پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / منابع علمی و اطلاعاتی          30 دی 1389 - 20 January 2011

سایتهای معتبر در زمینه مهندسی مواد

http://www2.umist.ac.uk/material/

مرکز علوم مواد دانشگاه MANCHESTER در این سایت به معرفی خود و فعالیت های انجان گرفته در این مرکز می پردازد . در سایت این مرکز به اطلاعاتی درباره نحوه پذیرش ، دپارتمان های این مرکز ، فعالیت های صنعتی ، تحقیقات ، LINK و تحقیقات میکروسکوپی پرداخته می شود .

http://www.engr.uconn.edu/mse/

دانشکده مهندسی موارد دانشگاه CONNECTICUT در این سایت به معرفی فعالیت های انجام گرفته در آن مرکز می پردازد . در این سایت به معرفی دانشکده مواد ، انستیتوی علوم مواد و خود دانشگاه پرداخته می شود . همچنین می توان اطلاعاتی درباره فارغ التحصیلان این مرکز ، تحقیقات به عمل آمده و سمینارهای برگزار شده بدست آورد .

http://www.metal.ntua.gr/

دپارتمان مهندسی مواد و معدن یونان در این سایت به ارائه فعالیت های خود می پردازد . در صفحه اول این سایت می توان سرتیترهای اصلی را به صورت زمین شناسی یا متالورژی و مهندسی مواد  و یا مهندسی معدن تعیین کرد  . پس از ورود به قسمت مورد نظر می توان از فعالیت های موسسه در زمینه مورد نظر مطلع شد و به اخبار ، مقالات و تحقیقاتی که درباره موضوع به انجام رسیده است اطلاع حاصل کرد .

http://www.matweb.com/index.asp?ckck=1

در این سایت که MATWEB نام دارد به ارائه خواص مواد مختلف پرداخته می شود . امکان جستجو در سایت قرار دارد تا بتوان ماده مورد نظر را یافت و درباره آن به کسب اطلاعات پرداخت . همچنین انواع حالات مواد ، خصوصیات مواد و نام های تجاری آنها و نیز نحوه تولید صنعتی هر یک در این سایت توضیح داده شده است .

http://www.materialconnexion.com/PA1.asp

در این سایت به ارائه اطلاعاتی درباره حالات مواد پرداخته می شود . در سایت می توان از اخبار مهندسی مواد اطلاع حاصل کرد ، همچنین امکان عضویت در کتابخانه این موسسه وجود دارد . LINK هایی نیز در این سایت برای ارتباط با سایت های مرتبط قرار داده شده است .

http://www.mrs.org/

موسسه MRS که مخفف جامعه تحقیقات مواد می باشد در این سایت به معرفی فعالیت های انجام گرفته در آن موسسه می پردازد . در این سایت می توان به چکیده کنفرانس های برگزار شده و برنامه های کنفرانس های در دست اقدام دست پیدا کرد . همچنین ژورنال های تحقیقاتی این مرکز را می توان از سایت مذبور تهیه کرد . آخرین اخبار و رویدادهای دنیای مواد در این سایت در دسترس علاقمندان قرار می گیرد .

http://www.atlas-mts.com/

سایت ATLAS یکی از سایت های مختص به TEST مواد می باشد . این TEST می تواند درباره خواص خود ماده و یا خواص سطحی آن باشد . در سایت به مواردی مثل تولیدات گروه ، آموزش از راه دور ، اخبار و رویدادهای جدید و امکانات SEARCH پرداخته می شود . همچنین امکان انتخاب ماده ای که می خواهیم درباره آن اطلاعات کسب کنیم در سایت فراهم می باشد .

http://www.copper.org/

سایت COPPER معرفی کننده یکی از پر مصرف ترین مواد و عناصر مورد استفاده در زندگی انسان امروزی یعنی مس می باشد . این سایت متعلق به یک شرکت تولیدکننده مس و برنج در امریکا می باشد که در زمینه این ماده به تحقیقات فراوانی نیز پرداخته است . در سایت می توان به امکانات SEARCH دسترسی داشت ، همچنین می توان درباره تحقیقات به عمل آمده ، اطلاعات و اخبار ، کاربردهای مس و برنج ، آموزش از راه دور و خواص مس اطلاعات مفیدی را از این سایت بدست آورد .

http://www.tak2000.com/

در این سایت به خواص حرارتی مواد پرداخته می شود . در سایت می توان مطالبی همانند محاسبات مربوط به خواص مواد مختلف ، اخبار و اطلاعات و همچنین LINK های زیادی به سایت های مرتبط را مشاهده کرده و از آنها استفاده نمود . این سایت ارائه کننده امکانات جستجو نیز می باشد و می توان مطالب مورد نظر را در آن جستجو نمود .

http://www.sidmar.be/CONTENT/2c.htm

این سایت بسیار جالب و آموزشی به آموزش تصویری مراحل تولید فولاد ، کک ، کوره بلند ذوب آهن و نورد سرد و گرم می پردازد . این آموزش ها همگی به صورت فیلم بوده و به راحتی می توان ONLINE آنها را مشاهده کرد . <این آموزش ها به صورت FLASH ارائه می شوند  .

http://science.nasa.gov/newhome/headlines/msad17jul97_1.htm

این سایت معرفی کننده گروه تحقیقاتی مهندسی مواد NASA می باشد . این گروه تحقیقات گسترده ای را در زمینه مواد و نحوه تغییر خواص آنها در فضا انجام داده است و در این سایت به ارائه نتایج آن تحقیقات می پردازد . مواد به کار رفته در بدنه شاتل ها و سفینه ها ، ماهواره ها و ایستگاه های فضائی نیز در حوزه تحقیقات این موسسه قرار دارند . همچنین آموزش ها و مسائلی را که امکان آموزش دارد را می توان با مکاتبه از این سایت فرا گرفت .

http://www.soft-imaging.net/a4i/index.htm

شرکت SOFT IMAGING یکی از شرکت هایی می باشد که در زمینه ارائه اطلاعات سطوح مواد فعالیت می کند . در این سایت می توان اخبار و رویدادها ، محصولات موسسه ، گالری تصاویر سطوح مواد ، گزارش عملکردهای موفق گروه و امکان DOWNLOAD اطلاعات را در دسترس داشت . این سایت به دو زبان انگلیسی و آلمانی انتشار یافته است .

http://www.handyharmancanada.com/

سایت PMFG سایتی است که به ارائه کتاب های مربوط به مهندسی مواد و متالورژی می پردازد . در سایت می توان به غیر از کتاب ها به مجله ها ، هندبوک متالورژی ، هندبوک مواد گرانبها و LINK به کتب مرجع دیگر دسترسی پیدا کرد . همچنین نتایج تحقیقات ، تولیدات و LINK به سایت های مرتبط را می توان از دیگر خدمات این سایت برشمرد .

http://www.microjoining.com/Technology.htm

این سایت به معرفی و ارائه اطلاعات درباره تازه های دنیای مواد می پردازد . مقالات منتشر شده ، مواد جوشکاری جدید و سایت های مرتبط با مواد و متالورژی را می توان در این سایت مشاهده کرد و درباره آنها به کسب اطلاعات پرداخت .

http://www.vitta.com/braztech.html

سایت VITTA ارائه کننده اطلاعات درباره لحیم کاری و مواد به کار گرفته شده در این فرایند می باشد . در سایت با یک INDEX مواجه می شویم که انواع لحیم کاری را در آن می توان یافت ، همچنین می توان به مطالبی چون اطلاعات فنی محصولات ، بولتن های محصولات و آلیاژ های در دسترس در این سایت اشاره کرد .

http://www.corusconstruction.com/index.asp

این سایت به ارائه مجلات منتشر شده درباره تولیدات محصولات جدید در زمینه مواد و متالورژی می پردازد . انواع مجلات و هندبوک های معتبر دنیا در این زمینه را می توان در این سایت مشاهده کرد .

http://www.eng-tips.com/threadminder.cfm?pid=367

در این سایت مقالات منتخب سال درباره مهندسی مواد و کاربرد مواد در صنایع ارائه می شوند . مقالات ارائه شده همگی در مجامع بین المللی مطرح بوده و برای اطلاع علاقمندان از این علم در این سایت قرار داده شده اند . همچنین می توان در این سایت مطالب مورد نظر را SEARCH کرد و از نتیجه جستجو برای مطلع شدن از آخرین اخبار و مقالات مهندسی مواد استفاده کرد .

http://www.emtec.org/

سایت اطلاع رسانی تکنولوژی EDISON به ارائه اطلاعاتی درباره مواد تولیدی شرکت می پردازد . همچنین می توان به مواردی چون مجلات منتشر شده در شرکت ، کاتالوگ های فنی محصولات و گزارش تولیدات موفق موسسه در سایت دسترسی پیدا کرد .

http://www-cemef.cma.fr/

مرکز اطلاعات حالت دهی به فلزات در این سایت به ارائه اطلاعاتی درباره مواد و انجام عملیت شکل دهی به آنها می پردازد . این سایت دارای بخش های آموزش ، مقالات و تحقیقات و همچنین اطلاعات عمومی درباره خود موسسه می باشد  .

http://www.hghouston.com/

این موسسه در زمینه انتخاب مواد و آلیاژهای مورد نیاز در هر صنعتی دارای تخصص می باشد . فولادهای زنگ نزن ، آلیاژهای مس و متالورژی فلزات از جمله خدماتی می باشند که در این سایت ارائه می شود . در سایت می توات مواردی چون استانداردهای مهندسی مواد ، اطلاعات فنی و بروشورهای موسسه را دریافت کرد .

http://www.corrosionsource.com/

این سایت به اطلاع رسانی درباره مهندسی مواد و ارائه پرسش و پاسخ از یک متخصص در این زمینه می پردازد . اخبار و رویداهای جدید ، مقالات جدید ، امکانات جستجو در مطالب سایت ، مباحث آموزشی و همچنین نرم افزارهای مرتبط به مهنوسی مواد را می توان در سایت مشاهده کرد .

http://www.corrosioninstitute.org.za/

انستیتوی خوردگی مواد در افریقای جنوبی در این سایت به ارائه دستاوردهای موسسه خود می پردازد . در منوی سایت به مواردی چون : اهداف موسسه ، بولتن های منتشر شده در موسسه ، ساختمان و ساختار موسسه ، اعضا ، انتشارات موسسه ، کنفرانس های برگزار شده در این موسسه ، آموزش و برنامه های آموزشی موسسه و نحوه ارتباط با موسسه برخورد می کنیم .

http://www.steelonthenet.com/

سایت STEEL ON THE NET ارائه کننده اخبار و اطلاعات درباره فولاد و صنایع تولیدی فولاد می باشد که در اینترنت انتشار یافته اند . در این سایت می توان اخبار و رویدادها ، اطلاعات فنی ، قیمت انواع فولادها ، گزارشات و مقالات ، تحقیقات به عمل آمده را مشاهده کرد . همچنین امکانات SEARCH نیز در این سایت قرار داده شده است تا بتوان موارد مورد نظر را در سایت جستجو کرد .

http://www.plasmaquest.co.uk/

این سایت به موسسه تحقیقاتی پلاسما تعلق دارد . در سایت می توان عناوینی چون اطلاعات تکنیکی ، پروژه ها ، تکنولوژی های به کار رفته در سیستم های پلاسما ، اخبار جدید ، انواع ابزارها و دستگاه های پلاسما و مواد تولیدی در این روش را مشاهده کرد .

http://prchandna.tripod.com/zinc.htm

سایت ZINC METALLURGY به ارائه اطلاعات درباره فلز روی و خصوصیات متالورژیکی آن می پردازد . در سایت می توان به اطلاعاتی درباره محصولات تولیدی از فلز روی ، پروسه تولید صنعتی روی ، کاربردهای صنعتی روی و مطالب آموزشی دیگر دسترسی پیدا کرد .

http://www.mtech.edu/CAMP/

این سایت متعلق به مرکز تحقیقات معدن و شناخت مواد فلزی می باشد . فلزات استخراج شده از معادن را در این سایت مشاهده می کنیم . همچنین می توان به اطلاعاتی درباره نحوه استخراج مواد معدنی و فلزات از سنگ معدن را در این سایت مشاهده کرد . می توان کتابخانه این سایت را در صفحه اول مشاهده کرد که به همراه ارائه اهداف سایت ، فایل های قابل دریافت و نحوه ارتباط با سایت در صفحه اول سایت قرار گرفته اند .

http://www.tms.org/pubs/journals/JOM/jom.html

سایت TMS که یکی از انتشارات موفق در زمینه مهندسی مواد می باشد در این سایت به ارائه مجلات و کتب منتشر شده در آن موسسه درباره مهندسی مواد و متالورژی می پردازد . کتاب های معروف مواد را می توان در این سایت مشاهده کرد و در صورت عضو شدن در این سایت می توان به صورت مجانی از برخی از این کتب رونوشتی را در اختیار داشت .

http://pubs.acs.org/journals/cmatex/

این سایت مربوط به نشریه تخصصی CHEMISRTY OF MATERIAL تعلق دارد . این ژورنال تخصصی در زمینه مهندسی مواد در سایت خود به ارائه مطالب درباره مجله مورد بحث می پردازد . همچنین می توان از آرشیو سایت برای مجلات شماره های قبل کمک گرفت . اخبار و رویدادهای جدید را می توان در سایت مشاهده نمود . همچنین می توان به طور مستقیم از سایت به کسب اطلاعات درباره مواد و ترکیبات مختلف مواد پرداخت .

http://www.acers.org/

سایت CERAMIC مطابق با نام خود به ارائه مطالب گسترده ای درباره سرامیک و مواد و محصولات ساخته شده از آن می پردازد . در سایت می توان مطالبی از قبیل کاتالوگ کتاب های منتشر شده در موسسه ، کنفرانس های برگزار شده ، انتشارات فنی تخصصی ، هنرهای به کارگرفته شده در سرامیک ، اخبار دنیای سرامیک و آموزش را مشاهده کرد .

http://www.unm.edu/~cmem/

این سایت متعلق به دانشکده مهندسی مواد (MICRO-ENGINEERED MATERIALS) دانشگاه نیومکزیکو می باشد . در این سایت می توان به اطلاعاتی درباره تحقیقات به عمل آمده در این دانشکده ، انتشارات موسسه ، اخبار و رویدادها و همچنین آرشیو اخبار و اطلاعات در این دانشگاه دسترسی پیدا کرد .

http://www.ikts.fhg.de/vl/VL.ceramics.html

کتابخانه مجازی سرامیک را می توانید در این سایت مشاهده کنید . در سایت امکانات جستجو قرار داده شده است ، همچنین می توان به کتب و مقالات منتشر شده نیز دسترسی پیدا کرد . ژورنال ها ، کنفرانس ها و LINK به کتابخانه های دیگر مواردی می باشند که در سایت به آنها پرداخته می شود .

http://ice-2003.mit.edu/

این سایت مربوط به کنفرانس بین المللی الکتروسرامیک ها در دانشگاه تکنولوژی ماساچوست می باشد . در سایت درباره مواد الکتروسرامیکی ، خواص و حالت های آنها می توان اطلاعاتی بدست آورد . همچنین موارد زیر را می توان در منوی سایت مشاهده کرد  : مهم ترین دوره سرامیک ، خلاصه مذاکرات همایش ، برنامه های همایش ، موضوعات کنفرانس ، سخنرانان دعوت شده ، سرامیک های یکپارچه ، کارگاه های آموزشی ، هیات مشاوره ، اطلاعات ارائه شده در کنفرانس و چکیده کنفرانس تحت فرمت PDF .

http://www.advancedceramics.org/

این سایت متعلق به انجمن سرامیک امریکا می باشد . در این سایت اطلاعاتی درباره سرامیک و تحقیقات به عمل آمده در آن زمینه و همچنین محصولات تولیدی سرامیکی در امریکا ارائه می شود . اقدامات انجام گرفته در موسسه ، انتشارات انجمن ، اعضای نجمن ، خبرنامه موسسه ، آخرین اخبار و رویدادها و LINK به سایت های دیگر و همچنین امکانات SEARCH را می توان از خدمات این سایت محسوب کرد .

http://www.ceram.co.uk/

شرکت CERAM در این سایت به معرفی شرکت خود و همچنین خدمات انجام گرفته در آن موسسه می پردازد . این موسسه یک گروه کمکی برای شرکت های دیگر در اختیار دارد که در زمینه سرامیک می توانند خدمات فنی ، تولیدی و مشاوره ای ارائه کنند . برای آشنائی بیشتر با این موسسه باید در آن عضو شد و همچنین می توان خبرنامه موسسه را نیز به صورت رایگان دریافت و مطالعه نمود .

http://visiblecement.nist.gov/

این سایت به ارائه یک DATABASE درباره سیمان و خواص آن می پردازد . می توان در این سایت مقدمه ، چسبندگی سیمان ، سیمان کاری ، آجرها و بلوک های سیمانی را در توضیح این مرجع اطلاعاتی مورد مطالعه قرار داد .

http://www.ctetulsa.com/

شرکت CTE سازنده دستگاه های TEST مواد در این سایت به ارائه محصولات خود می پردازد . در سایت می توان انواع دستگاه های ساخت این شرکت را با مشخصات فنی آنها مشاهده کرده و درباره آنها اطلاعاتی را کسب کرد .

http://www.mse.berkeley.edu/

دانشکده مهندسی مواد دانشگاه برکلی کالیفرنیا در این سایت به معرفی مجموعه و فعالیت های انجام گرفته در این دانشکده می پردازد . در سایت می توان به نتایج تحقیقات به عمل آمده در موسسه ، مقالات ارائه شده ، کتابخانه دانشکده و امکانات جستجو دسترسی داشت . همچنین می توان به اخبار و رویدادها و گالری تصاویر این سایت نیز اشاره کرد .

http://www.materials.drexel.edu/

این سایت به کالج مهندسی مواد امریکا تعلق دارد . در سایت به مطالبی چون مواد چیستند ، دانشجویان مرکز ، تحقیقات ، اخبار و رویدادها ، سمینارها ، انتشارات و LINK به سایت های مرتبط را می توان مشاهده کرد .

http://www.mse.cornell.edu/

دپارتمان مهندسی مواد دانشگاه CORNELL در این سایت به ارائه اطلاعات درباره این موسسه می پردازد . در سایت می توان مواردی چون یک مجله از تصاویر مواد سال 2004 ، اطلاعات فنی مواد ، اخبار و رویدادها ، سمینارها ، تحقیقات و مقالات ، مراجع ONLINE و ارتباطات به سایت های مختلف را مشاهده کرد .

منبع : دانشگاه تهران

خبرنامه - شبکه های اجتماعی