پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينار          08 آبان 1391 - 29 October 2012برگزاری همایش فقه اقتصاد و حکومت در قم

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر: دبیر همایش فقه اقتصاد و حکومت از برگزاری دومین همایش از سلسله همایشهای فقه حکومتی با موضوع فقه اقتصاد و حکومت خبر داد.
حجت الاسلام علی عباسی پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همایش فقه اقتصاد و حکومت اردیبهشت‌ماه سال آینده در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و از سوی معاونت پژوهش این موسسه برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: این همایش در راستای فرمایشات رهبری مبنی بر پرداختن به موضوع فقه حکومتی در حوزه های علمیه در قالب سلسله همایشهایی برگزار می شود و موضوع دومین همایش نیز فقه اقتصاد و حکومت انتخاب شده است.

دبیر همایش فقه اقتصاد و حکومت با اشاره به تشکیل کمیته علمی برای برگزاری این همایش‌ها اضافه کرد: نخستین همایش با موضوع ظرفیت‌های فقه جواهری در قلمرو فقه حکومتی موضوع اولین همایش بود که در قم برگزار شد.

دبیر همایش از دریافت 70 مقاله از سوی دبیرخانه خبر داد و افزود: مجموعه مقالات دریافتی و سفارش شده بعد از داوری و اعلام نتایج آثار برگزیده به چاپ می‌رسند.

وی، فقه اقتصاد و دولت را از جمله محورهای این همایش برشمرد و اضافه کرد: فقه عدالت و رفع فقر، فقه بیمه و تامین اجتماعی، فقه تملک، اختیارات و بهره برداری دولت از منابع طبیعی، فقه سیاست‎های اقتصادی و ابزارهای آن محورهای این همایش را تشکیل می دهند و هر کدام این محورها شامل ریزموضوعات دیگری است.

وی پایان بهمن ماه را آخرین فرصت برای ارسال آثار عنوان کرد و بیان داشت: در این همایش صاحبان مقالات موضوعاتی مانند منابع مالی دولت اسلامی، وظایف و اختیارات اقتصادی دولت اسلامی، فقه برنامه‌ریزی، معیارهای فقهی بودجه‌ریزی و ... همچنین مبانی فقهی فقرزدایی، مشروعیت فقهی مالیات را بررسی می کنند.

عباسی افزود: بررسی موضوعاتی مانند سیاست‌ها و ابزارهای بانک مرکزی، سیاست‌ های پولی، ابزارهای تأمین مالی  و قوانین فقهی مالکیت آب، زمان، فضا و ... از دیگر موضوعاتی است که در طول برگزاری این همایش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

وی بررسی فقهی مسایل مربوط به تأمین اجتماعی  را از دیگر موضوعات این همایش دانست و با تاکید بر ضرورت ورود فقه به عرصه اجتماع بیان داشت: فقه بررسی موضوعات فردی و اجتماعی را بر عهده دارد اما تا قبل از پیروزی انقلاب زمینه‌ای برای مباحث اجتماعی فراهم نبود اما امروز لازم است فقه پاسخ لازم را به مشکلات اجتماعی از نگاه فقهی بدهد.

وی بر لزوم تربیت طلاب و متخصصان در این عرصه‌ها تأکید کرد و گفت: ورود فقه به عرصه‌های اجتماعی روندی شتابان دارد و باید نیروهای متخصص برای استفاده از ظرفیت‌های فقهی برای پاسخگویی به مسائل حکومتی نیز تربیت شوند.
تگ ها برگزاری همایش فقه اقتصاد و حکومت قم

پر بازدیدترین همايش سمينار

ترجمه تخصصی دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت