پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          18 آبان 1392 - 09 November 2013

محقق دانشگاه آکسفورد یک عینک هوشمند تولید کرده که اطلاعات تصویری را به تصاویری تبدیل می کند که افراد نابینا قادر به حس کردن آن هستند.

بسیاری از افرادی که از آنها با عنوان نابینا یاد می شوند می توانند نور و حرکت را درک کنند. این عینکها که توسط استفان هیکس از دانشگاه آکسفورد تولید شده تلاشی برای استفاده ته مانده بینایی این افراد تا آخرین حد ممکن است.

این عینک از دو دوربین و یا یک دوربین و یک پروجکتور مادون قرمز استفاده می کند که می تواند اجسام نزدیک را شناسایی کند. این عینک همچنین دارای یک ژیروسکوپ، قطب نما و جی پی اس است تا در جهت یابی به کاربر خود کمک کند.

عنیک هوشمند می تواند اطلاعات جمع آوری شده را به تصاویر مختلفی روی نمایشگرهای او ال ایی دی تبدیل کند. برای مثال اجسام را می توان نسبت به پس زمینه واضح تر کرد و یا موانع و فواصل با تنوع نور یک تصویر قابل تشخیص می شوند.

این اختراع جایزه نوآوری انجمن سلطنتی برایان مرسیر را برای استفان هیکس به ارمغان آورد.وی در نظر دارد از جایزه 50 هزار پوندی این انجمن برای ارتقای قابلیتهای این عینک استفاده کند.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی