پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / زبان خارجی          21 اردیبهشت 1392 - 11 May 2013


آزمون PTE

Pearson Test of English

این آزمون برای سنجش موفقیت افراد در یادگیری زبان انگلیسی طراحی شده است.PTE به 2 شیوه برگزار می شود.

PTE آکادمیک(Academic):

برای ورود به دانشگاههای درجه یک بریتانیا و آمریکا مورد قبول می باشد. نتیجه این آزمون طی 5 روز کاری از تاریخ امتحان مشخص می شود.  زمان این آزمون در مجموع 3 ساعت می باشد که در چهار قسمت زیر تقسیم می گردد:

  • Speaking and writing:77-93 Min
  • Reading :32-41 Min
  • Break :10 Min (Optional)
  • Listening:45-57 Min

متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشور امارات سفر کنید و در 2 مرکز آزمون در دبی و ابوظبی PTE Academic را امتحان دهید. هزینه این آزمون در امارات 935 درهم می باشد.

PTE عمومی (General):

این آزمون از دو بخش تشکیل شده است : یک بخش نگارش و دیگری بخش صحبت کردن می باشد. بخش نگارش مهارتهای شما را در زمینه های Listening, Reading Comprehension, Writing می سنجند.
در بخش صحبت کردن ، متقاضی توسط یک بازرس آموزش دیده از لحاظ صحبت کردن به زبان انگلیسی سنجیده می شود.
این آزمون نیز شبیه استاندارد اروپا (CEFR) دارای 6 سطح می باشد. تمامی سطوح این آزمون توسط سازمان Edexcel اعطا می گردد که مورد تایید Ofqual انگلستان می باشد.
مدارک PTE General دارای اعتبار زمانی نمی باشد و هیچگاه منقضی نخواهند شد.

 

 

ساختار آزمون PTE
Test Time Spoken TestPTE GeneralTest Time
Written Test

CEF

Communication Level

5 Min s 1hr 15 A1 A1 Foundation
5 min s 1hr 35 A2 A2 Elementary
7 min s 1hr 35 A3 B1 Intermediate
7min s 2hr A4 B2 Upper inter mediate
8 min s 2hr 35 A5 C1 advanced
8 min s 2hr 55 A6 C2 Proficient

در جنرال PTE تمرکز بر ارزیابی توانایی در بر قراری  ارتباط به زبان انگلیسی است تا این که هر یک از مهارتهای چهارگانه به صورت مجزا سنجیده می شود

 

 

تگ ها آزمون PTE

خبرنامه - شبکه های اجتماعی