پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در آلمان          14 اردیبهشت 1393 - 04 May 2014در آلمان علاقمندان به تحصیل در مراکز آموزش عالی می توانند بسته به رشته و نوع انتظاری که از تحصیل خود دارند در یکی از مراکز آموزشی این کشور مشغول به تحصیل شوند.

مراکز آموزش عالی آلمان شامل دانشگاه ها (University)، مراکز آموزش عالی حرفه ای (Fachhochschule)، مدارس عالی هنر و موسیقی، مراکز آموزش عالی فیلم و تلویزیون، مراکز آموزش عالی تربیت معلم (Pädagogische Hochschule)، مراکز آموزش عالی وابسته به کلیسا، مراکز آموزش عالی خصوصی، و آموزشکده های فنی حرفه ای (Berufsakademie) می باشند. سیستم تحصیل در هر یک از مراکز یاد شده با هم متفاوت بوده و لازم است دانشجو با توجه به هدف و نیاز خود اقدام به انتخاب محل تحصیل کند. در حال حاضر بیش از 100 دانشگاه و مرکز آموزش عالی آلمان مورد تایید قطعی وزارت علوم ایران و بیش از 25 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت می باشند.

در سیستم قبلی و سنتی آموزش عالی آلمان، دانشجویان پس از گذراندن 2 سال تحصیل و پاس نمودن امتحانات میان دوره ای (Zwischenprüfung) وارد دوره اصلی یا تکمیلی میشوند با گذراندن این مرحله و موفّقیّت در آزمون‌های نهایی، به دانشجو مدرک Diplom در رشته‌های مهندسی و علوم طبیعی، و یا مدرک مَگیستِر Magister در رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی، داده می‌شود. مدرک دیپلم برابر با کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم طبیعی و مهندسی (M.Sc) و مدرک مَگیستِر Magister برابر با کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم‌انسانی و اجتماعی (M.A.) است. مقاطع تحصیلی معمول در دانشگاههای آلمان دیپلم Diplomو در رشته‌های علوم انسانی مَگیستِر Magister است. در سال‌های اخیر و با تغییر سیستم آموزش عالی در آلمان هم برابر با سیستم‌های آموزش عالی بین‌المللی، رشته‌های تحصیلی در مقاطع لیسانس Bachelor و فوق‌لیسانس Master ارائه می‌شوند.

برای مقطع دکترا هم دانشجو می بایست با داشتن فوق لیسانس، اقدام به تحصیل در دانشگاه های آلمان نماید. برای این منظور دانشجو باید زیر نظر یک استاد راهنما مشغول به تحقیق و تحصیل شود و پس از گذراندن واحد های اجباری و امتحانات مربوطه موفق به دریافت درجه دکترا از دانشگاه شود. در آلمان دانشجویان می توانند با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در کالج‌های تحقیقاتی و تحصیلات تکمیلی (Graduiertenkolleg) و یا مدارس تحصیلات تکمیلی Graduate School)) هم به تحصیل و تحقیق مشغول شوند.

منبع:

تگ ها معرفی دانشگاه نظام آموزشی آلمان

خبرنامه - شبکه های اجتماعی