Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 افزایش فروش از طریق مشارکت
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / مديريت          20 اردیبهشت 1393 - 10 May 2014


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41


افزایش فروش از طریق مشارکت

بنا بر تعریف بخش انگلیسی ویکی پدیا
مشارکت انتفاعی یعنی همکاری بین دو یا چند نفر در یک فعالیت تجاری برای سهیم شدن در سود مشترک.

 اگر کسب و کاری را شروع کرده ویا محصولی جدید را ارائه کرده اید، حتماً می دانید که بالاترین اولویت برای موفقیت، و در عین حال مشکلترین کار، یافتن مشتری و آنهم به تعداد کافی است. از طرف دیگر، بسیاری از کارآفرینان بودجه کافی برای بازاریابی و تبلیغات ندارند. آیا می توان با هزینه و زمان محدود، به هزاران خریدار علاقه مند دسترسی پیدا کرد؟یکی از راههای حل این مشکل، برقراری «مشارکت انتفاعی» است.
 

 هزاران نفر مانند شما وجود دارند که با صرف زمان و هزینه زیاد توانسته اند مشتریانی را بدست آورند. شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و با صاحبان کسب و کارهای دیگر، وارد معامله شوید.
 
صاحبان کسب و کار زیادی وجود دارند که با خوشحالی حاضر خواهند بود محصول شما را به مشتریان خودشان بفروشند و سود قابل توجهی بدست آورند. بنابراین مشارکت انتفاعی باعث می شود از زمان، هزینه و امکانات دیگران استفاده کرده و محصولتان را بفروشید و دیگران نیز از این معامله سود خواهند برد. به عبارت دیگر «مشارکت انتفاعی» رابطه تجاری غیررسمی است که در طی آن، دو طرف به ازای کسب سود، حاضر می شوند امکانات تجاری خود را به اشتراک بگذارند.

مشارکت سودآور این امکان را برایتان فراهم می کند که کسب و کار خود را با حداقل سرمایه توسعه دهید. این نوع همکاری همچنین باعث می شود بدون تولید محصولات زیاد، یا حتی کارمندان زیاد کار خود را توسعه دهید.
 
 
انواع مشارکت انتفاعی

1-شریکتان مشتریانی جدید به شما معرفی می کند و شما به ازای هر فروش، درصدی را به شریک اختصاص می دهید.
2-شما و شریکتان بطور مشترک محصولی جدید  تولید می کنید و به کمک همدیگر آنرا بفروش رسانده و در سود حاصل سهیم می شوید.

3-شریک شما به ازای دریافت مبلغی، محصولات شما را به مشتریانش معرفی کرده و شما را بعنوان منبعی قابل اطمینان توصیه می کند.

4- شما و شریکتان در کنار فعالیت اصلی، کسب و کار جدیدی را بوجود آورده و در تمامی فعالیتهای این هویت حقوقی همکاری کرده و سود را تقسیم می کنید. هرکدام از طرفین بخشی از امکانات و منابع و مهارتهای خود را در اختیار این شرکت جدید قرار می دهد.
 
 
«مشارکت انتفاعی» به معنی خرید بخشی از کسب وکار شما یا طرف مقابل یا دخالت در کارهای همدیگر نیست. بلکه بسادگی شخصی به شما در کسب درآمد بیشتر کمک می کند و شما سودی برای او درنظر میگیرید. شریکهای شما می توانند رقیبان ، ارائه کنندگان محصولات و خدمات مکمل و یا کسب و کارهایی کاملاً نامرتبط با شغل شما باشند، درصورتی که نوع مشتریان هردو کسب و کار یکسان باشند.
 
مثلاً اگر یک دوره آموزشی عکاسی ساخته اید، می توانید از فروشندگان دوربین عکاسی بخواهید، آنرا برای شما بفروشند.یکی از عوامل مهم موفقیت یک شرکت ایرانی ارائه دهنده کارت اینترنت ، آن بود که شروع به همکاری با سوپر مارکت ها کرد و برای اولین بار، کارتهای اینترنت این شرکت توسط سوپرمارکت ها ارائه شد.این مشارکت ، باعث پیروزی بر تمامی رقیبان شد.
 
در هنگام مذاکره برای مشارکت، همیشه بخاطر داشته باشید، مشارکت دراز مدت درصورتی پایدار خواهد ماند که هر دو طرف معامله برنده باشند. پس هنگام درنظر گرفتن سود برای شریک، سخاوت به خرج دهید و سعی کنید طرف مقابل نیز کاملاً راضی و خوشحال باشد.
 
اگر طرف مقابل اصرار دارد که به اندازه شما سود ببرد با دقت کافی تمامی هزینه های خود را محاسبه نموده و از مبلغ نهایی محصول کم کنید تا مقدار سود، معقولانه و درست باشد. در محاسبه هزینه ها، بسته بندی، ارسال تخفیف های دوره ای، هزینه انبار و دیگر موارد را هم در نظر بگیرید.
 
روشهای همکاری با شرکا

یکی از روشهای ساده و مشخص مشارکت آن است که شما مطالب تبلیغاتی و محتوای مناسب را تهیه کرده و در اختیار شریک قرار دهید. شریک شما تبلیغات را به عهده می گیرد. مثلاً تبلیغ شما را در وب سایت خود قرار می دهد. مشتریان با او تماس می گیرند و مبلغ سفارش را به او می پردازند و سفارش را ثبت می کنند. سپس شریک، سود خودش را برداشت کرده و مبلغ محصول را به حساب شما واریز نموده و مشخصات و آدرس مشتریان را برای شما ارسال می کند. سپس شما محصول را برای مشتری نهایی ارسال می کنید این روش دو مزیت دارد:
1- مشخصات خریدار در اختیار شما قرار می گیرد و بعداً می توانید از این اطلاعات برای فروش بیشتر استفاده کنید.
2- شریک شما بلافاصله پول را به حساب شما واریز می کند، زیرا شما باید سفارش را برای مشتری بفرستید.
 
این نوع مشارکت با حداقل تداخل در کارهای طرفین و با یک توافق ساده امکان پذیر است.
بسیاری از صاحبان شرکتها از امکان «مشارکت انتفاعی» استفاده نمی کنند، در صورتی که در هر زمینه کاری حداقل چند هزار نفر وجود دارند که می توانند با شما مشارکت کنند.
شاید بتوانید تبلیغاتی را برای مشارکت با افراد جدید انجام دهید و بطور موقتی، بجای تمرکز برمشتری نهایی، برجذب شریک های جدید کار کنید.

منبع: مدیر سبز

نویسنده  ژان بقوسیان 


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44
تگ ها مدیریت مقالات مدیریت موفقیت مدیر موفق فروش بازاریاب

خبرنامه - شبکه های اجتماعی