پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          31 اردیبهشت 1392 - 21 May 2013راه رفتن بیماران ضایعه نخاعی با میکرو کامپیوتر و درمان آنان از این طریق


ضایعه نخایی


پژوهشگران مرکز فناوری عصبی ایران در دانشگاه علم و صنعت با ساخت یک میکرو کامپیوتر امکان ایستادن و گام برداشتن بیماران ضایعات نخاعی را فراهم کردند.

دکتر عباس عرفانیان مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه یکی از پروژه های تحقیقاتی این مرکز طراحی و ساخت پروتزهای عصبی است، افزود: در این زمینه اقدام به طراحی و ساخت پروتز عصبی با عنوان "پاراواک" شده است که برای ایستادن و گام برداشتن بیماران ضایعات نخاعی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در این باره توضیح داد: این سیستم یک میکروکامپیوتر قابل حمل با تراشه ریزپردازنده است که کار قشر حرکتی مغز انسان را در ایجاد و کنترل حرکت در اعضای فلج انجام می دهد و با ارسال سیگنالهای الکتریکی به اعصاب حرکتی باعث انقباض عضلات فلج شده و حرکت را در عضو فلج ایجاد و کنترل می کند.

مجری طرح ادامه داد: سیستم پاراواک با به کارگیری مدلهای ریاضی از سیستم های اسکلتی عضلانی و استراتژیهای کنترلی، میزان انقباض عضلات فلج را در طول حرکت کنترل می کند.

عرفانیان با بیان اینکه نمونه مهندسی این پروتز عصبی ساخته شده است، اظهار داشت: با استفاده از این سیستم بیماران ضایعات نخاعی که دارای شرایط خاصی باشند می توانند بایستند و گام بردارند.

مجری طرح با تاکید بر اینکه این سیستم قابل استفاده برای همه بیماران ضایعات نخاعی نیست، خاطر نشان کرد: بیمارانی که دارای شرایط مورد نظر باشند می توانند پس از انجام تستهایی از این سیستم بهره برداری کنند.

وی با اشاره به شرایط بیماران برای استفاده از این سیستم، یادآور شد: بیمارانی که سطح ضایعات آنها در ناحیه کمر در حد T۴ تا T۱۲ باشند می توانند از مزایای این سیستم بهره مند شوند.

به گفته این محقق این سیستم برای بیمارانی که دچار دیستروفی عضلانی (بیماری بسیار حاد ژنتیکی پیشرونده که باعث تخریب یا اختلال در بافت ماهیچه ای می شود) کاربرد ندارد.

عرفانیان با بیان اینکه این دستگاه آماده بهره برداری است، گفت: در صورتی که بخش کلینیکی این سیستم در مراکز درمانی راه اندازی شود می توان خدمات لازم را به بیماران نیازمند ارائه داد.
تگ ها راه رفتن راه رفتن بیماران ضایعه نخاعی ضایعه نخاعی میکروکامپیوتر درمان ضایعه نخاعی به میکرو کامپیوتر

خبرنامه - شبکه های اجتماعی