پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          24 آذر 1392 - 15 December 2013


راه های کنترل آسیب های تلفن همراه


توصیه هایی برای کنترل آسیب های تلفن همراه بر سلامت فردی انسان در نشست تخصصی آسیب های موبایل به عنوان یکی از پنل های آموزشی "دومین همایش تخصصی دشمن شناسی دین زاو" اعلام و مورد بررسی قرار گرفت.

آسیب های استفاده از تلفن همراه بر سلامت فردی انسان تاکنون به صورت 100 درصد ثابت نشده است اما با این وجود محققان معتقدند که این وسیله ارتباطی می تواند در دراز مدت و کوتاه مدت اثراتی را بر سیستم حیاتی بدن انسان بگذارد که بر این اساس رعایت نکاتی برای کنترل این آسیب ها الزامی به نظر می رسد.

توصیه هایی برای کنترل آسیب های تلفن همراه بر سلامت فردی انسان در نشست تخصصی آسیب های موبایل به عنوان یکی از پنل های آموزشی "دومین همایش تخصصی دشمن شناسی دین زاو" اعلام و مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست آموزشی که امروز جمعه در فرهنگسرای خاوران برگزار شد، بخشی زاده با اشاره به نقش موبایل در ابعاد مختلف سلامت فردی، اطلاعاتی و ارتباطی، خانواده و ارتباط جمعی و نقش اقتصادی آن بر لزوم پرداختن به سبک زندگی درست با این کالا تاکید کرد و گفت: یافته های محققان نشان می دهد که تلفن همراه نوعی تهدید عمومی محسوب می شود اما از آنجایی که آستانه تحریک پذیری مان نسبت به آن حساس نیست توجه خاصی به این تهدیدات نداریم.

وی با بیان اینکه نباید به فرهنگ خودساخته استفاده از موبایل اطمینان کنیم ادامه داد: 5.5 میلیارد نفر در دنیا از موبایل استفاده می کنند و پژوهشگران در مورد آثار کوتاه مدت و بلندمدت ناشی از کاربردهای این وسیله هشدار داده اند با این وجود هنوز هیچ اظهار نظر قطعی و ثبت شده ای در مورد آثار منفی ناشی از امواج الکترومغناطیس موبایل وجود ندارد.

بخشی زاده با اشاره به برخی موارد درباره آسیب های بلند مدت استفاده از موبایل که از سوی برخی کشورها مطرح شده گفت: آسیب های مغزی، کاهش تراکم استخوان، کاهش قدرت باروری و مشکلات نازایی، همچنین مشکلات بینایی مانند آب مروارید و پرخاشگری از جمله آسیبهایی است که توسط محققان به دلیل استفاده طولانی مدت از تلفن همراه اعلام شده است.

این کارشناس بر لزوم تغییر الگوی رفتاری در استفاده از موبایل تاکید کرد و ادامه داد: براین اساس چندین توصیه برای کنترل آسیب های موبایل مدنظر قرار دارد که به آن اشاره می شود.

1. کاربران باید حداکثر زمان مکالمه با موبایل را به یک تا 2 دقیقه کاهش دهند.

2. کاربران در طول مکالمه از هندزفری های سیمی استاندارد استفاده کنند.

3. کاربران در زمان مکالمه با گوشی از هر دو طرف سر برای نگهداشتن گوشی استفاده کنند.

4. کاربران در زمانهایی که میزان تشعشع بیشتر است گوشی را از سر دور نگه دارند.

5. مادران باردار به طور جدی از موبایل پرهیز کنند.

6. کودکان زیر 12 سال حداقل یک متر با گوشی موبایل فاصله داشته باشند.

7. با توجه به اینکه موبایل در صدر آلودگی های روزانه قرار دارد کاربران باید از آلودگی های این وسیله اجتناب کرده و آن را ضدعفونی کنند.

8. کاربران باید از حمل موبایل در کیف های معمولی کنار پهلو خودداری کنند.

9. کاربران باید دورنگهداشتن موبایل از بدن و با هم نبودن با موبایل را تمرین کنند.

10. توجه داشته باشید که موبایل ساعت زنگدار نیست و کاربران نباید از این وسیله به عنوان ساعت برای بیدار شدن به موقع استفاده کنند.

11. کاربران در هنگام شارژ شدن گوشی نباید با گوشی مکالمه کرده و به جد از این موضوع پرهیز کنند.

12. تهیه گوشی مناسب با ضریب جذب ویژه - SAR - پایین به کاربران موبایل پیشنهاد می شود.


تگ ها راه های کنترل آسیب های تلفن همراه آسیب های تلفن همراه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی