پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 رپورتاژ آگهی رپورتاژ خبری رپرتاژ خبری / خدمات          12 اسفند 1399 - 02 March 2021

 


اگر شما هم از علاقمندان به گیتار باشید و یا دوست دارید در کلاس گیتار ثبت نام کنید قبل از هر چیز باید بدانید به چه سبکی گرایش دارید. سبک های مختلف گیتار شامل سبک پاپ ، کلاسیک ، فلامنکو ، کانتری ، بلوز و جز می باشد. اما معمول ترین سبک آن که شاید سبک پاپ و کلاسیک باشد که در ادامه در مورد تفاوت این دو سبک و نحوه آموزش آن اندکی بیشتر صحبت می کنیم.
در سبک کلاسیک اما آموزش ها اندکی آکادمیک تر است و در اینجا ما شاهد نوازندگی اصولی تر و آموزش پایه ای تر هستیم به این شکل که موسیقی به شکلی درست و اصولی روی ساز آموزش داده می شود این سبک نیز تکنیک های خاص خود را دارد و شامل اجرای ملودی های کلاسیک روی ساز و اجرای نت های مختلف با زمان بندی های مختلف روی ساز می گردد تا نوازنده در اجرای نت ها و زمان های مختلف آن تبحر کامل پیدا کند.
آیا در آموزشگاه موسیقی می توان سبک مرد علاقه را یافت ؟
سبک فلامنکو که به نوعی موسیقی اصیل اسپانیایی را نمایش می دهد شامل اجرای هم ریتم که در سبک پاپ معمول است می شود و هم شامل ملودی می گردد تکنیک هایی هم که این سبک دارد تلفیی از هر دو ملودی و ریتم است. نوع نت خوانی اما در این سبک اندکی متفاوت است و به اصطلاح با تبلچر می باشد که نوعی نت نویسی صرفا برای ساز گیتار می باشد و نت ها را با شماره نشان می دهد.
سبک بلوز ، جز و کانتری هم در گیتار بسیار به هم نزدیک هستند این سبک ها که به نوعی توسط سیاه پوستان و بومیان آمریکایی وارد گردید از سبک هایی است که روی گیتار به زیبایی اجرا می گردد این سبک ها که شامل نوعی بداهه نوازی و اجرای نت ها در ربع پرده می گردد سبکی است که شاید روی گیتار الکتریک و آکوستیک البته بیشتر نمود یابد.
در آموزشگاه موسیقی یوسف آباد یا منظومه تمامی سبک های تخصصی گیتار آموزش داده می شود. همچنین آموزش برای سنین مختلف توسط اساتید مختلف انجام می شود تا آموزش ها دقیقا متناسب با سن و روحیات هر هنرجو باشد. در هر سبک استاد مربوط به خود معرفی می گردد که در همان سبک تبحر و تخصص دارد و اینگونه نیست که هر استادی برای هر سبکی معرفی گردد. تکنیک های هر سبک ، طرز نوازندگی و اصول هر سبک مشخص است و از آموزش یکنواخت به همه هنرجویان به شدت پرهیز می شود.
 مورد مهم دیگر در کلاس گیتار که در آموزشگاه منظومه انجام می شود این است که آموزش آن به شکل خصوصی و تک نفره می باشد چرا که ما معتقدیم استعداد و علایق هیچ دو نفری با هم یکسان نیست از این روی بایستی کلاس آموزش گیتار برای هر فرد و مختص خود او برنامه ریزی شود تا آموزش هم اصولی باشد و هم جذابیت خود را برای هنرجویان داشته باشد.
گیتار، سازی است با قابلیت های فراوان شاید خیلی بی راه نگفته باشیم اگر بگوییم گیتار محبوب ترین ساز در بین همه سازها محسوب می شود و طرفدان زیادی را به خود اختصاص داده است. این که چه چیزی باعث شده تا این ساز اینقدر محبوب باشد در کنار صدای دلنشین و ملایم آن البته شاید به قابلیت خاص این ساز در اجرای سبک های مختلف برگردد. امروز ما قصد داریم به معرفی سبک های مختلف گیتار بپردازیم و این که چگونه می توان به یادگیری و آموزش اصولی این ساز پرداخت.
سبک پاپ در گیتار معمولا به سبکی اشاره می کند که در آن نوزانده ملودی های پاپ و معروف را اجرا می کند و این اجرا ممکن است آهنگی خاص به صورت تک نوازی یا همراه با خواندن خود آهنگ باشد آموزش گیتار در این سبک شامل آموزش ریتم و آکورد است و البته شامل آموزش هایی برای طریقه اجرای درست نت های مختلف روی ساز می باشد.خبرنامه - شبکه های اجتماعی