پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 رپورتاژ آگهی رپورتاژ خبری رپرتاژ خبری / خدمات          18 شهریور 1398 - 09 September 2019


ده سؤال مهم درباره تأسیس آموزشگاه و اخذ مجوز مؤسسه فرهنگی هنری و آموزشـی

یکی از مشاغل جذاب و پرطرفدار در ایران تأسیس یک مؤسسه آموزشـی و یا تأسیس یک مؤسسه فرهنگی هنری و در اصطلاح عوام تأسیس یک آموزشگاه است. شغلی که در ظاهر بسیار سهل‌الوصول بوده ولی در باطن رمز و رازهای بسیاری دارد.
بسیاری از افراد بدون داشتن هیچگونه تجربه و یا داشتن علاقه و یا داشتن سرمایه کافی با تصور این‌که بسیار سریع و بدون دردسر می‌توانند یک آموزشگاه و یا مؤسسه آموزشـی تأسیس کنند و یک شبه پولدار شوند و بدون مشورت با افراد و مشاورین باتجربه در این زمینه وارد این کارزار می‌شوند و به جای این‌که یک شبه پولدار شوند تمام سرمایه خود را یک شبه به باد می‌دهند.


 
تأسیس یک آموزشگاه و یا مؤسسه فرهنگی هنری جزئیات بسیاری دارد که در صورت رعایت آنها می‌توان مانند بسیاری از برندهای آموزشـی در ایران یک مؤسسه آموزشـی موفق تأسیس کرد و درآمدهای بسیار خوبی کسب نمود. یک نکته را هرگز فراموش نکنید برای تأسیس یک آموزشگاه موفق به این سه عامل نیاز می‌باشد:
1. تجربه کافی 2. علاقه کافی 3. سرمایه کافی
در صورتی که یکی از این عوامل را دارا نمی‌باشید فکر تأسیس یک مؤسسه آموزشـی را از ذهن خود بیرون کنید.
مؤسسه مشاورین اندیشه آسیا افتخار دارد با بهره‌گیری از تجارب کارشنـاسان متخصص آموزشـی و مؤسسین مدارس و آموزشگاه‌های موفق سراسر کشور در زمینه مشـاوره تأسیس و همچنین مشـاوره اخذ مجوز مؤسسات آموزشـی ـ فرهنگی و هنری در خدمت متقاضیان محترم باشد.
دراینجا سعی کردیم در قالب ده سؤال پاسخگوی تعدادی از سؤالات متداول شما در زمینه تأسیس مؤسسات آموزشـی و مؤسسات فرهنگی هنری باشیم در صورت داشتن هرگونه سؤال و یا نیاز به مشـاوره در زمینه تأسیس مؤسسات آموزشـی ـ فرهنگی و هنری با ما تماس بگیرید.
10- آیا از طریق اخذ نمایندگی از یکی از برندهای آموزشـی در ایران می‌توان اقدام به تأسیس آموزشگاه نمود؟
پاسخ: پاسخ به این سؤال نیاز به ذکر جزئیات بسیاری دارد. بعضی از مؤسسات آموزشـی مجاز به اعطای شعبه و نمایندگی رسمی بوده ولی بعضی دیگر از مؤسسات به هیچ عنوان مجاز به تأسیس شعبه و نمایندگی نمی‌باشند. در صورت اخذ نمایندگی از چنین مؤسساتی عواقب جبران ناپذیری گریبانگیر متقاضیان خواهد شد همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ نمایندگی آموزشگاه زبان به سایت موسسه مشاورین اندیشه آسیا مراجعه کنید.

1- برای اخذ مجوز مؤسسات آموزشـی و یا اخذ مجوز مؤسسه فرهنگی هنری تک منظوره و یا اخذ مجوز موسسه فرهنگی هنری چند منظوره از کجا باید شروع کرد؟
پاسخ: در ابتدا باید زمینه فعالیت خود را دقیقاً مشخص کنید بعضی از مؤسسات آموزشـی فقط یک مرجع صدور مجوز فعالیت دارند و برخی دیگر از مؤسسات آموزشـی چند مرجع صدور فعالیت دارند که باید قبل از هر نوع اقدام شرایط هر کدام به صورت دقیق و جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.
2- ارگان‌های مرجع صدور مجوز معروف‌ترین مؤسسات آموزشـی در ایران را نام برید؟
پاسخ:
1. مجوز مؤسسه فرهنگی هنری تک منظوره: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
2. مجوز تأسیس آموزشگاه هنرهای تجسمی: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
3. مجوز تأسیس مؤسسه فرهنگی هنری چند منظوره: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
4. مجوز تأسیس آموزشگاه موسیقی: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
5. مجوز تأسیس آموزشگاه عمران و معماری: سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
6. مجوز تأسیس آموزشگاه آرایش و پیرایش (مراقبت زیبایی): سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
7. مجوز تأسیس آموزشگاه زبان‌های خارجی: وزارت آمـوزش و پرورش ـ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (عدم صدور مجوز جدید) ـ وزارت علوم و تحقیقات
8. مجوز تأسیس آموزشگاه علمی آزاد (دروس تقویتی و کنکور از مقطع دبستان تا آمادگی کنـکور): وزارت آمـوزش و پرورش
9. مجوز تأسیس آموزشگاه خدمات تغذیه (آشپزی و شیرینی پزی): سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
10. مجوز تأسیس آموزشگاه گردشـگری: سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
11. مجوز تأسیس آموزشگاه هتلداری: سازمان فنی حرفه ای کشور
12. مجوز تأسیس مهدکودک: سازمان بهزیستی
13. مجوز تأسیس مؤسسه اعزام دانشجو: وزارت علوم و تحقیقات (سازمان امور دانشجویان)
14. مجوز تأسیس مؤسسه عالی آزاد: وزارت علوم و تحقیقات
15. مجوز تأسیس آموزشگاه سینـمایی (هنرهای نمایشی): وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
16. مجوز تأسیس آموزشگاه طلا و جواهرسازی: سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
17. مجوز تأسیس مدرسه غیردولتی (غیرانتفاعی): وزارت آمـوزش و پرورش
18 مجوز انتشارات: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
19. مجوز تأسیس آموزشگاه کامپیوتر (فناوری اطلاعات): وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
20. مجوز تأسیس آموزشگاه حسابداری (مالی و بازرگانی): سازمان فنی و حرفه‌ای کشور
3- آیا کلیه مراجع صدور مجوز مؤسسات آموزشـی اقدام به صدور مجوز در حال حاضر می‌نمایند؟
پاسخ: خیر بسیاری از مجوزهای تأسیس مؤسسات آموزشـی و مؤسسات فرهنگی هنری در حال حاضر یا کلاً صادر نمی‌شوند و یا با شرایط خاص و امتیازبندی به متقاضیان اعطا می‌گردد.
4- پروسه صدور مجوز مؤسسات آموزشـی معمولاً چه مقدار زمان نیاز دارد؟
پاسخ: بستگی به نوع مجوز مؤسسه آموزشـی و مرجع صادرکننده مجوز از چند ماه تا چند سال نیاز به زمان دارد.
5- ملک و ساختمان لازم جهت صدور پروانه مؤسسات آموزشـی و یا مؤسسه فرهنگی ـ هنری تک منظوره و یا مؤسسه فرهنگی هنری چند منظوره چه شرایطی باید داشته باشد؟
پاسخ: بستگی به ارگان مرجع صدور مجوز مؤسسات آموزشـی و فرهنگی ـ هنری در ایران متراژ مورد نیاز ملک بسیار متفاوت می‌باشد. از 50 متر تا 500 متر متراژی است که مراجع صدور مجوز برای فعالیت‌های آموزشـی در ایران تعیین نموده‌اند. باید نوع فعالیت و مجوز مؤسسه آموزشـی خود را انتخاب کنید تا متراژ ملک و ساختمان مورد نیاز مشخحص گردد.

6- چه مراجعی اقدام به تأیید ملک و ساختمان محل تأسیس آموزشگاه می‌نمایند؟
پاسخ: معمولاً علاوه بر بازرسین ارگان صادرکننده مجوز فعالیت آموزشگاه بازرسین اداره نظارت بر اماکن نیز می‌بایست محل فعالیت شما را تأیید نمایند.
7- تفاوت مؤسسات آموزشـی حقیقی و حقوقی در چیست؟
پاسخ: در مؤسسات آموزشـی حقیقی مؤسس یک فرد حقیقی می‌باشد در حالی که در مؤسسات آموزشـی حقوقی مؤسسین بیش‌تر از یک نفر بوده و این‌گونه مؤسسات قبل از صدور پروانه فعالیت ملزم به ثبت اساسنامه تیپ آن مرجع در اداره ثبت شرکت‌ها می‌باشند.
8- آیا مؤسسات آموزشـی در ایران معاف از  مالیات می‌باشند؟
پاسخ: بستگی به نوع مجوز مؤسسه آموزشـی و یا مجوز مؤسسه فرهنگی هنری بعضی از آنها به شرط تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی و ارسال اظهارنامه مالیاتی به صورت سالانه از پرداخت مالیات معاف می‌باشند ولی بعضی دیگر از مجوزها ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد و حتی مالیات بر ارزش افزوده می‌باشند.
9- آیا صرفاً از طریق ثبت یک مؤسسه با موضوع آموزشـی در اداره ثبت شرکت‌ها می‌توان اقدام به تأسیس آموزشگاه نمود؟
پاسخ: خیر ـ ثبت مؤسسه با موضوع آموزشـی در اداره ثبت شرکت‌ها در حکم مجوز فعالیت نمی‌باشد و برای شروع یک فعالیت آموزشـی می‌بایست از مراجع قانونی ذیربط اقدام به اخذ مجوزهای لازم گردد.
 
سوال مهم:
مشاهده می گردد اکثر متقاضیان تاسیس موسسات آموزشـی از کلماتی مانند (خرید مجوز آموزشگاه – فروش مجوز آموزشگاه – واگذاری مجوز آموزشگاه) در موتورهای جستجو استفاده می کنند ولی آیا واقعا واگذاری یا خرید مجوز موسسات آموزشـی امکان پذیر است؟
جواب: خرید – فروش و واگذاری انواع مجوز اموزشگاه در ایران ممنوع و غیر قانونی می باشد و متقاضیان تاسیس موسسات آموزشـی یا باید راسا نسبت به اخذ مجوز آموزشگاه به نام خودشان اقدام نمایند و یا در صورت نداشتن شرایط لازم جهت اخذ مجوز از طریق مشارکت با افراد دارای مجوز اقدام به تاسیس آموزشگاه نمایند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشنـاسان موسسه اندیشه آسیا تماس بگیرید.برای مشـاوره در زمینه تأسیس انواع آموزشگاه و مؤسسات فرهنگی ـ هنری با کارشنـاسان مؤسسه مشاورین اندیشه آسیا تماس حاصل فرمائید
آدرس سایت: https://andisheasia.ir        شماره تماس: 95118130-021


تگ ها موسسه فرهنگی هنری چند منظوره موسسه فرهنگی هنری تک منظوره آموزشگاه زبان موسسه زبان نمایندگی آموزشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank