Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 چند راه کلیدی برای بهبود شرایط اقتصادی زوجین
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / بازاریابی          14 اسفند 1390 - 04 March 2012


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41


چند راه کلیدی برای بهبود شرایط اقتصادی زوجین

از آنجا که شما در خانواده های متفاوت بزرگ شده اید، دیدگاه شوهر یا همسر شما در مورد پول ممکن است با دیدگاه شما تفاوت های آشکاری داشته باشد.
از آنجا که شما در خانواده های متفاوت بزرگ شده اید، دیدگاه شوهر یا همسر شما در مورد پول ممکن است با دیدگاه شما تفاوت های آشکاری داشته باشد.
1. بررسی چشم اندازهای مالی دو طرف
دیدگاه شما در مورد پول و زندگی شخصیت شما را به عنوان یک فرد شکل می دهد. از آنجا که شما در خانواده های متفاوت بزرگ شده اید، دیدگاه شوهر یا همسر شما در مورد پول ممکن است با دیدگاه شما تفاوت های آشکاری داشته باشد. ممکن است پول از نظر شما پاداشی برای همه زحمات و کار سختی که متحمل شده اید، باشد. اما دیگران ممکن است به پول به عنوان گنجی برای حفظ آن نگاه کنند و حاضر به خرج کردن آن نباشند. سعی کنید در مورد دیدگاه های خود به پول و مسایل مالی با شریک زندگی خود به صورت مسالمت آمیز مشورت کنید. با فهم و درک دیدگاه های شخص مقابل، سعی کنید میان ایده ها و دیدگاه های خود هماهنگی ایجاد کنید. برای هزینه های ماهانه خود بودجه مشخصی در نظر بگیرید. در بودجه های تعیین شده برای آینده، فضای کافی برای هزینه های اضطراری در نظر گیرید و هر دو نفر در مورد این هزینه ها توافق نظر داشته باشید.

2. نگاه به آینده
برنامه های آتی زندگی خود را به صورت اهداف کوتاه مدت یا حتی طولانی مدت تعریف کنید. پیدا کردن یک برنامه ایده آل اقتصادی در هر خانواده و بین زوج های گوناگون شرایط متفاوتی دارد. اگر شما خانواده نوپایی هستید، برنامه های کوتاه مدت شما همچون بچه دار شدن و دیگر پروژه های طولانی مدت مالی  بدون فداکاری دو طرف در هزینه ها ممکن و مقدور نخواهد بود. اگر در اواسط زندگی زناشویی هستید، تربیت فرزندان تان باید اصلی ترین دغدغه فکری شما باشد. اگر در آستانه بازنشستگی هستید، برنامه ریزی برای لذت بردن از زندگی باید هدف اصلی دستیابی شما به آرامش باشد.

3. تبادل ایده های مالی با یکدیگر
از دیدگاه ها و ایده های یکدیگر در مورد رسیدن سریع به اهداف و آینده ای پرثمرتر، سالم تر و بهتر برای خانواده خود استفاده کنید. مسلماً هر شخص راهکارها و روش های خود را برای پس انداز پول دارد و در این شرایط تبادل نظرات می تواند دستاوردهای مفیدی برای زوجین به ارمغان بیاورد.

به این موارد دقت کنید

کاتالوگ های تبلیغاتی
به کاتالوگ هایی که معمولاً در صندوق های پستی شما انداخته می شود، توجه بیشتری نشان دهید. خیلی از موارد پیشنهادهای مطرح شده در این کاتالوگ ها می توانند شما را در پرداخت هزینه های کمتر یاری دهند.

وسایل نقلیه عمومی
استفاده از وسایل نقلیه عمومی به مراتب از ماشین شخصی ارزان تر خواهد بود. اگرچه عادت کردن به استفاده از وسایل نقلیه جمعی کار ساده ای نیست. به هر حال این وسایل نقلیه عمومی علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها باعث آلودگی کمتر زیست محیطی می شوند. ضمن اینکه می توانند به عنوان ورزشی مناسب برای افرادی که به زندگی ماشینی عادت کرده اند، تبدیل شوند.

برنامه ریزی برای سفر
برنامه ریزی کردن برای سفرهای پیش رو می تواند به صرفه جویی در زمان و پول شما کمک زیادی بکند. البته در این گونه موارد توافق برای انتخاب محل مهم تر از مقصد نهایی خواهد بود. معمولاً زوجین در مورد مکان سفر با هم اختلاف سلیقه دارند. اما انتخاب مقصدی که از نظر اقتصادی به نفع هر دو طرف باشد مهم ترین تصمیم ممکن در برنامه سفر خواهد بود.

تفریح بیشتر در خانه
داشتن یک دستگاه قهوه جوش یا چای ساز در خانه مقدار زیادی از پول شما را پس انداز می کند. در این شرایط دیگر برای صرف چای و قهوه یا کیک های مختلف به کافی شاپ نمی روید و از محصولات خانگی مصرف می کنید. حتی بردن غذای خانگی به محل کار به جای اینکه هر روز از رستورانی در نزدیکی محل کارتان غذا بگیرید، هم کمک زیادی در کاهش هزینه های اضافی دارد.

پس انداز پول و چند راه برای زوج های جوان
آموزش و یادگیری پس انداز کردن پول، اولین راه برای پولدار شدن خواهد بود. هر مقدار کم از پول پس اندازشده می تواند در زمانی کوتاه به مقداری زیادتر تبدیل شود. پس انداز کردن پول مهم ترین کاری است که شما را قادر به داشتن آزادی بیشتر و انجام هر کاری که دلتان می خواهد می کند.

1. حذف هزینه های بی مورد تفریحی
شما می توانید در مورد پرداخت هزینه های گزاف برای اینترنت پرسرعت در خانه خود تجدیدنظر کنید. خیلی از اوقات زوجین نیازی به داشتن اینترنت پرسرعت با حجم دانلود زیاد ندارند و حتی در خیلی از موارد اینترنت در خانه زوجینی که هر دو شاغل هستند، هیچ کاربری ندارد.

2. پول های خردتان را پس انداز کنید
می توانید پول های خردی که هر روز به دست شما می رسد را جایی نگه داشته و پس انداز کنید. این پول ها را داخل یک قوطی بیندازید. شاید با همین پول ها بتوانید یک سری از مخارج اندک نظیر تهیه هدایای کوچک برای دوستان و آشنایان را بپردازید. این پول ها به شما کمک می کنند تا پول اضافی در زمان های اضطراری یا حتی برای بیرون رفتن از خانه یا تماشای یک فیلم در سینما، دراختیار داشته باشید.3. در مصرف سوخت ماشین صرفه جویی کنید
شما می توانید برای رسیدن به خیلی از مسیرهای نزدیک پیاده روی کنید. در این شرایط و اگر بی دلیل ماشین خود را به این طرف و آن طرف نبرید، می توانید مقدار قابل توجهی پول صرفه جویی کنید. اگر این کار را ادامه دهید، در انتهای ماه پولی پس انداز شده خواهید داشت.

4. پرهیز از خوردن فست فود
فست فودها و غذاهای غیرمفید مثل شکلات و آب نبات، در صورتی که مدام و به طور مرتب در خریدهای روزانه شما جای داشته باشند، هزینه های زیادی در زندگی شما ایجاد می کنند. مطمئن باشید که سالانه می توانید صدها هزار تومان با حذف این گونه مواد خوراکی از زندگی خود صرفه جویی کنید. این صدها هزار تومان به مرور زمان افزایش می یابد و می تواند دست کم هزینه یک سفر تفریحی شما را فراهم کند.5. افتتاح حساب پس انداز برای اعضای خانواده
می دانید که اگر در هر ماه شصت هزار تومان پس انداز کنید، هجده سال دیگر برای هریک از فرزندان تان می توانید 12 میلیون و نهصد و شصت هزار تومان به همراه سود آن جمع آوری کنید. کودکان شما می توانند از این پول ها برای هزینه های تحصیل خود در دانشگاه استفاده کنند.


6. فروش لوازم اضافی منزل
شما می توانید وسایل غیرضروری خود را به طرق مختلف بفروشید. اگر وسایلی را که دیگر به آنها نیاز ندارید بفروشید، می توانید پول زیادی پس انداز کنید. به یاد داشته باشید که حتی یک ریال هم ارزش دارد.

7. تعیین بودجه
تعیین بودجه در هر ماه به شما امکان می دهد تا بفهمید در چه بخش های دیگری می توانید پول پس انداز کنید. هر ماه تلاش کنید تا هزینه های مربوط به یک بخش از زندگی خود را کاهش دهید.

8. کاهش هزینه های غذایی
لزوماً نباید مواد غذایی خود را از فروشگاه ها و سوپرمارکت های گران قیمت خریداری کنید. خیلی از مواد غذایی در همه فروشگاه ها از کیفیت یکسانی برخوردار هستند. برای همین می توانید با خرید در فروشگاه های ارزان قیمت مقدار قابل توجهی از پول خود را پس انداز کنید.

منبع: مجله خلاقیت

Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44
تگ ها زوجین پول اقتصاد ثروت 

خبرنامه - شبکه های اجتماعی