پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          07 اردیبهشت 1393 - 27 April 2014


کاهش قند خون با زنجبیل درمانی

اکنون و بر اساس مطالعه جدیدی که محققان دانشکده علوم پزشکی دانشگاه شهید صدوقی یزد انجام داده اند، معلوم شده است مصرف زنجبیل می تواند قند خون را در بدن افرادی که به دیابت نوع ۲ مبتلا هستند، پایین بیاورد.

در این پژوهش ۸۸ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ مورد مطالعه قرار گرفته اند. این داوطلبان، همگی میانسال و دارای اضافه وزن بوده و دست کم به مدت ده سال به این بیماری مبتلا بوده اند، اما هیچ یک از آنها چاق نبوده اند. برای بررسی تاثیر زنجبیل بر قند خون، بیماران به صورت تصادفی به دو دسته تقسیم شدند. هر روز به یک دسته از این بیماران سه کپسول یک گرمی پودر زنجبیل داده می شد و به دسته دیگر سه عدد کپسول داده می شد که از نظر ظاهری کاملا شبیه این کپسول ها بودند، اما در اصل دارونما بوده و زنجبیلی در آنها وجود نداشت. البته به هر دو دسته این بیماران به طور منظم داروهای دیابتشان داده می شد. در نهایت معلوم شد پس از گذشت هشت هفته، قند خون افرادی که کپسول های واقعی دریافت کرده بودند به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

اما این یافته ها هرگز به این معنی نیست که اگر شما به دیابت نوع ۲ مبتلا هستید و دارو مصرف می کنید و البته قند خونتان هنوز بالاتر از آن مقداری است که باید باشد، به سراغ زنجبیل بروید و تا می توانید از این چاشنی در غذاهای خود استفاده کنید. اگر از زمره دوستداران این چاشنی هستید و نتایج این تحقیق به مذاقتان خوش آمده است، قبل از هر کاری حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید. اگر او با این کار موافق بود، حتما به توصیه هایش عمل کنید.


خبرنامه - شبکه های اجتماعی