پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در هندوستان          01 امرداد 1391 - 22 July 2012علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی در هندوستان می بایست دارای مدرک دیپلم چها ساله و یا پیش دانشگاهی نظام جدید و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارای مدرک کارشناسی باشند. در مقطع کارشناسی برای رشته های علوم انسانی نظیر مدیریت، تجارت، حسابداری، روان شناسی، جامعه شناسی، زبان انگلیسی، تاریخ، جغرافی، کتابداری و... طول مدت تحصیل سه سال و برای مقطع کارشناسی ارشد 2 سال است. شهریه رشته ها بسته به دانشگاه و شهر بین 300 تا 800 دلار در سال می باشد. در رشته های علوم نظیر ریاضی، فیزیک، شیمی، آمار، زیست شناسی، علوم کامپیوتر و ... نیز طول مدت تحصیل سه سال در مقطع کارشناسی و 2 سال برای مقطع کارشناسی ارشد است و شهریه آن هم حدودا" بین 500 تا 1500 دلار در سال می باشد.

در مقطع کارشناسی طول مدت تحصیل برای رشته های فنی مهندسی همانند مهندسی های کامپیوتر، برق، الکترونیک، مخابرات، عمران، مکانیک، IT، معدن و ... چهار سال و برای مقطع کارشناسی ارشد هم 2 سال است و شهریه آنها هم بین 3000 تا 4000 دلار در سال بسته به دانشگاه، متفاوت می باشد. برای رشته های زیر مجموعه هنر طول مدت تحصیل چهار سال در مقطع کارشناسی و 2 سال در مقطع کارشناسی ارشد و شهریه آنها هم بین 2500 تا 4000 دلار در سال می باشد.

شهریه رشته پزشکی در مقطع لیسانس سالیانه بین 20000 تا 25000 دلار و طول مدت تحصیل هم 5 سال است. علاقمندان رشته دندانپزشکی می بایست دوره 5 ساله ای را با شهریه سالیانه بین 12000 تا 18000 دلار در سال بگذرانند. طول مدت تحصیل در رشته داروسازی 4 سال (کارشناسی) و شهریه آن هم بین 3500 تا 5000 دلار در سال می باشد. برای دکترای داروسازی در هندوستان هم طول دوره 6 سال و شهریه هر سال بسته به دانشگاه حدوداً سالی 5000 دلار می باشد.

برای رشته های پیراپزشکی نظیر پرستاری، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی،هوشبری و ... طول مدت تحصیل 4 سال در مقطع کارشناسی و 2 سال در مقطع کارشناسی ارشد و شهریه آنها هم بین 2500 تا 4000 دلار در سال بسته به دانشگاه متفاوت است.

زمان ثبت نام جهت اخذ پذیرش در تمام رشته های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از بهمن ماه شروع و تا حدود خرداد ماه ادامه پیدا میکند. البته در بعضی از دانشگاه ها زمان ثبت نام تا اوسط فروردین ادامه دارد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هندوستان عبارتند از:

1-   کپی صفحه اول گذرنامه
2-   شش قطعه عکس
3-  ترجمه ریز نمرات و مدارک تحصیلی مقاطع قبلی با تایید سفارت هندوستان در تهران

لازم به ذکر است که کلیه دانشجویان خارجی می بایست در سال اول غیر از شهریه مبلغی را به عنوان ورودیه دانشجویان خارجی به دانشگاه پرداخت نمایند. این مبلغ بسته به دانشگاه بین 500 تا 700 دلار و برای کلیه مقاطع(لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) یکسان است. دانشجویان دوره های زبان و سایر دوره های کوتاه مدت از پرداخت این مبلغ معاف هستند.

 

منبع:

تگ ها کارشناسی کارشناسی ارشد در هندوستان

خبرنامه - شبکه های اجتماعی