پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / زبان خارجی          10 اردیبهشت 1392 - 30 April 2013


آزمون GRE

Graduate Records Examination - GRE
این واژه مخفف Graduate Records Examination می باشد که در واقع یک تست استاندارد  جهت ارزیابی توانایی ها و معلومات علمی فارغ التحصیلان رشته های مختلف می باشد. عموما دانشگاه ها ومراکزعلمی معتبر این مدرک با نمره بالا را یکی از شروط لازم اخذ پذیرش در مقاطع دانشگاهی بالاتر از لیسانس( تحصیلات تکمیلی) می دانند. هدف از این آزمون، اندازه گیری استدلال کلامی، استدلال کمی، تحلیلی نوشتاری و مهارت های فکری در هر زمینه خاص از مطالعه، که در طی یک دوره زمانی طولانی به دست آمده است. این آزمون توسط موسسه آزمون های آموزشی(ETS) ، به صورت کاغذی، کامپیوتری و اینترنتی برگزار می‌شود.

انواع آزمون GRE:

آزمون GRE General:
عموما برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی در بیشتر دانشگاه ها به جز دانشگاه های مدیریت، تجارت و بازرگانی  و حقوق(که این ها GMAT را قبول دارند) مورد نیاز می باشد.

آزمون GRE Subject:
شامل آزمون های موضوعی در زمینه ها تخصصی فیزیک ، شیمی، ریاضی، زیست شناسی، بیو شیمی، علوم کامپیوتر، روانشناسی، ادبیات انگلیسی، اقتصاد، فنی و مهندسی، تاریخ وغیره می باشد که یکی از شرایط لازم جهت گزینش مراکز علمی و دانشگاه های معتبر می باشد که بر اساس دانشکده انتخابی و رشته مورد نظر سوالات آن متفاوت است. مثلا برای دانشکده فیزیک مدرک GRE فیزیک موردنیاز است. نمره بالا در این آزمون به عنوان یک ارزش بالای علمی در اخذ رشته تحصیلی برای شما به حساب می آید.

موارد آزمون GRE:

بخش درک زبانی (Verbal):
در این بخش که سخت ترین قسمت نیز می باشد دائره لغات دانشجو مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به دانستن تعداد باور نکردنی از کلماتی است که به ندرت در انگلیسی استفاده می شود. بنابراین، آماده سازی برای این آزمون عمدتا شامل آموزش حافظه، یادگیری الگوها و ساختارهای عمومی، ترفندهای لازم برای پیدا کردن راه حل، و غیره می باشد. میانگین نمره خوب در این قسمت 400 به بالا می باشد. نمرات 350- 390 هم برای برخی دانشگاه ها قابل قبول هستند. نمره زیر 300 واقعا بد می باشد. این بخش 30 سوال و زمان آن 30 دقیقه می باشد.

بخش کمی (Quantative):
این بخش راحت تر بوده و شامل سوالات ریاضی ساده ای از سطح پایه تا سطح دبیرستان است که جهت ارزیابی توانایی های اولیه فرد متقاضی می باشد که به راحتی و با کمی تامل می توان نمره 800 در آنرا که مینگین آن می باشد، به دست آورد. . این بخش 28 سوال و زمان آن 45 دقیقه می باشد.

بخش تحلیلی (Analytic):
در این بخش متقاضی می بایستی موضوع خاصی را به صورت نوشتاری بیان کرده و تحلیل خود را از آن بیان نماید. این قسمت نیز خیلی سخت نمی باشد ولی عموما غیر معمول و وقت گیر می باشد. در این زمینه می بایستی تلاش بسیار و تمرین زیاد داشته باشید. نمره قابل قبول برای این بخش معمولا از 750 به بالا می باشد. . این بخش 35 سوال و زمان آن 60 دقیقه می باشد.

 

 

تگ ها آزمون GRE

خبرنامه - شبکه های اجتماعی