Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 پیش‌بینی وقوع زلزله با تلفن همراه !
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41

پیش‌بینی وقوع زلزله با تلفن همراه !
دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا برنامه جدیدی را برای گوشی‌های هوشمند طراحی کرده‌اند که به ارائه هشدارهای زودهنگام برای زمین‌لرزه می‌پردازد.

از این برنامه که به گفته محققان تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، در «نشست جهانی علم» در ریو دو ژانیرو رونمایی شد.

برنامه ارائه‌شده مبتنی بر فناوری به کاررفته در سیستم هشدار اولیه است که تیمی به رهبری پروفسور ریچارد آلن، مدیر آزمایشگاه لرزه‌نگاری برکلی، آن را طراحی کردند.

برنامه گو‌شی‌ هوشمند قادر به ارائه هشدار در یک دقیقه و چند ثانیه پیش از زلزله است و این موضوع به مکانی بستگی دارد که کاربر در مقایسه با مرکز زلزله از آن استفاده می‌کند. به منظور ارائه هشدار، برنامه مزبور انرژی اولیه را از موج اولیه (موج P) می‌گیرد. این موج خود به ندرت موجب آسیب‌دیدگی می‌شود.

فناوری ابداعی از الگوریتم‌هایی برای شناسایی سریع شروع زمین‌لرزه و تعیین قدرت و مکانیابی آن در زمانی که احتمال دارد به اوج برسد، استفاده می‌کند تا به ساکنان حاضر در مناطق بالقوه هشدار دهد.

افرادی که در مرکز زلزله هستند هشدار اولیه را دریافت نمی‌کنند، اما لرزش‌های شناسایی‌شده توسط سیستم بصورت زنجیره‌ای به دریافت‌کنندگان دیگر این برنامه منتقل می‌شود و آنهایی که چند کیلومتر دورتر هستند، می‌توانند به داده‌ها واکشن نشان داده و اطلاعات بیشتری را در خصوص آنچه در حال رخداد است و آنچه قرار است روی دهد، دریافت کنند.

این هشدار به افراد وقت‌ گرانبهایی را برای جستجوی یک مکان امن و متوقف‌کردن فعالیت صنعتی یا حمل‌و‌نقل داده و خطر را در سطح گسترده‌ای کاهش می‌دهد.

این برنامه از کارکردهای متنوع گوشی هوشمند مانند شتاب‌دهنده‌ها و ژیروسکوپ‌ها برای تعیین حرکت و کارکردهای مکانیابی وای‌فای و همچنین مغناطیس‌سنج برای نشان‌دادن جهت استفاده می‌کند.Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44
تگ ها پیش‌بینی وقوع زلزله با تلفن همراه !

خبرنامه - شبکه های اجتماعی