پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / ورزش          22 دی 1392 - 12 January 2014


توپ های هوشمند در فوتبال برزیلدیگر باید به فکر جایگزین کردن منابع انرژی باشیم زیرا مطمعنا با این سرعت مصرف از منابع همین روزاست که دیگر چیزی برای سوزاندن نداشته باشیم.

به گزار کنجکاو، این روز ها همه در تکاپو هستند تا چه در کار و چه در زندگی خود با یک تیر دو نشان بزنند. دقیقا این همان فکر جسیکا بود که توانست یک اختراع جالب از خود به ثبت برساند.

تا به حال قکر کرده اید این همه انرژی که بر سر توپ فوتبال خود وارد می کنید کجا می رود؟ این را که همه میدانیم که انرژی از بین نمی رود پس چه می شود ؟ آیا میتوان از این انرژی برق تولید کرد ؟ جواب امروز ما آره است.

جسیکای برزیلی توانسته است توپی را تولید کند که بعد از بازی کردن با آن می توانید آن را به چراغ مطالعه تبدیل کنید.

این توپ که دارای چندین سنسور حرکتی ژیروسکوپ می باشد می تواند ضربات وارد و حرکات را جذب کرده و به وسیله خازن های تعبیه شده این انرژی را در خود ذخیره کند تا در زمان لازم به عنوان انرژی نوری به شما ارائه دهد.

جسیکا از ایده این طراحی می گوید که در سال های گذشته در برزیل کودکان در شب با چراغ های سوختی منزل خود را روشن می کردند و روز ها با سنگ و درب قوطی نوشابه به فوتبال بازی کردن میپرداختند تا اینکه این ایده به ذهن خلاق جسیکا رسیده و در دانشکده هاروارد آمریکا این اختراع را به ثبت رسانده است.

شما می توانید بعد یک بازی مفصل و صرف اوقات فراغت لامپ مخصوص را به توپ متصل کرده و شروع از نور LED پاک استفاده کنید.


خبرنامه - شبکه های اجتماعی