پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / زبان خارجی          10 اردیبهشت 1392 - 30 April 2013


آزمون USMLE

United States Medical Licensing Examination - USMLE
مدرک معاینه پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایالات متحده (USMLE) ،آزمون حرفه ای چند قسمتی با حمایت فدراسیون انجمن پزشکی امور خارجه (FSMB) و انجمن ملی معاینه پزشکی(NBME)  می باشد. پزشکان دارای مدرک MD ،قبل از اینکه مجاز به کار یا شروع دوره رزیدنتی در زمینه های بالینی پزشکی در ایالات متحده آمریکا باشند بایستی در این آزمون شرکت نمایند.

این آزمون، توانایی پزشکان را در زمینه اعمال دانش، مفاهیم، اصول، و تشخیص مهارت های بنیادی بیمار، در سلامت و بیماری بیماران را مورد ارزیابی قرار می دهد. در هر زمان می توان در این آزمون شرکت کرد و زمان محدودی ندارد. این آزمون دارای 3 مرحله است که هر یک از مراحل مکمل همدیگر می باشند و برای ارزیابی و اخذ مجوز پزشکی نیازمندند.

مراحل آزمون USMLE:

مرحله اول
این مرحله شامل سوالات علوم پایه پزشکی است که در بردارنده آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، فارماکولوژی، پاتولوژی، میکروبیولوژی، علوم رفتاری و مباحث میان رشته ای، از قبیل تغذیه، ژنتیک و عمر و ... می باشد.

این مرحله، یک آزمون کامپیوتری 8 ساعته است که 322 سوال چند گزینه ای(MCQ) دارد و به 7 بخش یک ساعته تقسیم می شود که هر بخش دارای 46 سوال می باشد. سوالات شنیداری و ویدئوئی نیز در این سوالات وجود دارد. هر چه نمره قبولی در این آزمون بالاتر باشد، انتخاب رشته نیز بهتر صورت می گیرد.

مرحله دوم
مرحله USMLE 2 برای ارزیابی دانشجویان مدرسه پزشکی و یا فارغ التحصیلان طراحی شده است، تا دانش پزشکی، مهارت ها و درک علوم بالینی ضروری برای تأمین مراقبت از بیمار تحت نظارت را برای پزشکان مورد بررسی قرار دهد.

دانشجویان پزشکی خود ایالات متحده نیز بایستی به طور معمول در سال چهارم دانشکده پزشکی در این آزمون شرکت نمایند. این مرحله به دو آزمون جداگانه تقسیم شده است:

مرحله معلومات پزشکی (CK):

این مرحله شامل آزمون ارزیابی دانش بالینی پزشکی سنتی به صورت سوالات چند گزینه ای است. شامل 9 ساعت امتحان می باشد که از 8 بخش 44 سوالی تشکیل یافته است. موضوعات مربوط به این امتحان شامل علوم بالینی مانند پزشکی، جراحی، اطفال، روانپزشکی، زنان و زایمان می باشد.

مرحله مهارت های پزشکی (CS):

مرحله CS شامل ارزیابی مهارت های بالینی پزشکان از طریق روابط متقابل بیماران شبیه سازی شده می باشد. هر امتحان شامل12  بیمار استاندارد شده (SPS) می باشد و پزشکان 15 دقیقه برای تکمیل گرفتن شرح حال و معاینه بالینی هر بیمار فرصت دارند و 10 دقیقه نیز برای نوشتن توضیحات و لیست اولیه تشخیص افتراقی و لیست تست های اولیه بیمار مهلت دارند.

این آزمون فقط در شهر های Pennsylvania(فیلادلفیا)، Illinois(شیکاگو)، Georgia(آتلانتا)، Texas(هوستون) و California(لس آنجلس) برگذار می شود.

مرحله سوم
مرحله پایانی امتحان USMLE، برای ارزیابی فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی در زمینه درک درست از علم زیست پزشکی و بالینی ضروری در عملکرد های بدون نظارت پزشکی می باشد. به طور معمول فارغ التحصیلان دانشکده های پزشکی ایالات متحده نیز بایستی یک سال بعد فارغ التحصیلی در این آزمون شرکت نمایند.

این آزمون 16 ساعت می باشد که در طی دو روز برگزار می شود. امتحان 8 ساعته روز اول شامل 336 سوال چند گزینه ای در 7 بخش می باشد. امتحان روز دوم شامل 144 سوال در 4 بخش می باشد.

همچنین در روز دوم نه مورد شبیه سازی بالینی وجود دارد، که در آن داوطلبان بایستی بیماران را در زمان واقعی شبیه سازی شده مدیریت کنند، داوطلبان باید بررسی های لازم در این زمینه را انجام دهند. هر مورد باید حداکثر در25  دقیقه از زمان واقعی بررسی شود. لازم به ذکر است که این آزمون فقط در ایالات متحده آمریکا برگزار می شود.

نحوه ثبت نام آزمون USMLE:

پزشکان فارغ التحصیل ایالات متحده و کانادا از طریق  NBME و خارج از ایالات متحده از طریق ECFMG در آزمون مرحه اول و مرحله دوم (CK و CS) درخواست می دهند. برای درخواست شرکت در آزمون مرحله سوم می بایستی کلیه داوطلبان درخواست خود را از طریق FSMB ارائه نمایند.

امتیاز دهی در آزمون USMLE:

امتیاز دهی در این آزمون بدین نحو است که به جز مرحله دوم CS( که نتیجه آن به صورت رد یا قبولی می باشد)، مراحل دیگر با دو نوع مقیاس سنجیده می شود. در یک مقیاس کمترین نمره قبولی 75 می باشد.

در مقیاس بعدی حداقل نمره قابل قبول، 188 برای مرحله اول، 189 برای مرحله دوم CK و 190 برای مرحله سوم می باشد.

برگزارکنندگان دوره های آمادگی:

دوره های USMLE توسط موسسات زیادی در سراسر دنیا ارائه می گردد که از این بین می تون از موسسه کاپلان به عنوان یکی از موسسات پیشرو در این زمینه نام برد. کاپلان دارای منابع و دوره های بسیار متنوعی می باشد و برای متقاضیان سراسر دنیا قابل دسترسی می باشد.

 

 

تگ ها آزمون USMLE

خبرنامه - شبکه های اجتماعی