پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارج          24 تیر 1390 - 15 July 2011

عدم اعتبار دانشگاه های خارجی شامل دانشجویان قدیمی نمی شود

رایزن علمی ایران در شبه قاره هند گفت: عدم اعتبار دانشگاههای خارجی شامل مدارک دانشجویانی که پیش از این وارد این دانشگاهها شده اند، نخواهد شد.

رایزن علمی ایران در شبه قاره هند گفت: عدم اعتبار دانشگاههای خارجی شامل مدارک دانشجویانی که پیش از این وارد این دانشگاهها شده اند، نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل با رایزنان علمی و نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی در آسیا و اقیانوسیه، در مشهد برگزار شد.

ارزیابی سالانه دانشگاهها

در این نشست، محمد حسین کریم - رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند با اشاره به ارزیابی سالانه دانشگاه های خارج از کشور، گفت: اگر یک دانشگاه به لیست دانشگاههای معتبر اضافه یا حذف شده است، این امر دائمی نیست و بسته به درخواست دانشجویان و یا تجدید نظر رایزنی علمی بر اساس شاخص های بیست گانه بین المللی ممکن است در سال‌های آینده بازنگری شود.

گروه بندی دانشگاههای خارج از کشور

وی به تقسیم بندی دانشگاههای خارج از کشور به دو گروه یک و دو اشاره کرد و افزود: مدارک دانشگاههای گروه یک با دانشگاههای گروه دوم هیچ تفاوتی ندارند، به شرط اینکه دانشجو یک مقاله علمی ـ پژوهشی داشته و یا دوره واحد درسی و یا امتحان جامع را گذرانده باشد، بر همین مبنا، مدارک 46 دانشگاهی که به تایید وزارت علوم رسیده، معتبر است.

رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در شبه قاره هند، با اشاره به بررسی اعتبار برخی دانشگاهها، اظهار داشت: عدم اعتبار دانشگاههایی که صلاحیت علمی آنها از سوی وزارت علوم تایید نشده است، فقط از زمان اعلام بررسی می شود و شامل مدارک دانشجویانی که پیش از این وارد این دانشگاهها شده اند، نخواهد شد.

تعداد استادان حوزه آموزش عالی

در بخش دیگر این نشست، عزیزالله معماریانی - رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در جنوب شرقی آسیا نیز در این نشست تعداد استادان حوزه آموزش عالی را حدود 3 هزار نفر دانست و اضافه کرد: پیش بینی می کنیم تعداد استادان ما در حوزه آموزش عالی دولتی حدود سه هزار نفر و تعداد دانشیاران حدود 600 هزار باشد.

وی مجموعه استادان و دانشیارهای حوزه آموزش عالی شامل مراکز دولتی و آزاد را بیش از 12 هزار نفر اعلام کرد و گفت: ما از تمام پتانسیل ها و ظرفیت هایمان برای توسعه آموزش عالی استفاده نکرده ایم و این وظیفه دولت است که ظرفیت سازی کند و بتواند تمام تقاضاهای داخلی را پاسخگو باشد.

معماریان به راه اندازی بیش از 400 دوره دکترای مختلف در داخل کشور اشاره و کمبود ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره ها را مطرح کرد و ادامه داد: مسئولان آموزش عالی تمام اهتمام خود را برای حل این مسئله گذاشته اند و این موضوعی نیست که بتوان آن را یک شبه حل کرد؛ چرا که راه حل سریع باعث افت کیفیت خواهد شد و ما نمی خواهیم کیفیت را فدای کمیت کنیم.

رقم دقیق بودجه آموزش عالی کشور

وی همچنین درباره بودجه دو و نیم میلیارد دلاری آموزش عالی کشور، اظهار داشت: ظرفیت سازی آموزش عالی در تحصیلات تکمیلی متناسب با بودجه اختصاص داده شده است و با این بودجه که در مقایسه با کشورهای دیگر در حد بسیار پایینی است، وضعیت آموزش عالی ما در سطح مطلوبی قرار دارد، اما با این وجود باید تلاش های بیشتری در این خصوص انجام گیرد.

رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در جنوب شرق آسیا، مبنای ارزیابی مدارک دانشجویان از سوی وزارت علوم را چاپ مقالات علمی ـ آموزشی دانست و تاکید کرد: چاپ مقالات علمی آموزشی به هیچ وجه مترادف با داشتن مقالات isi نیست.

تگ ها عدم اعتبار دانشگاه های خارجی شامل دانشجویان قدیمی نمی شود
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت