پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / آموزش های عمومی          22 اسفند 1389 - 13 March 2011


سی سال پیش گروه کوچکی از مهندسان زبده در امر تحقیق و توسعه R&D تصمیم گرفتند از طریق نوآوری و ارایه راه حل های خلاق به چاپخانه ای که در آن کار می کردند کمک کرده و عملیات رجیستر و کنترل رنگ چاپخانه را به صورت تمام اتوماتیک انجام دهند. موفقیت این گروه تولد یک شرکت جدید به نام کوادتک (Quad Tech) را رقم زد. شرکت کوادتک به شرکت مادر خود کوادگرافیکس (Quad Graphics) کمک کرد تا به یکی از بزرگ ترین و از لحاظ تکنولوژیک پیشرفته ترین چاپخانه ها در سراسر جهان تبدیل شود.

امروزه شرکت کوادتک که مقر آن در ویسکانسین آمریکا است نامی آشنا برای تمام چاپکاران رول در عرصه های چاپ تجاری، روزنامه و گراور انتشاراتی است. به تازگی این شرکت مجموعه جدیدی از تجهیزات مدرن خود را برای صنعت بسته بندی ارایه کرده است. در گزارشی که می خوانید این تجهیزات معرفی شده اند.

در میان تجهیزاتی که برای چاپکاران بسته بندی اهمیت خاصی دارد، مدل بهینه Inspection System است. مدل جدید این سیستم که برای کنترل و نظارت رول ها و ورق های چاپ شده یا چاپ نشده به کار می رود، از یک دوربین جدید به نام Spectral cam استفاده می کند. در این دوربین به جای سنسور RGB از یک اسپکتروفتومتر ۳۱ کاناله استفاده شده است. استفاده از اسپکتروفتومتر نه تنها باعث افزایش دقت در اندازه گیری دنسیته رنگ می شود، بلکه ارایه یک گزارش دقیق از مقادیر کالریمتریک (CIELAB) را نیز امکان پذیر می کند.

این اطلاعات برای چاپکاران مدرنی که می خواهند بر اساس آخرین استانداردهای کیفی (G۷، ایزو ۱۲۶۴۷ و غیره) کار کنند، بسیار حیاتی است.

دستگاه Inspection System از پیشرفته ترین سیستم ارزیابی و تشخیص اشکالات چاپی و غیرچاپی رول و ورق استفاده می کند. کوادتک ادعا می کند میزان خطا در حد صفر است. برخلاف دیگر سیستم های کنترل و نظارت چاپ که تنها بخش های کوچکی از کار را به عنوان نمونه اسکن می کنند، سیستم کوادتک کل سطح چاپ پذیر را در هر لحظه و در طول مدت چاپ اسکن می کند. این سیستم مدولار و یکپارچه کیفیت و دقت بالا عرضه کرده، میزان باطله و هزینه ها را نیز کاهش می دهد. این سیستم می تواند معایب رایج چاپی از جمله وجود خال یا لکه های ناخواسته، خط و ترک خوردگی، عدم رجیستر و نوسان در رنگ و گیجی (عدم وضوح) کار را به خوبی مشخص کند. قابلیت ۱۰۰ درصد تشخیص معایب چاپی، استفاده از این سیستم را به ویژه برای آن دسته از چاپکارانی که بسته بندی دارویی، سیگار و غذایی تولید می کنند، از اهمیت وی ژه ای برخوردار کرده است.

● نوآوری برای چاپکاران بسته بندی

علاوه بر این سیستم، کوادک یک سیستم جدید نظارت کار چاپی خارج از ماشین چاپ به نام

Offline Inspection System ارایه کرده است. این سیستم که جدا از ماشین چاپ است و به عنوان یک سیستم مستقل عمل می کند، قادر است کوچک ترین تغییر و اختلاف رنگ در یک لوگو، متن های ناقص و در هم ریخته، فونت های نادرست و بارکدهای غیردقیق را تشیخص دهد. قابلیت شناسایی بسیار دقیق و نقطه ای دستگاه، استفاده از آن را برای چاپکاران و تولیدکنندگان بسته بندی دارویی، سیگار، غذایی و بهداشتی ضروری می کند.

در حالی که نهادهای قانونگذاری، دستورالعمل و قوانین سخت تری برای تولید بسته بندی ارایه می کنند، تولیدکنندگان بسته بندی نمی توانند هیچ چیزی را به شانس واگذار کنند. کوچک ترین عیب روی تولید چاپی می تواند از لحاظ قانونی مشکل بزرگی به حساب آمده و در نتیجه هزینه زیادی به تولیدکننده کالا و چاپکار تحمیل کند. این سیستم تمام اتوماتیک ناپیوسته (خارج از ماشین چاپ) با رزولوشن بالا برای شناسایی عیب های چاپی، به گونه ای طراحی و ساخته شده تا بتواند عیب های انواع تولیدات چاپی را تا ابعاد ۱۵۰۰*۱۵۰۰ میلی متر به خوبی شناسایی کند. این سیستم با استفاده از الگوریتم های بسیار قوی و رزولوشن بالا می تواند کوچک ترین عیب ها را تشخیص داده و یک ارزیابی آماری ارایه دهد که چنین دقتی در سیستم های پیوسته (inline) با ماشین چاپ وجود ندارد.

نوآوری دیگر کوادتک، سیستم تایید فایل PDF یا PDF Verification نام دارد. این نرم افزار، فایل آرت ورک تایید شده را با نمونه هایی که بر اساس این فایل چاپ شده، مقایسه کرده و از دقت تنظیمات ماشین چاپ، اطمینان حاصل می کند. این سیستم به چاپکاران امکان می دهد تا عیب ها را قبل از به راه انداختن ماشین چاپ شناسایی کنند.

اقتصاد جهانی امروزه باعث شده تا جعبه برای یک کالای خاص در مناطق جغرافیایی گوناگون به زبان های مختلف به طور همزمان تولید شود. به همین خاطر چاپکارانی که چنین جعبه هایی چاپ می کنند ناچارند چندین سیلندر که حاوی متن دستورالعمل استفاده از کالا و موارد قانونی به زبان های مختلف است در اختیار داشته باشند. در چنین شرایطی امکان بروز خطا بسیار زیاد است. سیستم PDF Verification، یک نرم افزار کاربردی دینامیک است که به طور خودکار تفاوت ها و نارسایی هایی را که سیستم های تشخیص معایب چاپی قادر به شناسایی نیستند، بازشناسی کرده و اعلام می کند. همین قابلیت باعث می شود تا ماشین چاپ به طور دقیق آنچه را مشتری خواسته چاپ کند. از آنجایی که کلیه اندازه گیری ها و تصمیم گیری در چارچوب فضای دیجیتال انجام می شود، دستیابی به کیفیت ایده آل و تکرارپذیری تضمین شده است. از سوی دیگر سیستم های جدید نیاز به تجهیزات اسکن را از میان برداشته و نمونه های چاپی که در سیستم های نظارت چاپ پیوسته کوادتک مورد استفاده قرار می گیرند، آسیب نمی بینند.

سیستم مشاهده رول The web viewing امکان دیدن همزمان و مستقیم رول در حال حرکت را با استفاده از تجهیزات دیجیتال فراهم می آورد. با استفاده از این سیستم اپراتور می تواند عیب های چاپی و خطا در رجیستر رنگ را قبل از این که برای چشم غیرمسلح قابل تشخیص باشند، تصحیح کند. اپراتور با استفاده از این سیستم می تواند به سرعت و به راحتی مشکلات کیفی چاپ از جمله خطا در رجیستر چاپ و دایکات، پرفراژ، خطوط ناخواسته، مناطقی که چاپ نگرفته، مناطقی که مرکب بیش از حد روی کار منتقل شده، پلیت های خراب و غیره را تشخیص دهد.

با استفاده از ریل مورب مجهز به موتور و لنزی که تنها با لمس دست روی کار، زوم می کند، web viewing system کنترل کیفیت بسیار دقیق تولید بسته بندی را تضمین می کند. قابلیت دستگاه برای بزرگنمایی (زوم) بخش معینی از ماشین چاپ، انعطاف پذیری و عمق را به مجموعه قابلیت های اپراتور برای کنترل کیفیت اضافه می کند.

دوربین دیجیتال دستگاه قادر است عکس هایی با کیفیت بسیار بالا از رول در حال حرکت گرفته و آن را به یک مونیتور با رزولوشن بالا منتقل کند. این نوآوری های جدید مجموعه تولیدات موجود کوادتک برای کنترل و ارتقای کیفیت چاپ را که شامل موارد زیر می شود، کامل می کنند.

● دستگاه Autotron ۲۶۰۰ با سیستم هدایت رجیستر Clearlogic

این دستگاه کنترل کامل روی عملیات چاپ، فارغ از نوع سطح چاپ پذیر و نیز مرکب با تکنولوژی چاپ ارایه می کند.

این سیستم یک ابزار یکپارچه، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای کاهش باطله و افزایش کیفیت چاپ برای صنایع بسته بندی و تزئینی است. سیستم رابط کاربر Clearlogic دارای صفحات نمایش حساس به لمس دست است که استفاده از سیستم و راه اندازی آن را برای اپراتور بسیار آسان می کند. دستگاه به هدهای ثابت و با دوام که قادرند انواع رجیستر مارک ها و نشانه ها از جمله ورنی ها، لاک ها، مرکب های یووی و سیل های سرد قابل شناسایی را بخوانند حتی اگر بسیار کمرنگ و یا با کنتراست رنگ پایین باشند مجهز است.

الگوریتم های منحصر به فرد، سیستم را با شرایط متغیر ماشین چاپ، طی کلیه مراحل عملیات ماشین، وفق می دهند. سیستم شناسایی دستگاه روی انواع مارک و نشانه ها قفل شده و تا پایان فرایند چاپ، شناسایی تعیین دقیق محل این رجیستر مارک ها را تضمین می کند.

دستگاه مشخصات ۴۰ رجیستر مارک مختلف را می تواند در حافظه خود حفظ کند. همین امر به چاپکار امکان می دهد تا رجیستر چاپ را کنترل کرده و نیاز به حکاکی مجدد سیلندرها نباشد. نرم افزار ویژه بسته بندی دستگاه برای مواد گوناگون از جمله فیلم، فویل، کاغذ و همچنین فرایندهای غیرچاپی مثل دایکات کارآمد است.

● سیستم داده های مرکزی Data Central

این سیستم برای نظارت و کنترل چاپ، کلیه اطلاعات مربوط به کنترل کیفیت را جمع آوری، نظارت و کنترل کرده و بر مبنای آنها از کل عملیات گزارش تهیه می کند. با استفاده از این گزارش ها اپراتور می تواند کنترل کیفیت را بهینه کرده و تصمیم گیری کند. این سیستم یک لایه جدید اطلاعات هوشمند کنترل کیفیت را برای سیستم مدار بسته نظارت چاپ اضافه کرده و ارتباط خود را با سیستم های نظارت چاپ رنگی همواره حفظ کرده و در هیچ زمانی قطع نمی کند.

در عین حال این سیستم، اطلاعات مربوط به شناسایی کوچک ترین اشکالات چاپی را ضبط و ذخیره می کند. این سیستم مرکزی داده ها، به چاپکار امکان می دهد تا بر اساس مشخصات کاری و نیازهای مشتری استاندارد کیفی تعریف کند.

● سیستم مدیریت باطله

(Waste Management System)

این سیستم کنترل اتوماتیک برای بهینه سازی عملیات پوشال برداری و حذف باطله را ارایه می کند و دسترسی کامل به داده های مورد نیاز را فراهم می آورد. داده های مربوط به هر اشکال چاپی را لیست کرده و یا شرح کاملی از آن را چاپ می کند. همچنین این سیستم می تواند گزارش ها را برای تجزیه و تحلیل، به برنامه های نرم افزاری تحلیل های آماری ثالث ارسال (Export) کند. سیستم مدیریت باطله قادر است کارآیی تجهیزات تبدیلی را تا

۴۰ درصد افزایش دهد. این سیستم همچنین فرایند برداشت و حذف باطله را با گزارش های مربوط به تولید هر سفارش کار چاپی تطبیق داده و آن را تایید یا رد می کند.

● سیستم Heliostat ۳۰۰

این سیستم یک دستگاه کمکی الکترواستاتیکی است که بار الکتریکی به نورد چاپ وارد می کند. نورد نیز به سهم خود این بار الکتریکی را به سطح چاپ پذیر منتقل می کند. این کار باعث می شود تا مرکب به صورت یکپارچه از درون حفره ها (Cells) روی کار چاپی بنشیند. کل این عملیات علاوه بر افزایش کیفیت چاپ، باعث کاهش باطله می شود. ذغال های غیرمتبلور و نابلورینی که در این دستگاه به کار رفته، خاصیت رسانایی را افزایش داده و فشار سیلندر برسطح چاپ پذیر را نیز کاهش می دهد. برخلاف سیستم های جرقه گیر، دستگاه کوادتک از تکنیک تماسی با ولتاژ پایین بهره می برد. به همین خاطر درون ماشین چاپ به هیچ وجه گاز ازن که به ماشین آسیب می رساند ایجاد نمی شود. این مزیت به ویژه هنگامی که سطح چاپ پذیر کاغذ گراماژ پایین و بی کیفیت است اهمیت دارد، زیرا سطح نامنظم کاغذ با سیلندر به خوبی تماس پیدا نمی کند. از این سیستم می توان برای چاپ رول های به عرض ۱۰۰ تا ۴۸۰۰ میلی متر استفاده کرد.

راندی فریمن (Randy Freeman)، معاون و مدیرکل بخش بسته بندی شرکت کوادگرافیکس می گوید: «علاوه بر صرفه جویی در هزینه های تولید، مشتریان برای برآورده کردن نیازهایشان در زمینه نظارت و شناسایی معایب چاپی، کنترل رنگ و رجیستر و مدیریت باطله، تنها کافی است با یک سازنده سروکار داشته باشند. همین امر باعث صرفه جویی در زمینه نصب و راه اندازی این سیستم های کنترل کیفیت می شود.»

کارل فریمن، پرزیدنت شرکت کوادتک می گوید: «شرکت های بسیاری هستند که به خاطر وضعیت بد اقتصادی بودجه های پژوهشی خود را کاهش داده اند. ما دقیقا عکس این کار را انجام داده ایم. ما در سال جاری در مقایسه با ۳۰ سال گذشته، سرمایه گذاری بیشتری روی بخش پژوهش و توسعه (R&D) خود انجام دادیم. تغییر و دگرگونی سریع صنعت چاپ سهم بزرگی در توسعه و نوآوری های جدید ارایه کرده است. چاپکاران دیگر نمی توانند مثل ۵ یا ۱۰ سال گذشته کار کنند.»

امروزه اتوماسیونی که کیفیت بهتر، باطله کمتر و کارآیی بیشتری به ارمغان می آورد به هیچ وجه یک فرایند لوکس به حساب نمی آید، بلکه هر چه بیشتر به تنها راه بقای چاپخانه داران تبدیل می شود. به همین خاطر است که نوآوری واقعی امروزه بسیار حیاتی است. کاهش سرمایه گذاری در بخش پژوهش و گسترش شاید امروزه توجیه پذیر به نظر برسد، ولی در درازمدت تنها چاپکارانی که از لحاظ تکنولوژیک پیشرفته هستند، می توانند از بحران اقتصادی به سلامت عبور کنند.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی