Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 چرا مردها اینگونه اند و زنها آن گونه؟
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / روانشناسی و علوم تربیتی          26 آذر 1391 - 16 December 2012


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41


چرا مردها اینگونه اند و زنها آن گونه؟


کتاب​های روانشناسی و خودشناسی که بازار خوبی میان مردم ایران دارند، با عناوین جالب توجهی هم منتشر می​شوند و البته همین سادگی در عنوان باعث جذب مشتریان می​شود که اغلب سادگی در بیان مطلب را نیز به همراه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، «چرا مردها در آخرین لحظه و زن ها در لحظه تصمیم می گیرند؟» نوشته آلن پیز و باربارا پیز با ترجمه مهدی قراچه داغی از این جمله کتاب هاست که نشر پوینده روانه بازار نشر کرده است. ناشر درباره کتاب می نویسد: «به نظر آگاهان، تفاهم در زندگی زناشویی، در واقع شناخت، درک و پذیرش فردیت (شخصیت و حقوق و ...) طرف مقابل است؛ تفاهم، دوست داشتن آگاهانه همراه با محترم داشتن این فردیت است؛ اگر چه، هیچ کدام از افراد در تمام عقاید، آرزوها، امیال، رفتار و شخصیت دقیقا شبیه هم نیستند اما در زندگی زناشویی شناخت و آگاهی از ویژگی های یک انسان، محتاج به گذشت سالیان است و گاهی اوقات اسبابی لازم است که این شناخت را آسان تر و عمیق تر کند. کتاب، راهنمایی مناسب برای شناخت زنان و مردان از عادات یکدیگر، در رفتارها و عکس العمل ها و نیز ویژگی های جزیی و کلی آنان است. نویسندگان این کتاب با دقت فراوان تلاش کرده اند تا شناخت زوج ها را از ویژگی هایی که مربوط به جنس مقابل است بیشتر کنند. زبان طنز کتاب نیز علاوه بر ارایه اطلاعات بسیار، درک مطالب آن را ساده تر و شیرین تر می کند.

کتاب «چرا مردان همزمان فقط یک کار انجام می دهند و زنان دست از حرف زدن بر نمی دارند» نیز اثری است از آلن پیز و باربارا پیز که مریم پویان پور ترجمه کرده و انتشارات حوض نقره آن را منتشر کرده است. در شرح کتاب می خوانیم: «یکی از شگفتی های آفرینش، وجود تفاوت ها بین زنان و مردان است. بیولوژیست ها و پژوهش گران، پس از بررسی و تحقیق های متعدد، به این نتیجه دست یافتند که رفتارهای ذهنی و فکری زنان و مردان در پاره ای از صفت های اصلی به صورت ذاتی، با هم فرق داشته و تحت تاثیر جنسیت، به گونه ای متفاوت از یکدیگر، عمل می کنند. یکی از علت های اصلی ستیزه ها و کشمکش های دائمی، عذاب آور و جان فرسا بین زن و شوهرها، این است که مردان، زنان را با "ویژگی های خود" ارزیابی می کنند و زنان، مردان را با "مقیاس خود" می سنجند. سنجش مایعات با متر و منسوجات با لیتر، همان قدر صحیح است که مردان و زنان، خصوصیات خود را با یکدیگر مقایسه کرده و به سنجش و ارزیابی هم بپردازند. چنین سنجش هایی به طور معمول، حس تحقیر یا برتری کاذب به دنبال دارد...کتاب راهنمایی است برای شناخت بهتر و کاهش این قیاس های مضر در روابط عاطفی و زندگی زناشویی.»

همچنین کتاب «چرا مردها دروغ می گویند و زن ها گریه می کنند» نوشته باربارا پیز با ترجمه مهدی قراچه داغی از سوی نشر البرز منتشر شده است. «چرا مردها در مورد عشق و دوست داشتن سر در گم اند و از تعهد می پرهیزند، چرا زنان گریه می کنند، خطرهای باج گیری احساسی، هفت کاری که مردان مردان انجام می دهند و سبب کلافگی زنان می شود و ...» از جمله فصل های این کتاب است.

کتاب دیگر نیز «چرا مردها در آخرین لحظه هدیه می خرند و هدیه زن ها از قبل آماده است» نام دارد که آلن پیز و باربارا پیز نوشته اند و عزت الملوک شهیدی در نسل نواندیش منتشر کرده است. کتابی که شب عید را محلی برای حل مشکلات خانوادگی و روابط عاطفی قرار داده و ضمن بیان مشکلات مربوط به این زمان خاص، به ارائه راهکارهایی برای بهبود روابط خانوادگی و همچنین کاهش استرس ها و مشکلات مربوط به این دوره زمانی می پردازد.


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44
تگ ها زن مرد تفاوت زن و مرد مردها چگونه اند زن ها چگونه اند تفاوت بین زن و مرد در رفتارشان

خبرنامه - شبکه های اجتماعی