پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mbaپژوهشگران اروپایی سامانه ای موسوم به " سیستم مشاهده از پشت " (STS) ابداع کرده اند که امکان مشاهده آن سوی خودروهای بزرگ را فراهم می کند.

در سامانه محققان دانشگاه پورتو پرتغال، خودرو بزرگ جلویی نامرئی می شوند و راننده می تواند جاده را بدون این خودروی بزرگ که دید او را مسدود کرده، مشاهده کند.
یک نمایشگر سبک وزن در جلوی دید راننده نصب می شود تا بتواند آن سوی خودروی جلویی را مشاهده کند. این شیوه از راننده ای حمایت می کند که در بزرگراه پشت یک خودروی بزرگ که حرکت کندی دارد حرکت می کند و نمی تواند بفهمد آیا امکان سبقت گرفتن ایمن برایش وجود دارد یا خیر.

اگر راننده خودرویی که از سیستم استفاده می کند و خودرویی که از روبه رو در حال نزدیک شدن است با سرعت 90 کیلومتر در ساعت حرکت کنند و 10 متر از هم فاصله داشته باشند ، تاخیر تصویر 200 میلی ثانیه است.

در فرایندی که شامل سیستم مشاهده از پشت می شود یک دوربین وب کم، رو به جلو بر روی شیشه جلوی خودروی بزرگ نصب می شود. اتومبیل ها یا همان خودروهای کوچک به یک نمایشگر LCD شفاف بر روی شیشه جلوی خود مجهز می شوند. راننده خودروی کوچک قادر است در حالتی که این خودروی بزرگ جاده را اشغال و دید او را مسدود کرده است، وضعیت جاده را برای سبقت گرفتن ایمن مشاهده کند.

این سیستم در شبیه ساز رانندگی و جاده آزمایش شده است.

جزئیات این مطالعه ماه جاری در سمپوزیوم بین المللی واقعیت افزوده و ترکیبی در استرالیا عرضه خواهد شد.

محققان که از چندین سال پیش بر روی این سیستم کار می کنند  نتایج به دست آمده را امیدوار کننده خوانده اند. در این شیوه از پروتکل ارتباط بی سیم استاندارد 802.11p که امکان ارتباط خودرو به خودرو را بدون تاخیر خاصی امکان پذیر می کند استفاده شده است.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی