تا از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد.

هرکدام از این تراشه ها دربرگیرنده تعدادی کانال است که IBM تعداد آنها را به طور جزئی مشخص نمی کند و این کانال ها اطلاعات کدگذاری شده نوری را با سرعت بالای 25 گیگابایت در ثانیه منتقل می کنند.

این شرکت اظهار داشته است که انتقال اطلاعات از این طریق صدها برابر سریع تر از فناوریهای کنونی خواهد شد.تگ ها اینترنت سرعت اینترنت افزایش سرعت اینترنت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی