پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / موفقیت          14 اسفند 1390 - 04 March 2012


آیا بدون سرمایه اولیه هم می‌توان میلیاردر شد؟

ایرا رنرت، ‌سرمایه‌گذار و میلیاردر دیگری از آمریکا است. وی با ثروت 3/5 میلیارد دلار صد و چهل و چهارمین ثروتمند دنیا در سال 2010 است که ثروت خود را از راه ‌سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار پر ریسک و از طریق شرکت‌های فلزاتی که خریده به‌دست آورده است.
الهام جوادی- وی شرکت‌های مختلفی را در صنایعی چون معدن و فلزات در اختیار دارد که شامل گدازش سرب، معادن ذغال سنگ، تولید منیزیوم‌ و خطوط مونتاژ وسایل نقلیه می‌شود. رنرت در حال حاضر کنترل یکی از بزرگترین شرکت‌های صنعتی خصوصی ملی آمریکا را در دست دارد.
ایرا لئون رنرت در سال 1943 در بروکلین نیویورک متولد شد. وی در کالج بروکلین در رشته علوم سیاسی تحصیل کرد و سپس به مدرسه تجارت استرن در دانشگاه نیویورک رفت و از این دانشگاه با مدرک MBA فارغ‌التحصیل شد.
ایرا رنرت در حال حاضر یکی از اعضای هیات سرپرستان دانشگاهی که خود در آن تحصیل کرده بود،‌ مدرسه تجارت استرن دانشگاه نیویورک، است. رنرت در سال 1956 کار خود را به عنوان یک تحلیل‌گر اعتبارات در وال‌استریت شروع کرد. وی همچنین به طور پاره وقت به عنوان یک فروشنده برای یک شرکت ماشین‌های تحریر کار می‌کرد. ایرا رنرت قبل از آنکه کسب و کار خود، «آی ال رنرت‌اند کو» (I.L.Rennert & Co) را در سال 1962 در جنوب منهتن راه بیندازد کارگزاری سهام هم می‌کرد. در آن زمان از سوی انجمن ملی مبادله کنندگان اوراق قرضه (NASD ) به خاطر اینکه بدون سرمایه کافی فعالیت می‌کرد، مورد مواخذه قرار گرفت که این اتفاق در سال 1963 نیز تکرار شد که موجب لغو مجوز او در نوامبر سال 1964 شد. رنرت در واقع از فعالیت در صنعت اوراق قرضه منع شده بود. به گفته رنرت، وی داوطلبانه بنگاهش را تعطیل کرد و مجوزش هم براساس رویه معمول لغو شد.
ایرا رنرت طی 11 سال پس از آن اتفاق به کار مشاوره مالی مشغول بود و به بازار خصوصی سرمایه وارد شد. او از طریق استقراض بخش‌هایی از شرکت‌ها که دیگر مورد استفاده نبود، را می‌خرید و گرد هم می‌آورد. رنرت در سال 1975 یک تولید کننده ماشین خیاطی را خرید. وی چند سال بعد شرکت کوورت مارین در کانزاس سیستی ( که در سال 1992 ورشکسته شد) و پس از آن گروه فروشگاه‌های سخت‌افزار و شرکت‌های الوار سازی را خرید. رنرت در اوایل دهه 1980 به شرکت منابع یکپارچه (Integrated Resources Inc)
که از سوی مایکل میلکن تامین مالی می‌شد پیوست. او در کار اوراق بهادار پر ریسک استاد، بسیار موفق و از پیشتازان این کار بود. رنرت از مایلک‌میلکن هنر ‌سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار پرریسک را آموخت. اما این شرکت در سال 1989 به خاطر یک فساد مالی از هم پاشید. البته رنرت از آنجایی که به شکل مستقل شروع به ‌سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار پر ریسک کرده بود به همراه این شرکت سقوط نکرد. وی قبلا در سال 1986 گروه رنکو ، یک شرکت ‌سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دیگر در صنایع مختلف، را تاسیس کرده بود. استراتژی او برای ایجاد این شرکت کسب سهام شرکت‌هایی که مشکل داشتند و تامین مالی این خریدها به‌وسیله اوراق بهادار پر ریسک بود. وی در سال 1992 شرکت AM جنرال (تولیدکننده وسایل نقلیه سنگین از جمله اتومبیل‌هامر در آمریکا) را به قیمت 133 میلیون دلار خرید.
رنرت ازدواج کرده و 3 فرزند دارد. رنرت و همسرش اینگبورگ در امور خیریه بسیاری فعالیت داشته‌اند و به بسیاری از سازمان‌ها کمک مالی کرده‌اند. آنها مبلغ 5 میلیون دلار برای تاسیس مرکز ویسل به دانشگاه بوستون و 250 هزار دلار برای تاسیس مرکز لینکلن اهدا کرده‌اند. آنها در دانشگاه‌های مختلفی از جمله کالج بارنارد، کالج پزشکی آلبرت انیشتین و دانشگاه کلمبیا صاحب کرسی هستند.
تگ ها سرمایه ثروت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی