پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پذيرش بدون کنکور          15 دی 1399 - 04 January 2021


ثبت نام و انتخاب رشته برای مرحله پذیرش دانشجو صرفاً با سوابق تحصیلی «معدل کل دیپلم» کاردانی نظام جدید آغاز شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، به دنبال مصوبه بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو تاریخ ۲۲ مهرماه ۹۹ مقرر شد برای ظرفیت خالی مانده رشته‌های تحصیلی آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ پذیرش از طریق سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) برای نوبت بهمن ماه انجام شود.

اطلاعات رشته محل‌های این مرحله در دفترچه راهنما منتشر شد و متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو که در این مرحله به شیوه صرفاً براساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) دفترچه راهنما را مطالعه کنند.

داوطلبان می‌توانند با درنظر داشتن شرایط و ضوابط پذیرش نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته حداکثر ۳۰ کدرشته محل از یکشنبه ۱۴ دی تا روز چهارشنبه ۱۷ دی منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

پذیرش دراین مرحله براساس ظرفیت خالی مانده رشته محل‌های نیمسال اول و نیمسال دوم مرحله مهرماه انجام می‌شود. در فهرست رشته محل‌های این مرحله، رشته محل‌هایی با پذیرش در نیمسال اول و دوم مشاهده می‌شود اما در این مرحله تفاوتی در انتخاب نیمسال اول یا دوم وجود ندارد و شروع به تحصیل تمامی پذیرفته شدگان از نیمسال دوم سال تحصیلی (بهمن ماه) است.

شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو در تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی کاردانی نظام جدید

هر متقاضی منحصراً مجاز است با توجه به رشته تحصیلی، یکی از کدرشته‌های امتحانی متناسب با دیپلم خود را متناسب با دفترچه راهنما انتخاب کرده و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته محل‌های آن مجموعه امتحانی بر اساس جداول رشته محل‌ها اقدام کند.

متقاضیانی که به هر دلیل در رشته‌ای غیر از رشته متناسب با دیپلم خود در این مرحله از پذیرش ثبت‌نام و انتخاب رشته کرده و پذیرفته شوند قبولی آنان در هر مرحله‌ای از تحصیل که باشند «لغو» تلقی و حق هیچگونه ادعایی را نخواهند داشت.

تمامی متقاضیان دارای گواهینامه فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش کد رایانه‌ای ۴ و ۵ رقمی گواهینامه خود را با کدهای ۴ و ۵ رقمی مشخص شده در هر عنوان رشته تحصیلی دوره کاردانی که در دفترچه راهنما قید شده است با دقت کنترل کرده و مطابقت دهند.

دارا بودن گواهینامه‌ پایان‌ تحصیلات‌ دوره متوسطه‌ نظام‌ جدید در یکی‌ از رشته‌های شاخه‌های‌ فنی و حرفه‌ای ‌و کاردانش و یا احراز شرایط دانش‌آموختگی در یکی‌ از رشته‌های مذکور تا پایان‌ شهریورماه ۱۳۹۹ و یا دیپلم فنی ‌و حرفه‌ای دوره‌ چهار ساله‌ (نظام‌ قدیم) ویا دیپلم شاخه نظری نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و نظام سالی-واحدی در رشته‌های امتحانی متناسب با نوع دیپلم خود در این مرحله شرکت کنند.

متقاضیان دیپلم شاخه نظری نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی لزوماً باید نسبت به ارائه مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنند.

براساس هفدهمین مصوبه جلسه ۲۶ اسفند ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، دانش‌آموزان دارای دیپلم شاخه نظری می‌توانند در رشته‌های امتحانی متناسب با نوع دیپلم خود مندرج در دفترچه راهنما براساس جداول رشته‌های اعلام شده در این مرحله از پذیرش شرکت کنند.

متقاضیان فارغ‌التحصیل شاخه نظری (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی) فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند و در رشته‌های امتحانی مندرج در جدول زیر به دلیل نداشتن پذیرش در مقطع کاردانی ناپیوسته، امکان ثبت‌نام و انتخاب رشته برای دارندگان دیپلم شاخه نظری وجود ندارد.

جدول کدرشته های امتحانی

تبصره: متقاضیان دیپلم‌های فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته هستند.

ملاک پذیرش دیپلمه‌های شاخه نظری در این مرحله «معدل کل دیپلم» است. متقاضیان دیپلم شاخه نظری نظام سالی- واحدی یا ترمی- واحدی لزوماً باید نسبت به ارائه مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنند.

ضریب تراز معدل در رشته‌های مورد پذیرش در این مرحله برای دیپلم‌های نظری که در آزمون فنی و حرفه‌ای شرکت می‌کنند، ۴.۵۱ درصد است.

پذیرفته‌شدگان دوره روزانه در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸، اجازه ثبت‌نام و شرکت‌ در دوره روزانه این‌ مرحله را ندارند و در صورت تمایل به شرکت در این مرحله لازم است پس از انصراف از تحصیل منحصراً نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های دوره‌های غیر روزانه اقدام کنند.

دانشجویان دوره نوبت دوم (شبانه) و دوره غیرانتفاعی پذیرفته شده در آزمون مقطع کاردانی نظام جدید سال قبل (سال ۱۳۹۸) در صورتیکه منعی از نظر مقررات وظیفه عمومی نداشته باشند، می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در این مرحله از پذیرش ثبت‌نام و شرکت‌ کنند.

این دسته از متقاضیان در صورت قبولی در این مرحله و قبل از ثبت‌نام در کدرشته قبولی جدید، لازم است از مؤسسه محل قبولی خود تسویه حساب کامل کرده و گواهی مربوط را به مؤسسه محل قبولی جدید ارائه کنند. این دسته از متقاضیان پس از انصراف قطعی اجازه بازگشت و ادامه تحصیل در کدرشته قبلی قبولی خود را نخواهند داشت.

دانشجویان دوره‌های نوبت دوم (شبانه) دانشکده‌ها و آموزشکده‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای و یا مؤسسات غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، در صورت تمایل به ثبت‌نام و شرکت مجدد در این مرحله و پس از پذیرفته شدن، در صورتی مجاز به ثبت‌نام و ادامه تحصیل خواهند بود که پس از انصراف قطعی از دوره قبلی، از نظر نظام وظیفه منعی نداشته باشند.

پذیرفته شدگان آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ در صورت تمایل می‌توانند در این مرحله از پذیرش شرکت کنند. در صورت قبولی در این مرحله از پذیرش، قبولی قبلی آنان لغو می‌شود و باید در رشته قبولی جدید ثبت نام و ادامه تحصیل دهند لذا متقاضیان در این خصوص دقت لازم را بعمل آورند.

دانشجویان اخراجی نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه‌ حساب‌ کامل‌ با مؤسسه‌ ذیربط، اداره‌ کل‌ امور دانشجویان‌ داخل و صندوق‌ رفاه‌ دانشجویان‌ و در صورت‌ ‌نداشتن‌ مشکل‌ نظام‌ وظیفه‌ (برای‌ برادران) اجازه ثبت‌نام دارند. این‌ دسته‌ متقاضیان‌ می‌توانند تمامی‌ تعهدات‌ مربوط را پس‌ از اتمام‌ تحصیلات‌ به‌ صورت‌ یکجابه‌ انجام‌ برسانند.

برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته‌های انتخابی الزامی است.

با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، متقاضیان لازم است به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و پرداخت مبلغ ۳۷۰ هزار ریال (۳۷ هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به دریافت کارت اعتباری اقدام کنند.

همه متقاضیان «مرد» باید در زمان ثبت‌نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

پذیرفته شدگان دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ در صورت پذیرش نهایی در این مرحله، نیاز به انصراف از رشته قبولی قبلی ندارند و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

چنانچه متقاضیان، در دوره‌های روزانه مندرج در این اطلاعیه پذیرفته شوند، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق انتخاب رشته‌های دوره روزانه را در مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال بعد (۱۴۰۰) نخواهند داشت.

هر متقاضی باید فرم تقاضانامه ثبت‌نام و انتخاب رشته‌ اینترنتی خود را براساس‌ برنامه‌ زمانی‌ اعلام شده تکمیل کند و در صورت انجام صحیح ثبت‌نام و انتخاب رشته، کد رهگیری ۱۶ کاراکتری که در حکم رسید است، از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار وی قرار می‌گیرد که نشانگر تأیید مراحل طی شده برای دریافت اطلاعات وارد شده توسط متقاضیان است.

متقاضی باید از فرم تکمیل شده خود نیز که دارای کد رهگیری است، نسخه چاپی (پرینت) تهیه کند.

انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی کاردانی نظام جدید

متقاضیان در انتخاب رشته امتحانی، باید به مندرجات جدول مربوط به عناوین دیپلم‌های مرتبط دقت کرده و با توجه به کد دیپلم‌های مجاز مندرج در جدول دفترچه راهنما یکی از رشته‌های امتحانی را انتخاب کنند.

با توجه به امتیاز سهمیه بومی که برای متقاضیان هر استان در رشته‌های دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) در دانشکده‌ها و آموزشکده‌های تحت پوشش دانشگاه فنی و حرفه‌ای اختصاص یافته است، توصیه می‌شود هر متقاضی‌ اولین‌ انتخاب‌ خود را از کدرشته محل‌ دوره‌های روزانه و یا نوبت دوم (شبانه) دانشکده‌ها و آموزشکده‌های‌ واقع‌ در استان‌ بومی‌ خود انتخاب‌ کند.

استان بومی‌ متقاضی، همان‌ استان‌ محل‌ اخذ دیپلم‌ متقاضی‌ است که در بند ۱۸ تقاضانامه‌ ثبت‌نام‌ اعلام‌ شده است‌.

گزینش نهایی متقاضیان در این مرحله برمبنای معدل کل مدرک تحصیلی آنان صورت می‌پذیرد و همه متقاضیان باید در درج معدل مدرک تحصیلی خود در تقاضانامه ثبت نامی دقت کنند و در صورت، مغایرت و نداشتن نمره، قبولی آنان «لغو» خواهد شد.

امکان تغییر و جابجایی پذیرفته شدگان میسر نیست و متقاضیان لازم است در انتخاب و درج کدرشته محل‌های مورد علاقه خود در فرم انتخاب رشته دقت و توجه کنند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام در تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی کاردانی نظام جدید

۱. فایل عکس اسکن شده: یک قطعه عکس پرسنلی با مشخصات ذکر شده در سایت سازمان سنجش و گرفته شده در سال جاری با ابعاد ۴×۳ یا ۴×۶ به صورت تمام رخ. عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل مشخص باشد.

۲. دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹

۳. خریداری کارت اعتباری ثبت‌نام.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پذيرش بدون کنکور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی