پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علوم نوین          25 آبان 1392 - 16 November 2013

پژوهشگران نوعی نرم افزار عرضه کرده اند که با استفاده از تصویربرداری دو بعدی و سه بعدی و تجهیزات بصری سازی برای رصد و بررسی بدن، امکان کالبد شکافی دیجیتالی را برای دانشمندان و پزشکان فراهم می آورد.

"مت چاندران" کارآفرین مالزیایی و مجری این طرح می گوید: می توان با استفاده از داده های خام توموگرافی رایانه ای چند تکه ای (MSCT ) و پردازش آن با یک نرم افزار بسیار پیچیده، نیاز به پاره و باز کردن بدن برای کالبد شکافی را از بین ببریم.

چاندران که مدیر اجرایی iGene است می گوید کاهش آسیب وارده به خانواده فرد متوفی و تسکین احساسات مذهبی مهمترین عواملی بوده که این گروه را به ارائه شیوه کم تهاجمی برای کالبد شکافی هدایت کرده است.

از دیگر فواید این شیوه می تواند به بازیابی امن داده ها، تصویربرداری دو بعدی و سه بعدی از سرورهای مرکزی و همچنین امکان ارائه داده ها به دادگاه ،مراکز قانونی و بیمارستانها برای دسترسی آسان به داده ها و اطلاعات است.

از این شیوه می توان برای آموزش به متخصصان پزشکی و دانشجویان در تشخیص های شبیه سازی شده استفاده کرد.

درحالی که کالبد شکافی از دهه 1950 که 60 درصد مرگ ها در آزمایشگاه بررسی می شدند، تا کنون، بسیار کاهش یافته اند اما هنوز 10 تا 20 درصد موارد مرگ، کالبد شکافی می شوند.

فقط در آمریکا سالانه دلیل بیش از 100 هزار مرگ ناشی از خودکشی به بررسی های کالبد شکافی نیاز دارند. کالبد شکافی چه بنا به دلایل قانونی یا پزشکی اغلب توسط  پاتولوژیستها انجام می شود.

به گفته محققان شرکت سازنده این سیستم، کالبد شکافی دیجیتالی یک سیستم جایگزین نیست بلکه یک شیوه مکمل برای کالبد شکافی های سنتی است اما می تواند 70 درصد موارد را انجام دهد.

پس از بررسی با این سیستم است که متخصصان کالبد شکافی نیاز به بریدن بدن را جایز می دانند یا خیر.

ابزارهای تشخیصی غیر تهاجمی دیگر که از اسکنرهای پزشکی موجود مانند زیمنس، جنرال الکتریک توشیبا و فیلیپس استفاده می کنند مانند آنژیوگرافی و سم شناسی نیز قابلیت تلفیق در این کالبد شکافی دیجیتالی را دارند.

چاندران قصد دارد 18 مرکز را در نزدیکی سردخانه های انگلیس راه اندازی کند. این شرکت همچنین تمایل دارد علاوه بر مالزی و انگلیس، سیستم خود را در خاورمیانه، آمریکای لاتین و آسیا نیز عرضه کند.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی