پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba

دانشمندان یک نوع مواد جدید تولید کرده اند که می توان از آن برای تولید صفحات منحنی تلفنهای هوشمند استفاده کرد که از قابلیت نمایش تصاویر و کلمات در گوشه های گرد برخوردار است.

مواد سبک و بادوامی که در این صفحات منحنی به کار رفته کریستال همتراز با محور سی یا (CAAC) نام دارد و استفاده از آن روی صفحه نمایش تلفنهای هوشمند به این معنا است که در این صفحات دیگر فضاهای به هدر رفته باقی نمی ماند.

این نمونه اولیه توسط یک شرکت ژاپنی تولید شده است و از این قابلیت برخوردار است که اطلاعات در گوشه های تلفنهای هوشمند هم نمایش داده شود.

آزمایشگاه انرژی نیمه رسانا (SEL) فناوری جدید خود را در نمایشگاه الکترونیک ژاپن FPD به نمایش گذاشت.

بسیاری پیش بینی کرده اند که تلفنهای آینده دارای صفحات منحنی و مواد مبتنی بر کریستال خواهند داشت به این معنا که این امکان وجود دارد این صفحات او ال ایی دی یا تصاویر و واژه ها در لبه های منحنی بالایی و کناری هم نمایش بدهند.

مواد CAAC کمتر از 100 میکرون ضخامت دارد و در حال حاضر تنها فناوری است که می تواند تصاویر را روی گوشه های خمیده نمایش دهد و به سادگی می تواند تلفنهای رونمایی شده توسط دو شرکت ال جی و سامسونگ را که از محورهای افقی و عمودی منحنی هستند را به چالش بکشد.

نکته جالب این است که براساس اعلام این شرکت ژاپنی مواد خمیده هیچ تأثیری روی کیفیت تصاویر نمایش داده شده ندارد.

این مواد می توانند نسل آینده دستگاه های پوشیدنی را تشکیل دهد. این شرکت همچنین باطریهای لیتیوم یون خمیده ای هم برای همراهی این صفحات تولید کرده که در دستگاه های جدید قابل استفاده باشد.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی