پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          24 آبان 1392 - 15 November 2013
درمان افسردگی بیمارانی که از بیماری قلبی رنج میبرند توسط
روانشناس آمریکایییک روانشناس آمریکایی برای تشخیص و درمان بیمارانی که از افسردگی و بیماری های قلبی رنج می برند پیشنهاد فوق تخصص جدید "روانی" را ارائه داد.

دکتر «آنجلوس هالاریس» از دانشگاه لویولا در نزدیکی شیکاگو گفت: ۴۰ تا ۶۰ درصد افرادی که از بیماری قلبی رنج می برند به افسردگی بالینی دچار می شوند و ۳۰ تا ۵۰ درصد بیمارانی که از افسردگی بالینی رنج می برند در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند.

سیستم ایمنی بدن با استرس مبارزه می کند و به همان اندازه با عفونت نیز مقابله می کند. سیستم ایمنی بدن سیتوکین ها از جمله اینترلوکین ۶ را تولید می کند.

در ابتدا این پاسخ التهابی را در برابر استرس ایجاد می کند، اما با گذشت زمان یک واکنش التهابی مزمن می تواند منجر به تصلب شرائین "سفت شدن سرخرگ ها" و بیماری های قلبی و عروقی شود.

دکتر هالاریس گفت: این یک چرخه معیوب است که افسردگی، التهاب مزمن را تحریک می کند و التهاب مزمن منجر به بیماری های قلبی می شود و بیماری های قلبی باعث افسردگی شده که نهایتا منجر به بیماری های قلبی بیشتر می شود.

تحقیقات جدید دکتر هالاریس و همکارانش نشان داد: اینترلوکین ۶ با افزایش در خون ۴۸ بیمار مبتلا به افسردگی که به بیماری های قلبی نیز دچار شدند، به طور قابل توجهی نقش مهمی داشته است.

سطح هورمون های استرس و یک ماده التهابی بنام اینترلوکین ۶ در خون افراد متخاصم که نشانه های افسردگی را نشان می دهند بالاتر است. ماده فوق شاخص دیگر التهاب است که بیماری قلبی را در افراد سالم پیش بینی می کند.

یافته های هالاریس در کنگره مشترک انجمن روانپزشکی جهانی و انجمن بین المللی عصبی در آتن ارائه شده است.

وی در این کنگره، رسما پیشنهاد ایجاد فوق تخصصی جدید روانی را ارائه داد.

سلامت نیوز (www.salamatnews.com)    

تگ ها درمان افسردگی بیماران قلبی درمان افسردگی بیماران قلبی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی