پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 رپورتاژ آگهی رپورتاژ خبری رپرتاژ خبری / خدمات          28 امرداد 1400 - 19 August 2021


هنر دیجیتال در آزمایشگاه کامپیوتر آغاز شد. دانشمندان با استفاده از رایانه به عنوان ابزاری برای ایجاد هنر ، از رایانه هایی در اندازه اتاق برای ایجاد اشکال و خطوط با الگوریتم استفاده کردند و به رایانه ها امکان داد تا نتایج را بر اساس محاسبات ارائه شده دستکاری کنند. با ایجاد نمایش های انتزاعی و آثار تکراری هنر سنتی ، نتایج واقعاً بی نظیر بود. این تکنیک رایانه ای همچنین تکنیک استفاده از گروه های نمادهای کوچک را برای ایجاد تصاویر بزرگتر ، که در سال 1966 در Young Nude به نمایش گذاشته شد ، اولین نمونه پیکسل شده از یک پیکره انسانی نشان داد.

شاید بتوان به دو دلیل گفتن هنر دیجیتال دشوار باشد: اول این که انواع تکنیک ها را در بر می گیرد و دوم این که تنوع تکنیک ها به طور مداوم در حال تغییر است زیرا روش های جدیدی برای استفاده از فناوری برای خلق آثار هنری متولد می شود. هنر دیجیتالی شامل آثار هنری است که با استفاده از فناوری دیجیتال (بر روی بوم) ایجاد شده اند و همچنین آثاری را که فقط در یک صفحه (مانند یک تجربه) قابل مشاهده هستند ، شامل می شود. متداول ترین تکنیک های هنر دیجیتال عبارتند از:

عکاسی:

با استفاده از عکسهای یک دوربین معمولی یا دیجیتالی ، عکسها دیجیتالی می شوند و سپس در رایانه دستکاری می شوند و تغییرات را از وضوح تصویر گرفته تا ایجاد مجدد شدید تصویر در رنگهای مختلف ، آرایشها و حتی تجزیه عکس به چندین قسمت انجام می دهند.

 

رنگ آمیزی عکس:

در این تکنیک ، او هنرمند عکس می گیرد و با استفاده از ابزارهای رایانه ای عملاً تصویر را “نقاشی” می کند و آن را از شکل اصلی خود تغییر می دهد ، اما اغلب طرح کلی موضوع را حفظ می کند.

کولاژ دیجیتالی:

هنرمندان با گرفتن چندین تصویر ، لایه ها را ویرایش کرده و تصاویر را ویرایش می کنند تا آثار هنری منحصر به فردی خلق کنند.

 

نقاشی دیجیتالی دو بعدی:

با نقاشی دو بعدی ، آثار هنری با ابزار نقاشی مجازی در یک برنامه ویرایش با استفاده از مدل های دو بعدی ایجاد می شود.

 

نقاشی دیجیتالی سه بعدی:

این تکنیک که بیشتر شبیه مجسمه سازی است ، از نرم افزار مدل سازی برای مجسمه سازی در رایانه استفاده می کند. مواردی که به طور سنتی با دست یا ماشین ایجاد می شوند می توانند دوباره در رایانه ایجاد شوند.

نقاشی مینیمال که در قالب تابلو مینیمال استفاده میشود . 

همچنین امروزه سلیقه ایرانی ها به سمت تابلو مدرن ایرانی گرایش پیدا کرده . 

نقاشی بردار یا نقاشی دینامیک:

نرم افزاری که به طور خاص برای این استفاده ایجاد شده است به هنرمند اجازه می دهد تا جزئیات را در طرح های کلی ایجاد کرده و یک طرح گرافیکی ایجاد کند. اندی وارهول این نوع کار را رهبری کرد و موافقت کرد که در سال 1985 نماینده کامپیوتر نوپای Commodore باشد.

رسانه های مختلط (هنر دیجیتالی یکپارچه):

به بیان ساده تر ، این ترکیبی از سایر تکنیک های دیجیتالی است.

VIDEO ART & INTERACTIVE DIGITAL INSTALLATIONS:

با استفاده از تصویربرداری کامپیوتری ویدئویی ، این سبک اخیر هنر دیجیتال یک تجربه همه جانبه است ، اغلب صوتی ، تصویری و حتی حرکت را در یک ارائه ترکیب می کند.

آینده برای هنرهای دیجیتال چه می کند؟

هنر دیجیتال دیگر “چیز جدیدی” نیست زیرا آثار مفهومی ، مجازی و همهجانبه در موزه ها و گالری های جهان ظاهر شده است. تمرکز جدید بیشتر بر ماهیت تجربه آثار دیجیتالی است ، زیرا از بازدیدکنندگان دعوت می شود که وارد یک صحنه مجازی شوند ، در ارائه شرکت کنند و هر بار یک برخورد فردی ایجاد کنند. همانطور که فناوری به سرعت معرفی می شود ، جنبه های جدیدی از این “تکنیک” عمومی نیز وارد خواهد شد. تنها جایی را می توان تصور کرد که دیجیتال (که امروزه در بین مردم به عنوان “هنر رسانه ای جدید” شناخته می شود) راه می افتد.خبرنامه - شبکه های اجتماعی