پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          18 آبان 1392 - 09 November 2013

سینوزیت یکی از بیماری های شایع امروز است و یکی از علائم آن سیگار کشیدن بسیار است.

دکتر علیرضا جعفری، متخصص گوش، حلق و بینی گفت: سینوزیت به عنوان التهاب یا تورم در پوشش دانه ای سینوس هاست علائمی که در اثر التهاب ایجاد می شوند حمله سینوزیتی نامیده می شود.

وی افزود: از علائم سینوزیت مزمن گرفتن بینی، ترشحات مداوم از بینی و پشت گوش است و ممکن است کاهش حس بویایی، چشایی با بوی بد دهان نیز وجود داشته باشد.

دکتر جعفری در پاسخ به این که آیا سینوزیت همیشه با سردرد همراه است گفت: خیر در بسیاری از موارد در سینوزیت مزمن سردرد وجود ندارد و در بسیاری از سردردها نیز اثری از سینوزیت دیده نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: سینوزیت مزمن یکی از بیماری های شایع روزمره است و عوارض سینوزیت از جمله مننژیت، آبسه مغزی و گاهی اوقات تجمع چرک در گوشه چشم را افزایش می دهد و یکی از علل اصلی سینوزیت حتی می تواند سیگار کشیدن باشد زیرا سیگار فرد را به سینوزیت مستعد می کند.

وی اذعان داشت: به دنبال هر سرماخوردگی معمولاً مخاط سینوس ها دچار التهاب می شود که با بهبود سرماخوردگی این التهاب نیز از بین می رود.

در سنین پائین ممکن است کودک 6 تا 8 بار در سال به سرماخوردگی دچار شود اما شمار کمی از این سرماخوردگی ها به سینوزیت منجر می شود.

وی در پایان گفت: علائم سینوزیت عبارت اند از ترشح سبز، درد بر پیشانی حرکت دادن سر به سمت جلو و عقب و برای درمان آن می توان از داروهایی از جمله آسپرین، ایبوبروفن، پاراستامول استفاده کرد.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی