پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          04 بهمن 1391 - 23 January 2013

درمان ایدز توسط پزشکان استرالیامحققان موسسه تحقیقات پزشکی کویینزلند استرالیا مدعی اند درمان بالقوه ای را برای ایدز ارائه کرده اند.

"دیوید هریچ" مجری این تحقیقات می گوید: چگونگی دستکاری پروتئینی را در ویروس ایدز کشف کرده اند که به جای تکثیر از عفونی شدن جلوگیری می کند.

وی افزود: در این شیوه در واقع می خواهیم آتش را با آتش خاموش کنیم.

هریچ اظهار داشت: آنچه که در واقع انجام دادیم این است که پروتئین یک ویروس معمولی را که برای رشد ویروس ضروری بود گرفتیم و تغییر دادیم، از این رو به جای آنکه به یاری ویروس بیاید در واقع به شدت مانع از تکثیر ویروس شد.

هریچ افزود: این پروتئین دستکاری شده، ایدز را درمان نمی کند بلکه در محیط آزمایشگاه سلول های انسانی را در برابر ایدز محافظت کرد.

به گفته این پژوهشگر، این درمان به طور بالقوه درمانی برای ایدز است. این شیوه نه تنها درمانی برای عفونت ایدز است بلکه به طور بالقوه می تواند به روند بیماری پایان دهد.

بیش از سی هزار نفر در استرالیا به ایدز مبتلا هستند. اگر آزمایشهای بالینی این شیوه درمان موفقیت آمیز انجام شود این درمان می تواند جایگزین موثری برای درمانهای چندگانه ای باشد که در حال حاضر مبتلایان به ایدز تحت آن قرار می گیرند.

هریچ افزود: دارو درمانی، تک آنزیم ها یا پروتئین ها را هدف قرار می دهد و از این رو هر آنزیم یا پروتئین یک داروی خاص خود را دارد.

وی اضافه کرد: بیماران مجبورند دو یا سه دارو مصرف کنند بنابراین این شیوه درمانی جدید می تواند یک تک درمان باشد که همان تاثیر چند درمانی را به جا می گذارد.

این در حالی است که این نخستین درمان در جهان است که می تواند ایدز را در گام های چندگانه چرخه عمر ویروس، با یک تک عامل متوقف کند.

آزمایش های حیوانی این شیوه درمانی امسال آغاز می شود.

تگ ها پزشکی درمان ایدز ایدز درمان ایدز در استرالیا

خبرنامه - شبکه های اجتماعی