پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارج          17 اردیبهشت 1391 - 06 May 2012بررسی تعداد دانشجویان ایرانی در 3کشور

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم با ارائه آماری از تعداد دانشجویان ایرانی در 3 کشور، تاکید کرد که تعداد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در مقطع دکتری در کشور تاجیکستان نشان دهنده رشد 20 برابری است.

حسن مسلمی نائینی اضافه کرد: نخستین کشور پرمتقاضی برای تحصیل دانشجویان ایرانی، کشور مالزی است که در مقطع دکتری 2 هزار و 601 دانشجوی دکتری و در مقطع کارشناسی ارشد 3 هزار و 137 دانشجو دارد.

وی اظهار داشت: این آمار در آمریکا برای دوره دکتری 2 هزار و 193 دانشجو و برای کارشناسی ارشد یک هزار و 144 دانشجو اعلام شده است.

معاون بورس وزارت علوم با اعلام میزان دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشور تاجیکستان اعلام کرد که رشد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در مقطع دکتری این کشور 20 برابر شده و هم اکنون تعداد دانشجویان دکتری 717 نفر و تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد 39 نفر است.

وی با اشاره به ثبت نام برای ارز تحصیلی گفت: تاکنون 2 هزار و 104 نفر در مقطع دکتری، یک هزار و 963 نفر در مقطع کارشناسی ارشد، 706 نفر در مقطع کارشناسی و 16 نفر در مقطع کاردانی در سامانه نشا(تحصیل با هزینه شخصی) به منظور دریافت معرفی نامه ارز تحصیلی نام نویسی کرده اند.

وی با اشاره به 2 تاریخ ارائه معرفی نامه ارز تحصیلی به آن دسته از متقاضیانی که در سامانه نشا ثبت نام کرده اند، اضافه کرد: 3 هزار و 460 نفر در تاریخ 22 اردیبهشت ماه جاری و یک هزار و 403 نفر نیز در تاریخ 5 خردادماه می توانند معرفی نامه دریافت کنند.

به گفته معاون بورس وزارت علوم از تاریخ 11 اردیبهشت ماه که سامانه نشا بار دیگر فعال شد تاکنون 4 هزار و 860 نفر و کل افرادی که از آبان ماه تاکنون نام نویسی کردند، 34 هزار نفر اعلام شده است.

این مقام مسئول در وزارت علوم همچنین به همکاری بانک ملت با وزارت علوم به منظور ارائه ارز تحصیلی اشاره کرد و گفت: بانک ملت از روزهای اول کاری در نوروز 91 تا 30 فروردین ماه مبلغ یک میلیون دلار ارز تحصیلی به دانشجویان پرداخت کرده است.


تگ ها دانشجویان ایرانی دانشجویان خارج ازکشور دکتری تاجیکستان
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت