پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          09 مهر 1390 - 01 October 2011

ایجاد شبکه علمی کشور در سال 90/ جایزه ملی برای فعالان فرهنگی دانشگاه ها
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شبکه علمی کشور به منظور دسترسی سریع به منابع علمی جهانی و داخلی و نیز امکان برقراری ارتباط اعضای هیئت علمی و پژوهشگران و همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه ها در سال جاری راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر کامران دانشجو در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که با حضور حجت الاسلام علم الهدی امام جمعه مشهد و مسئولان و دانشجویان دانشگاه های دولتی و غیر دولتی در حرم مطهر رضوی برگزار شد ، افزود: 2/1 درصد از تولید علم دنیا توسط اندیشمندان و جامعه دانشگاهی ایران صورت می گیرد و ما در تلاش هستیم بخش عمده تحقیقات و پژوهشهای دانشگاه ها را به سمت حل مشکلات جامعه و رفع نیازهای کشور هدایت کنیم.

وی افزود: با کاربردی کردن بخشی از پژوهش های دانشگاهی می توان با قدرت بیشتر به سمت جامعه و اقتصاد دانش بنیان و پیشرفت سریع و فزاینده حرکت کرد.

وزیر علوم حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور در دانشگاه ها را که توسط اساتید و دانشجویان تشکیل می شود از سیاست های اصلی وزارت علوم خواند و با اشاره به صدور مجوز 2 هزار و 668 رشته محل برای دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها در دو سال گذشته، گفت: با توجه به تقاضای موجود در جامعه گسترش تحصیلات تکمیلی یک ضرورت به شمار می رود.

وی از تشکیل بانک اطلاعات دانش آموختگان دانشگاهی کشور در سال جاری خبر داد و افزود: تشکیل این بانک می تواند در برنامه ریزی و هدایت فارغ التحصیلان به سمت محل های اشتغال و شناسایی توزیع جغرافیایی و موضوعی فارغ التحصیلان برای دستگاه های بهره بردار بسیار مناسب باشد.

دکتر دانشجو با اشاره به راه اندازی سازمان امور  دانشجویان در یک ماه آینده گفت: این سازمان با هدف ایجاد مدیریت واحد و ارائه خدمات مناسب تر به دانشجویان شکل می گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت استمرار و گسترش برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها، گفت: ایجاد فضای مناسب جهت تعامل و تضارب آرا و افکار مختلف در دانشگاه ها موجب تعالی و افزایش بیشتر آگاهی دانشجویان، جامعه دانشگاهی و نیز شادابی در محیط دانشگاه ها می شود.

وزیر علوم افزود: دانشگاه محل کادر سازی برای نظام است بنابراین تلاش برای حاکم کردن یک حزب یا جناح سیاسی و یا در اختیار گرفتن دانشگاه برای اهداف آنان، خیانت به نظام تلقی می شود.

دکتر دانشجو همچنین بر ضرورت انجام فعالیت ها، ابتکارات و خلاقیت های فرهنگی در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: برای فعالان فرهنگی و خلاق دانشگاه ها جایزه ملی در نظر گرفته می شود.

وی افزود: فعالیت فرهنگی اساتید نقش موثری در نهادینه کردن توامان ایمان و تحصیل علم در دانشگاه ها دارد و به منظور تقویت این فعالیت ها اعتبار یا گرنت فرهنگی همانند گرنت پژوهشی در نظر گرفته شده است.

وزیر علوم با اشاره به اهداف هشت سال دوران دفاع مقدس، بر ضرورت حفظ و گسترش ارزش های اسلامی و انقلابی در دانشگاه ها تاکید کرد و استمرار فرهنگ دفاع مقدس را مایه تداوم و پایداری نظام اسلامی و صیانت از خون شهدا دانست و افزود: باید با قوت هر چه تمام تر پاسداری از این ارزش ها را ادامه دهیم و اجازه ندهیم ارزش های دفاع مقدس در دانشگاه ها کم رنگ شود.

دانشجو خطاب به دانشجویان جدید الورود دانشگاه ها با تاکید بر ضرورت تشخیص ارزش ها از بدعت ها و تحصیل توامان علم و دین و ارزش های دینی گفت: ما و شما می توانیم به علم و دانش خود رنگ و بوی قدسی بدهیم و علم را برای تعالی بشریت بخواهیم و در مسیر جاری شدن احکام الهی بکار گیریم و در صحن دانشگاه نیز احکام اسلام را جاری کنیم تا دانشگاه مکانی مقدس و علم ما رنگ و بوی قدسی بگیرد.

وزیر علوم افزود: این موضوع یک انتخاب است باید ارزش ها را انتخاب کنیم و در دانشگاه نیز برای برپایی حکومت موعود تلاش کنیم و از خداوند بخواهیم قدرت تشخیص ارزش و ضد ارزش را به ما بدهد تا در مسیر ارزش های اسلامی گام برداریم و با انتخاب تحصیل علم توام با ایمان رستگار شویم و راه را گم نکنیم.

دانشجو با بیان اینکه دشمن از آنجا که پیشرفت های علمی ایران را یکی از ستون های اصلی ایستادگی ، اقتدار و عزت ملت ایران میداند و به دانشگاه ها طمع می کند، گفت: دشمن از دانشگاه های ما غافل نخواهد شد و آنچه سلامت دانشگاه های ما را تضمین می کند، علم نافع یعنی علم توام با ایمان است که گره از کار حوزه کاربرد برمی دارد و البته همه بدانیم اقتدار، عزت و تعالی کشور بدون علم نمی شود ولی با علم بدون ایمان هم میسر نیست.

تگ ها ایجاد شبکه علمی کشور سال 90

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت