پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی          21 اسفند 1391 - 11 March 2013برنامه های جدید رشته مواد و متالوژی دوره کارشناسی


مسئول کمیته برنامه ریزی مهندسی مواد و متالوژی گفت: در دوره کارشناسی برنامه جدید یک گرایش با دو زمینه مهندسی مواد و مهندسی متالوژی و هر یک با یک دیدگاه مشخص در قالب یک برنامه جامع، تدوین شده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، دکتر یوزباشی زاده در نشست خبری  مدیران گروهها و روسای کمیته های برنامه ریزی آموزش عالی گروه فنی مهندسی با بیان اینکه برنامه های آموزشی کشور در حوزه فنی ومهندسی در سطح بالایی قرار دارد، اظهار داشت: برنامه های آموزشی دانشگاههای ما در مقایسه با دانشگاههای دنیا، غنی تر و به لحاظ محتوایی وکیفیت در سطح خوبی است و باید این کیفیت و به روز بودن حفظ شود.

وی افزود: درحال حاضر در حوزه مهندسی مواد ومتالوژی با دو رویکرد توجه به نیازهای داخل وهمچنین توجه به مواد نو که آینده پیشرفت کشورهای مختلف دنیا بر پایه اشراف وتوجه داشتن به این نوع مواد است، مواجه هستیم.

یوزباشی زاده با اشاره به اینکه ما در کشور در زمینه مواد نانو، بایو و مهندسی پزشکی در سطح خوبی قرار داریم، گفت: برنامه های آموزشی ومتخصصینی که در این زمینه مشغول هستند از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

مسئول کمیته برنامه ریزی مهندسی مواد ومتالوژی با اشاره به بازنگری برنامه های درسی در این کمیته گفت: از سال 1375 به بعد برنامه کارشناسی مهندسی مواد بازنگری نشده بود و در دو سال اخیر با توجه به دستورالعملهای وزارت علوم، این حوزه مورد بازنگری قرار گرفته است.

وی افزود: در این بازنگری ها تجمیع گرایشهای کارشناسی در دستور کار بود که محقق شده است در برنامه جدید برای اینکه فارغ التحصیلان، از کارآمدی بيشتري برخوردار باشند و بتوانند در زمینه هاي تکنولوژیکی و صنعتی اطلاعاتی داشته باشند برنامه ريزي هاي جديد انجام گرفته است.

یوزباشی زاده خاطر نشان کرد: استفاده از آموزشهای متن باز، شبکه مجازی و تلفیق آن با آموزش چهره به چهره می تواند نتیجه خوبی داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود با تشریح وضعیت رشته مهندسی مواد ومتالوژی در دانشگاهها گفت: این رشته در 30 دانشگاه کشور و در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد ودکتری ارائه می شود.

مسئول کمیته برنامه ریزی مهندسی مواد ومتالوژی ادامه داد: در دوره کارشناسی ارشد 9 گرایش تخصصی در نظر گرفته شده و در دوره دکتری این رشته نیز به صورت جامع و طبق آئین نامه ها اجرا می شود.

تگ ها کارشناسی رشته های جدید کارشناسی رشته متالوژی در دوره کارشناسی

پر بازدیدترین کارشناسی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت