پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba

خودروهای بدون راننده‌ای که توسط یک برنامه کاربردی تلفن هوشمند کنترل می‌شوند، برای اولین بار در انگلیس بکار خواهند افتاد.

حدود 100 خودروی پاد از سال 2015 در میلتون کینز بوکینگهام‌شایر شروع به حرکت خواهند کرد و از فضای کافی برای دو سرنشین و چمدان برخوردار است.نیروی این خودروها با یک موتور الکتریکی در هر چرخ تامین خواهد شد و با سرعت 20 کیلومتر در ساعت در امتداد پیاده‌روها حرکت خواهند کرد.

اگرچه این خودروها از راه جداگانه‌ای از عابرین برای حرکت برخوردار خواهند بود، اما وزرای دولت بقدری شیفته این فناری شده‌اند که این مسیرها نیز در نهایت برداشته خواهد شد.

مشتریان که از سال 2017 می‌توانند از این خودروها برخوردار شوند، از برنامه‌ای در گوشی هوشمند خود برای فراخوانی خودرو در خیابان یا رزرو برای آمدن به دنبال آنها در یک موقعیت خاص استفاده خواهند کرد.

بلیت این خودروها برای هر سفر دو پوند بوده که ایستگاه مترو مرکزی میلتون کینز را به مراکز خرید و ادارات در فاصله تقریبا دو کیلومتری متصل می‌کنند. در صورت موفقیت‌آمیز بودن این خودروها، در شهرهای دیگر انگلیس مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اگرچه آن دسته از افرادی که امیدوارند بتوانند یکی از این خودروها را به خانه خود ببرند ممکن است ناامید شوند چراکه قوانین هنوز عابران درون این خودروها را مسئول شناخته و در حالت استفاده از نوشیدنی‌های الکلی اجازه استفاده از آنها را نخواهند داشت.

این خودروها از ترکیبی از دوربین‌های وضوح بالا و حسگرهایی برای هدایت از اطراف موانعی مانند افراد، تعمیرات جاده‌ای و ساختمان‌ها استفاده خواهند کرد.

دیوید ویلتز، وزیر تحصیلات عالی وزارت کسب‌وکار پس از آزمایش یک خودروی بدون راننده گوگل در کالیفرنیا در سال گذشته، از این طرح حمایت کرده است.وی این طرح را یک «آینده علمی تخیلی» خوانده و بر این تصور است که انسان‌ها در آینده خودروهای امروزی را یک اتلاف وقت بزرگ خواهند دانست.

این طرح پنج ساله حدود 65 میلیون پوند هزینه داشته و بخشی از آن توسط یک کمک مالی 50 میلیون پوندی موسوم به «منجنیق ترابری» تامین شده که شامل کمک هزینه برای وزارتهای کسب‌وکار و حمل و نقل و همچنین صنعت است.

شرکتهای خودروسازی مانند فورد، جگوار لندرور و جنرال موتورز همگی تمایل خود برای مشارکت در این آزمایش را ابراز کرده‌اند.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی