پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / مديريت          16 اردیبهشت 1393 - 06 May 2014


تصمیمات مهلک در هنگام سرمایه گذاری
یکی از مهمترین نمود های نجات کشتی در حال غرق شدن داشتن توانایی آموختن از اشتباهات گذشته است.
هر چند این لیست را نمی توان جامع و فراگیر دانست، اما رئوس اشتباهات معمول سرمایه گذاری را در بر دارد.
 
 بدون شک هر کسی در زندگی خود اشتباهاتی در زمینه سرمایه گذاری مرتکب می شود. ممکن است گرفتار آدم بد ذاتی شده باشید یا با طلبکارانی مواجه شوید که نتوانید پول آنها را بپردازید سهامی خریده باشید که پول شما را به باد داده است اما به هر حال جبران آن غیر ممکن نیست.

سر در گمی بین کوتاه مدت و بلند مدت

فنونی وجود دارند به نام فنون مدیریت فعال که با استفاده از آن می توان برای خرید یا فروش کالای سرمایه ای تصمیم گرفت. ولی گاه پیش می آید که با رعایت آنها هم ضرر کنید. مثلاً مشاهده می شود که بعضی از سرمایه گذاران هنگامی که قیمت ها پایین آمده و احساس می کنند پول خود را از دست داده اند شروع به فروش می کنند و زمانی که وضع بازار خوب است و قیمت ها بالاست اقدام به خرید می کنند.

کارلو پاناچیونه می گوید: "یکی از بزرگترین اشتباهات زمانی پیش می آید که به سرمایه گذاری بلند مدت خود با دید کوتاه مدت نگاه کنید."  او موسس و مالک گروه ناوبری رد وود شورز کالیف است.

آنچه بیشتر مردم انجام می دهند این گونه است. وقتی مردم تصمیم به فروش می گیرند که بازار خراب است و خریدار کم. اما زمانی می توان به قیمت خوب فروخت که بازار در شرایط خوبی باشد. کارلو می گوید:

"چگونه می خواهید سرمایه خود را بازیابید در حالیکه سرمایه گذاری خود را تبدیل به پول نقد کرده اید. پول در شرایط عادی صرفنظر از تغییرات بازار می تواند متوسطی از ارزش را به شما بدهد."

پاناپیونه می گوید هر 12 یا 24 ماه بخرید. اگر وضعیت بازار خوب باشد بهترین را می خرید. اگر وضعیت بازار خراب باشد ارزان تر می خرید.

اگر شکنندگی بازار شما را نگران می کند. با یک مشاور سرمایه گذاری مشورت کنید تا شما را درباره وضعیت بازار راهنمایی کند. اما در کنار آن به اندازه کافی در باره کاری که می خواهید انجام دهید تحقیق کنید تا بدانید مشاور شما کفایت لازم را دارد؟
 
وفاداری به یک سرمایه گذاری برای مدت خیلی طولانی

همانطور که یک بوکسور باید بداند کی ضربه بزند و کی عقب بکشد، یک سرمایه گذار هم باید یاد بگیرید چه موقع کنار بکشد. همیشه سرمایه گذاری ها منجر به سود نمی شوند. باید بتوانید بر احساسات خود غبله کنید تا اشتباهات خود را شناسایی کنید و جلوی ضرر را بگیرید. سعی منید دچار طمع نشوید!

پاناچیونه در این باره می گوید: اگر دیدید از سرمایه گذاری شما بوی خوشی نمی آید . هیچگاه نشانه های خوبی از آن شنیده نمی شود آنرا 10 سال نگه ندارید چون همه پول تان را از دست خواهید داد.
 
گیر افتادن در سیاه چاله کارت اعتباری

خرید کردن با کارت اعتباری یعنی خرج کردن پول فردا بخاطر هوس امروز!  معمولا خرج کردن به این روش منجر به پشیمانی می شود و نتیجه آن یک دور باطل از بدهکاری است.

جولی مورفی برنامه ریز سرمایه گذاری و موسس شرکت مدیریت دارایی  JMC می گوید: مردم کاری می کنند که در آمد امروزشان بخاطر ولخرجی های دیروز مصرف می شود.

راه حل رهایی از این سیاه چال کم کردن مخارج غیر ضروری و کمی صرفه جویی است. تا اینکه بدهی ها حل شود ولی تجربه نشان داده کسی که در چاله کارت اعتباری گیر می کند به ندرت می تواند از آن خارج شود.

او توصیه می کند تعادلی بین بدیها و هزینه های کنونی برقرار کنید به طوریکه پس از مدتی این بدیهی ها را صاف کنید. و در عین حال خیلی زیر فشار نباشید.

او ادامه می دهد: " اگر اکنون بتوانید برای خرید چیز هایی که هوس کرده اید بخرید کمی صبر کنید در آینده هم کارت اعتباری خود را خواهید داشت و می توانید از آن استفاده کنید با این تفاوت که کمتر بدهکار خواهید بود. من همیشه استفاده از کارت اعتباری را به تعویق می اندازم و هر بار می گویم دفعه بعد با آن خرید می کنم دفعه بعد و دوباره دفعه بعد."

شما هنوز هم می توانید خوش باشید ولی ابتدا پس انداز خود را کنار بگذارید. به این روش هزینه بلند مدت شما کاهش خواهد یافت.
 
گرفتن وام های با بهره بالا

شاید دلیل خوبی برای گرفتن وام داشته باشید اما یک لحظه فکر کنید که نتوانسته اید اقساط خود را بپردازید و مامور بانک در راه خانه شماست تا آنرا مصادره کند!

تصفیه یک وام زمان زیادی می خواهد. اگر می توانید با بهره پایین تر وام خود را تصفیه کنید و سعی کنید برای خرید های بزرگ خود به اندازه کافی پس انداز کنید. برای این منظور می توانید یک حساب پس انداز اضطراری باز کنید. تا اینکه وامی بگیرید که عرصه را بر شما تنگ کند. اگر مجبورید وام بگیرید پس از اینکه به اندازه کافی پس انداز کردید می توانید کمتر وام بگیرید و بهره کمتری هم بپردازید. پس انداز شما می تواند به صورت طلا نقره یا سهام باشد که در شرایط تورمی بالا این راه ها بیشتر توصیه می شوند.

بهترین کار این است که حسابی باز کنید که نتوانید از آن پول بردارید. ولی بتوانید به صورت ماهیانه در حساب خود پس انداز کنید.
افراد کمی هستند که سه تا شش ماه بتوانند پس انداز کنند. آنها می گویند آه اما من باید تفریح کنم و از زندگی لذت ببرم"
برای آینده ای راحت تر پس انداز کنید تا از چپاول حسابتان توسط خودتان جلوگیری کنید.
 
به افراد با مهارت های محدود اعتماد نکنید.

من نمی توانم از کسی که دانش لازم را ندارد برای سرمایه گذاری کمک بگیرم و به نصایح او گوش دهم.
افراد معمولی معمولاً بازیچه حرفه ای ها یا قربانی طمع خود هستند.

کریس راوستن متخصص برنامه ریزی سرمایه گذاری و موسس گروه سرمایه گذاری فاکس استون می گوید: " من اهمیت نمی دهم که او پسرعموی بیلی باب است یا یک شرکت بیمه موفق است، آنچه مهم است این است که برای توصیه ای که می کند تخصص و دانش لازم را دارد یا خیر؟"

اگر در دام چنین نصایحی افتادید شاید بهترین راه قبول مشکل باشد باید آنرا به عنوان یک درس دردناک قبول کنید. به این امید که این درس برای شما خیلی گران تمام نشود. درباره سرمایه گذاری خود دوباره تحقیق کنید و با توجه به شرایط خود که آیا می خواهید در بلند مدت یا کوتاه مدت سرمایه خود را بازیابید بهترین تصمیم را بگیرید.

اما برای دفعه بعد که می خواهید سرمایه گذاری کنید علاوه بر اینکه از کمک افراد حرفه ای بهره می برید باید در مورد سرمایه گذاری تان خودتان هم تحقیق کنید ببینید اکنون شرایط بازار چگونه است؟ شرایط تاثیر گذار بر آن چه هستند؟ اگر سهام شرکتی را می خرید درباره وضعیت شرکت درآمده ها و نحوه مدیریت آن اطلاعاتی بدست آورید آیا بازار آنها رو به رشد است آیا اکنون در بازار موفق عمل می کنند و این موفقیت در آینده هم ادامه خواهد داشت؟ آیا بزرگان سرمایه تمایلی به خرید این سهام دارند؟ اگر برای کالای سرمایه ای پول خود را می دهید آیا این کالا تاییدیه های لازم را دارد؟ آیا شرکتی که به شما محصول خود را عرضه می کند گواهی نامه معتبر دارد آیا تولید کننده آن برای همه کالا های خود گواهی نامه معتبر دارد یا فقط برای یکی از محصولاتش گواهی نامه دارد؟

ترجمه: علی یزدی مقدم
ذکر شده از: فاکس بیزینس
منبع:یادبگیر

تگ ها مدیریت مقالات مدیریت موفقیت مدیر موفق سرمایه گذاری کارآفرینی

پر بازدیدترین مديريت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی